Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zmiana studiów na zaoczne i wyjazd za granicę


adv100

Recommended Posts

Cześć,

Jestem na 4 semestrze Budownictwa na UTP w Bydgoszczy, studiuje dziennie. Po studiach chciałem wyjechać za granicę pracować jako inżynier.

Ostatnio dostałem propozycję pracy z Niemczech, jednak musiałbym na ostatnie 3 semestry przenieść się na studia zaoczne. No i właśnie moja uczelnia nie pozwala przenosić się na zaoczne jeśli ma się jakieś warunki, nie chce tracić roku na zaliczanie warunków i rozważam przeniesienie się na WSG na zaoczne budownictwo.

Mam dylemat, czy przenieść się na zaoczne i wyjechać najbliższe 1,5 roku pracować i uczyć się jezyka za granicą, poznać tamtejszy rynek i standardy, czy zostać na UTP i przemęczyc jeszcze na 1,5 roku na dziennych.

Myślę, że większy profit będe miał z przeniesienia się na zaoczne i wyjazdu, obawiam się, że po UTP wyjdę jako kompletnie nieprzygotowany do pracy, a na pewno nie będe znał języków. Dodam, że w Niemczech pracuje mój tata. Jest fachowcem i zna dobrze język niemiecki, jednak mieszkałbym w zupełnie innym mieście i na co dzień nie mógłbym liczyć na jego pomoc.

Następne pytanie-Czy, aż tak bardzo liczy się, czy ma się na dyplomie UTP, czy WSG? Czy pracodawcy na to patrzą, czy liczą się umiejętności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...