Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ma być ścianka oddzielenia pożarowego z materiału niepalnego. Czyli w zasadzie każdy klasyczny materiał budowlany - cegła, silikat, beton komórkowy
Witam czy ktoś z was budował ostatnio taki domek i miał do czynienia z przepisami mówiącymi o tym że należy stosować specjalne materiały w odpowiedniej odległości od sąsiedniego budynku?

 

czy mamy domy jednorodzinne wolnostojące, czy budynki gospodarcze, czy domy w zabudowie szeregowej, bliźniaczej, ... cały czas obowiązują odległości pożarowe w zagospodarowaniu i odnoszące się również do ścian oddzielenia pożarowego ( i ich budowy ) w przypadku zbliżenia jednego budynku do drugiego. Wyjątek może stanowić budynek dwu lokalowy ( " bliźniak " ) który traktowany jest jak budynek mieszkalny jednorodzinny, pod warunkiem, że pomiędzy segmentami tego budynku nie będzie granicy działki. Dla szeregówki wchodzą dodatkowe uzgodnienia pożarowe, już na etapie projektu budowlanego danego zespołu obiektów z pokazaniem ( również ) m.in.dróg pożarowych, "hydrantówki", ... itd

Mój to będzie osobny dom tyle że przyklejony. A więc jeśli chodzi o ocieplenie to nie można stosować styropianu na jakimś fragmencie, a ta ślepa ściana jaka muszę się przykleić no to ona ma być z pustaka i czy to wystarczy? Architekt zmniejszył okno w kuchni która sąsiaduje z istniejącym budynkiem właśnie ze względów p poz.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...