Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wentylacja w WC(aktualny jej brak)


Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Przyszli teściowie udostępnili nam pomieszczenie gospodarcze, które zaadaptowaliśmy na mieszkalne. Dom 3 piętra, 2 kanały wentylacyjne. Na cały dół, tj nasze mieszkanie jest tylko jeden kanał( wspólny z kuchnią znajdującą się wyżej.

Nie mamy możliwości włączenia się do pionu nr 2 w łazience wyżej, ponieważ zaczyna się on dopiero w owej lazience.

Widzę 2 opcje. Pierwszą czyli dopięcie się do obecnego pionu w kuchni( ok 1-1.5m poziomej rury spiro) ale słabo to widze i drugą przebicie się przez jedną ze scian łazienki i puszczenie kanalu wentylacyjnego przy suficie na zewnątrz poprzez przebicie się przez sciane. Potem ładnie obudować GK, albo ukryć w obecnym podwieszeniu. Co polecacie zrobić? Poziomy kanał miałby ok 6 metrów+ część wystająca za budynek. Powietrze doprowadzamy poprzez rozszczelnienie okien, tuleje w drzwiach. Narysowałem małą mapkę obrazującą mój pomysł. Co o nim sądzicie? Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Odkopałem trochę temat, ponieważ chciałbym jednak przebić się przez ścianę(obecna wentylacja grawitacyjna nie działa dostatecznie dobrze). Proszę powiedzieć mi czy dobrze zadziałam.

6m rury wentylacyjnej sztywnej fi100 poziomo w suficie podwieszanym ze spadkiem ku dworowi aby skropliny nie szły do łazienki -5% wystarczy?

W łazience wentylator wyciągowy z przepustnicą, aby nie cofało się zimne powietrze z dworu (100m3/h) - wystarczy? Przeciśnie powietrze przez 6 metrów rury?

na wyjściu na dwór zwykła okrągła kratka

Jedyne na czym mi zależy, to aby wentylator dał rade wypchnąć zawilgotniałe powietrze podczas brania prysznica. Obecnie wilgoć osiada na kafelkach w całej łazience(mała 3m2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fi 100 uczyni hałas i nic wiecej. Załóż wentylator fi150, rurę spiro, to dopiero zauważysz jakiś efekt. Spiro ma mniejsze opory niz gładka rura. W uproszczeniu - powietrze "nie klei się" do ścian rury . Wentylator włączasz na starcie kąpieli, wyłączasz kwadrans lub dwa po kąpieli i machnięciu zgarniaczką (guma z rączką) do wody po ścianach i posadzce wokół prysznica. Tak szybciej odprowadzisz wilgoć i utrudnisz hodowlę "pieczarek". Edytowane przez Bertha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...