Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Brodzik w prysznicu - smród


mlyczko

Recommended Posts

Witam

 

Łazienka na piętrze - brak problemów (wanna z "normalnym syfonem")

Łazienka na parterze (niski brodzik z niskim syfonem) - smród wydobywający się z odpływu.

1. Przykładałem zapałkę do wentylatora (wyłączony) i płomień jest pionowy lub skierowany lekko w stronę kratki wentylacyjnej, więc chyba OK.

2. Przykładając nos do odpływu czuć mega smród i napływ powietrza w moją stronę (czuć go nawet w dni kiedy nie śmierdzi).

3. Zwilżyłem torebkę foliową i przyłożylem ją na brodziku tak, że zatkała odpływ; gdy spuszczam wodę w sedesie w tej samej łazience to z odpływu brodzika wychodzi jeszcze więcej powietrza - momentalnie torebka foliowa pęcznieje.

4. Pod bordzikiem najprawdopodobniej jest ogrzewanie podłogowe, ale to chyba nie jest przyczyną, bo problem jest nawet teraz w lipcu, gdy ogrzewanie jest wyłączone od dawna.

 

Czy tylko wadliwy syfon wchodzi w grę? https://www.mlazienka.pl/odplyw-brodzikowy-plaski-a27l027000-474073.html

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

 

Wczoraj zdjąłem kapturki z odpowietrzników na strychu i jest lepiej - nie czuć smrodu od razu po wejściu do łazienki, a dopiero zbliżając nos do brodzika.IMG_20180704_091708.jpg

IMG_20180704_091715.jpg

IMG_20180704_091752.jpg

IMG_20180704_091801.jpg

 

Na dachu jest też jakis odpowietrznik kanalizacji pod daszkiem, ale nie mam za bardzo jak się tam dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years później...

Witam, mamy problem z" brzydkim zapachem" w 2 lazienkach.

Ogolnie mamy 6 lazienek ( wynajem), na najnizszym pietrze jedna, na nastepnym jedna i 4 na poddaszu. Z 4 na poddaszu dwa brodziki smierdza! Od niedawna! Smrod jest tylko w chwili spuszczenia wody do syfonu przez krotki czas, a potem jest ok. Wentylacja dziala sprawnie. Wszystkie mozliwosci wyczerpane, Kret, ocet z soda, bakterie itp. czy rozbierac kabiny i brodziki aby dojsc do syfonow???

Dodam, ze na nizszych pietrach nie ma tego problemu.

Edytowane przez gabriela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mamy problem z" brzydkim zapachem" w 2 lazienkach.

Ogolnie mamy 6 lazienek ( wynajem), na najnizszym pietrze jedna, na nastepnym jedna i 4 na poddaszu. Z 4 na poddaszu dwa brodziki smierdza! Od niedawna! Smrod jest tylko w chwili spuszczenia wody do syfonu przez krotki czas, a potem jest ok. Wentylacja dziala sprawnie. Wszystkie mozliwosci wyczerpane, Kret, ocet z soda, bakterie itp. czy rozbierac kabiny i brodziki aby dojsc do syfonow???

Dodam, ze na nizszych pietrach nie ma tego problemu.

Najprawdopodobniej trzeba będzie to rozebrać być może obniżeniu uległy syfony - tzn nie ma ich wcale woda która powinna się w nich znajdować i niejako zatykać napływ gazu z kanalizacji spływa do niej nie tworząc korka. Tym samym powietrze z kanalizacji wylatuje przez rurę odpływową powodując nieprzyjemny zapach.

Można to sprawdzić wytwarzając np gęstą pianę z płynu do mycia naczyń - i wlewając do syfonów brodzika - piana będzie wypychana z odpływów co świadczy o w/w awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no i brodzik rozebrany, syfon wymieniony i smierdzi nadal!

Ciekawe, ze smierdzi tylko w pierwszym momencie, kiedy poleci wiecej wody, przestaje smierdziec. Za godzine, dwie tez jeszcze nie smierdzi, dopiero znowu po kilku godzinach lub po nocy. Ratunku.

Edytowane przez gabriela
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i brodzik rozebrany, syfon wymieniony i smierdzi nadal!

Ciekawe, ze smierdzi tylko w pierwszym momencie, kiedy poleci wiecej wody, przestaje smierdziec. Za godzine, dwie tez jeszcze nie smierdzi, dopiero znowu po kilku godzinach lub po nocy. Ratunku.

 

6 łazienek w tym 4 na poddaszu...a co z odpowietrzeniem kanalizacji wyprowadzonym ponad dach ? Jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak daleko te prysznice są od tych pionów? U mnie problem występował w najdalej od pionu położonej łazience. Z odpływu liniowego po paru godzinach umykała woda. Zastosowałem nawietrznik w kuchni opodal i problem zniknął. Spróbuj zamontować nawietrzniki w umywalkach.

 

Dzieki serdeczne za wskazowki, u nas woda w syfonach nie umyka, przynajmniej na oko nie widac, przy spuszczaniu wody w toalecie na zasysa, poziom wody lekko sie poruszy, moze trzeba przynajmniej jeden pion wyprowadzic ponad dach? Odpowietrzenie bylo jakis czas doprowadzone do kanalu wentylacyjnego, ale bez zmian, tak czy siak smierdzi i to tylko mocno na poczatku puszczenia wody do syfonu. Czytalam, ze z kanalu wentylacyjnego tez musi wystawac wywiewka ok.50 cm ponad kominem. .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...