Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wyceny rekuperacji - pomoc przy wyborze


Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Mam dylemat jeśli chodzi o instalacje WM w swoim domu. Jestem na etapie kompletowania papierów jednak sprawę WM

chciałem mieć już z głowy i rozpoznać temat - projekt to Dom w orliczkach (G2). Dostałem 3 wyceny:

 

1 - AirPack Home 300 v + sterownik Air ++ oraz moduł CF. Rury pe-flex DN75 puszczone w stropie, skrzynki rozprężne i rodzielacze firmy Termokontrol. Reku z rozdzielaczami połączone rurami elastycznymi ocieplonymi sondec. Cena 20850 zł Zwykły airpack tańszy o ponad 1100 zł

 

2 - Optimal 400 rury pe-flex zalewane w stropie. Pytając o Thessle Pan powiedział że na podstawie swojego doświadczenia nie poleca Thessli - pytając dlaczego jej nie poleca już nic nie odpowiedział. Ogólnie jak pytałem o szczegóły to jakoś ciężko było coś od niego wyciągnąć. Cena 18900

 

3 - AirPack Home 400 H + sterownik Air ++ oraz moduł CF. w tej wersji również rury pe-flex puszczone w stropie,od reku do czerpni spiro ocieplone wełną. Cena 20950 Z rekuperatorem Domekt R 400 F C6.1 cena niższa o 1600 zł. Jednak nie jestem przekonany do wymiennika obrotowego bo z tego co się orientuje to rekuperator ma usuwać wilgoć i zapachy a przy wymiennikach obrotowych to może być utrudnione.

 

Co sądzicie o powyższy ofertach? Osobiście odrzuciłbym 2 ale to ze względu na to że ciężko miałem się dowiedzieć jakichkolwiek szczegółów. Zastanawiam się czy cenowo te oferty nie są za wysokie? Dodatkowo nie rozumiem czemu jedna firma proponuje reku 400 a inna 300?

Może ktoś mógłby pomóc w określeniu ile kosztował by materiał na wykonanie instalacji WM? Nie mam na myśli dokładnej sumy tylko rząd wielkości. Głownie chodzi o to ile rury potrzeba bo poza reku to chyba największy koszt.

 

Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.

Edytowane przez dawidoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Koszt robocizny 6000-8000 zł.

2. Jeżeli nie potrafi uzasadnić, to znaczy że kłamie lub się na tym nie zna.

3. Koszt robocizny 5000-7000.

 

Różnica między 300 a 400 to chyba z 800 zł. IMHO warto dopłacić z uwagi na wentylatory Papsta. Ja dopłaciłem do 400.

 

Materiały na moją instalację wyniosły 15000. W tym skrzynki na wymiar z peflex.pl ze stali nierdzewnej, 100m peflex, prefiltry G3 i G4, zapas tkaniny filtracyjnej, ocieplenie itp.

 

Rury u mnie to 100m peflex 75, około 8m spiro 200, 4m Sonodec 200, 2m Sonodec 160 (musiałem kupić Sonodec po 10 m).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że na stronie i w dokumentacji technicznej zarówno 300 jak i 400 napisane jest o wentylatorach dokładnie to samo tj. odśrodkowe z silnikami prądu stałego EC (ebmpapst). W takim razie po co dopłacać skoro są wentylatory tej samej marki?

 

W katalogu stoi, że inne. Na pierwszej stronie wątku masz porównanie - 300 słabo wypada.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=413122

 

W tym wątku potem oszczednyGrześ pisał, że zmienili na Papst. Generalnie TG trochę słabo dokumentuje i trzyma się potem dokumentacji. Poczytaj cały wątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zachęcam również do zastanowienia się nad wyborem rekuperatora innego producenta. Marka Buderus posiada w swojej ofercie centralę wentylacyjną z odzyskiem ciepła Logavent HRV2. Urządzenie cechuje wysoka efektywność odzysku ciepła wynosząca nawet do 90% oraz bardzo cicha praca. Rekuperator dostępny jest w trzech wielkościach o nominalnych przepływach powietrza: 140 m3/h, 230 m3/h oraz 350 m3/h. Więcej informacji o produkcie można znaleźć na stronie internetowej: http://www.buderus.pl/produkty/kategorie-produktow/rekuperacja/.

Jeżeli potrzebuje Pan pomocy przy doborze i montażu odpowiedniego rekuperatora oraz kotła, polecam kontakt z jednym z Autoryzowanych Instalatorów marki Buderus. Ich wyszukiwarkę można znaleźć na stronie http://www.buderus.pl. Możliwy jest również kontakt telefoniczny z autoryzowanym serwisem marki pod numerem infolinii: 801 777 008.

Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam,

________________________________

Konsultant marki Buderus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...