Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W MEKINTOSZACH 6 pracownia ARCHON


Recommended Posts

Hej.

 

Na tapecie mamy projekt - dom w mekintoszach 6 https://www.archon.pl/projekty-domow...m41921d8c69070.

Działka długa, szerokości 18m, lekko pochyła na południowym stoku, dojazd z północy, sam wjazd na działkę będzie ze wschodu.

Umiejscowienie dom takie jak jest. Zmiany które bym widziała to :

- pomieszczenie 10 i 11 połączyć razem, pomieszczenie 9 bez wejście do 10

- większe okno w 10, likwidacja okna w 11

- okno w 12 normalne od wschodu

- wyrównanie ścian pomiędzy łazienkami

- zmiana okna w kuchni na dwa normalne

- likwidacja kominka

- większe przeszklenie od południa w salonie, mniejsze jako normalne okno od zachodu

- taras od południa

 

Co o tym myślicie? Macie jakieś pomocne uwagi?

mek6 uk pop.jpg

Edytowane przez mai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, nie zauważyłam.

 

1. szerokosc przejscia w łazience - między prysznicem a toaletą.

może jednak jedna łazienka z prysznicem a druga z wanną?

 

2. dość ciemny zakątek z kanapami. Ja rozumiem, że chodzi o lepszy obraz w TV, ale z drugiej strony szkoda zamykać się na widok ogrodu siedząc na kanapie i to jeszcze tyłem do okna. Rozważ kuchnię w miejscu obecnych kanap a kanapy w miejscu kuchni.

 

3. Urządz kuchnię przed kupieniem projektu, Bo teraz masz płytę w oknie. Chyba, że lubisz wiecznie myć szyby?

 

4. pokoje dzieci - które to mają być?

 

5. czym chcecie grzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gazie, kocioł gazowy i rekuperator możesz mieć w pralni lub spiżarni. Oszczędzasz na jednym pomieszczeniu.

Wówczas wejście do domu masz tam gdzie kotłownia, dalej ciąg pralni i łazienek. Możesz też powiększyć spiżarnię.

 

Tutaj propozycja z pokojami dzieci obok siebie i master bedroom dla rodziców:

 

f93fb02007b795f1gen.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rób tak aby tobie było wygodniej. Wiem, że kusi oszczędzenie na kosztach adaptacji czy indywidualnym projekcie, ale to jest najgorsza forma oszczędzania na budowie. Projekt musi być idealnie dopasowany do twoich aktualnych potrzeb bytowych.

Zastanów się ile masz rzeczy do przechowywania, jakie, jak spędzacie wolny czas w domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...