Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koszty czynszu ogrzewania podłogowego w bloku


pawsu

Recommended Posts

Dorzucę jeszcze odpowiedź na pytanie, które pewnie się nasuwa - dlaczego nikt tak nie robi?

Bo deweloperzy jadą po taniości, a to droższe w wykonaniu rozwiązanie. Do tego wielu wierzy w zabobony o puchnących kostkach itp. Więc trudniej sprzedać - więc nie ma żadnej motywacji do robienia podłogówki.

 

A dlaczego nabywcy mieszkań nie przerabiają?

Bo to kosztowne, trudne a do tego nie mają prawa, bo cała instalacja grzewcza jest częścią wspólną.

 

A co, jak deweloper zgadza się mi zrobić podłogówkę (w innych mieszkaniach będą kaloryfery) przez sprzedaniem? Wszystko przecież jest jego i może to zrobić?

To trzeba dobrze sprawdzić, co kombinuje. Bo temperatura zasilania grzejników jest dużo wyższa, niż podłogi. I tanim obejściem tego problemu będzie zawór ograniczający temperaturę w podłodze (rtl) - ale to złe rozwiązanie, bo grzeje nierównomiernie. Należy zrobić grupę mieszającą z pompą i mieszać wodę z powrotu z tą z zasilania do uzyskania potrzebnej temperatury. A to kosztuje a deweloper oszczędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, będę miał tak jak Pan opisuje wyżej tylko moje mieszkanie będzie z podogówką reszta z grzejnikami więc się martwię o koszty w zimę za czynsz. Dodam że otrzymałem też informację trochę inną niż Pan mi opisał a mianowicie koszty będą wyższe o 2/3 zł na m2 miesięcznie. Ogrzewanie będzie z przedsiębiorstwa energetyki cieplnej z miasta. Każde mieszkanie ze swoim własnym zaworem do mierzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będą liczniki (takie prawdziwe, co mierzą GJ czy kWh) - to IMO nie ma opcji, żeby podłogówka grzała drożej (no, może jak to podłoga na gruncie z bardzo nędzną izolacją, poniżej wymogów WT nawet - to jest szansa, że podłogówka wyjdzie drożej).

 

2/3zł/m2/mies to drogie ogrzewanie w całości (powinno wychodzić poniżej 24zł/m2/r w sumie). Więc jak może być o 2-3zł/m2/mies droższe? To ile niby masz płacić co miesiąc przez 12 miesięcy w roku za ogrzewanie?

Edytowane przez Kaizen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek mojej rozmowy z innym fachowcem, ja na ten temat jestem blady zaznaczam.

 

Artur Arturo Sar-ki

W jednym i drugim przypadku zapotrzebowanie na ciepło jest takie same różnice robi koszt uzyskania medium czyli gorącej wody która jest w instalacji. Temperatura wody w ogrzewaniu to max 40 stopni a kaloryfer 70 stopni i więcej. Podłogowe jest bardziej stabilne zaś w grzejnikach po znacznie krótszym czasie możesz nagrzać mieszkanie.

 

 

Paweł Es

Ogrzewajac mieszkanie niższą temperaturą wody w podłogowce 40 stopni, czynsz powinien być pozornie niższy.

Zarządzaj

 

Artur Arturo Sar-ki

po uzyskaniu zadanej temp w mieszkaniu system się wyłącza. W przypadku kiedy masz wpływ na rodzaj jakość pieca itp koszt może być mniejszy kiedy masz dostawce medium to niekoniecznie

 

 

Paweł Es

Brak możliwości pieca. Dostawca z Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ☹️ Procentowo ile może wyjść więcej za podłogówkę z góry dziękuję.

Zarządzaj

 

Artur Arturo Sar-ki

Eksploatacyjne to 2-3zl/m2 miesięcznie zależy od wielu czynników, inwestycyjnie poproś firmy wykonawcze z Twojego regionu o wycenę. W zależności czy chcesz na wypasie czy po taniości. Kaloryfery dają możliwość wprowadzenia designu do mieszkania, podłogowe jest niewidoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...