Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Poprawa istniejącej instalacji C.O.


Azdam

Recommended Posts

Witam forumowiczów.

Jak w temacie potrzebuje porady, ponieważ już chyba nie ma miejsca gdzie nie szukałam informacji, jednakże bezskutecznie.

Zacznę od początku: posiadam instalacje Co. zasilana gazem. Piec kondensacyjny. Rozprowadzenie grzejników systemem (tak przy mnie inni Go nazywali) galazkowym.

Wiem, że z pieca idą dwie "nitki" jedną na użytkowe poddasze gdzie podłączonych jest 5 grzejników z których dodatkowo opuszczone są rury do grzejnika w salonie i pokoju już znajdujących się na parterze. Druga zaś "nitka" doprowadza ogrzewanie do grzejników w garażu, łazience i wiatrołapów.

Problem polega na tym, że grzejnik salonowy( nie wiem czy ma to znaczenie) ostatni w obiegu i największy nie dogrzewa mi parteru( salon, kuchnia i komunikacja są otwarte, dodatkowo w komunikacji są schody na piętro również bez drzwi). Postanowilam sama rozwiazac problem poprzez dołożenie dodatkowych grzejników.

Nurtuje mnie jednak kilka pytań: pod co je podpinać "nitka" 1 czy 2. Dodatkowo czy ten salonowy "przenieść" na nitkę 2? Jak sprawdzić czy pięc nie zawiedzie?

Czy i jak ciągnąć rury, żeby nie miały zbyt duzych oporow, posadzka odpada. Mam możliwość tylko ścianami nad drzwiami.

Podpowiedź cię, bardzo proszę i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRZEJNIKI ŚCIENNE REGULUS-system E-VENT

E-VENT - grzejnik przystosowany do zamontowania wentylatora, wersje: REGULLUS i SOLLARIUS

Grzejniki E-VENT znajdują zastosowanie w:

 

budownictwie jedno- i wielorodzinnym – zwłaszcza tam, gdzie planowana jest w przyszłości zmiana źródła ciepła na niskotemperaturowe, dzięki zastosowaniu grzejników z wentylatorem można także ograniczyć wielkość grzejników ściennych

domach energooszczędnych – możliwość zastosowania w każdej konfiguracji systemu c.o

domach szkieletowych i drewnianych – bardzo lekkie grzejniki to łatwy montaż, nawet na ścianach gipsowo-kartonowych, grzejnik może również działać bez wentylatora

budownictwie letniskowym – grzejniki można wypełnić płynem niezamarzającym

 

Cicho pracujący wentylator (tzw. poprzeczny) zakupiony osobno można zastosować dla wspomożenia pracy grzejnika wodnego każdego typu. Podpina się go pod grzejnikiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, zapoznam się z tematem wiatraków. Dziękuję.

Proszę jednak na wszelki wypadek napisać mi jakiej średnicy powinna być rura(pex) jeżeli zdecyduje się jednak na dołożenie grzejnika na praterze, tak żebym mogła pociągnąć ja nad drzwiami. Dziękuję bardzo za wszelkie zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...