Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

Chciałem się podzielić informacją, bo także takiej szukałem w trakcie oczekiwania.

Wniosek złożyłem 2019-03-18

Pierwszy kontakt z WFOŚiGW nastąpił 2019-06-12, wdarł się mały chochlik i musiałem złożyć korektę(standardowa procedura jak podczas składania wniosku) oraz dosłać dwa oświadczenia drogą mailową.

2019-06-21 otrzymałem na maila umowę oraz zestawienie rzeczowo-finansowe oraz zaproponowano mi jedną z 4 siedzib, gdzie mogę podpisać umowę, jako że odległości podobne wybrałem główną siedzibę w Toruniu. 2019-06-27 miła pani zadzwoniła i umówiliśmy się na podpisanie umowy. Dzisiaj umowa została podpisana. Podsumowując, w województwie kujawsko-pomorskim od złożenia wniosku do podpisania umowy 3 miesiące z małym okładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Póki co złorzeczenia adama_mk się nie potwierdzają :)

 

https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/czyste-powietrze-rzad-zapowiada-zmiany-i-przyspieszenie-programu,949592.html

 

Włączenie do programu Czyste Powietrze samorządów oraz banków. To zmiany, które zapowiedział rząd pod naciskiem Komisji Europejskiej. Bruksela oczekuje bowiem przyspieszenia wymiany pieców w Polsce, z czego cieszą się ekolodzy. Organizacje pozarządowe apelują jednak o jeszcze jedną zmianę. Materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie złorzeczę!

Ja Wam dobrze życzę!!!

Tylko...

Ja wiem, że w normalnym życiu to bywa tak, ze nawet w mordę ZA DARMO trudno dostać!

A tu - DAJĄ KASĘ! ... Podobno...

No, umowy jakieś podpisują!

 

Kiedyś umawiali się, że emerytura będzie po iluś tam latach.

Potem - ze zależna od ilości składek i ich wysokości.

Później - ze wcale nie koniecznie tak!

 

Zdarzy się gdzieś i kiedyś, że ktoś jakąś kasę dostanie, bo programu by nie było!

Wiecie ile osób bierze ładną kasę za jego " PROWADZENIE " ?

A tu nagle - kuku!

NIE DADZĄ WIĘCEJ!!!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dają. Redystrybuują :)

 

Ale jak już ją proponują, to lepiej skorzystać, niż nie.

 

Wiecie ile osób bierze ładną kasę za jego " PROWADZENIE " ?

Biorąc pod uwagę, że analiza jednego wniosku trwa pół roku... chyba niewystarczająca ilość :)

 

Ewidentnie WFOŚiGW mają braki kadrowe i nie są w stanie sprostać wymogom programu.

 

Czy są tacy, którzy zarabiają 10 razy tyle, co szeregowy urzędnik i "nic" nie robią?

 

Są.

 

Czy faktycznie nic nie robią?

 

Dobre pytanie. I nie wydaje mi się, by łatwo było na nie znaleźć odpowiedź. Chciałbym móc uwierzyć, że robią. U nas spotkanie informacyjne prowadził jakiś bardzo wysoko postawiony urzędnik z Funduszu. Więc taka szansa jest...

 

Pomysł UE, by przerzucić część tych obowiązków na inne instytucje, które mogą mieć odpowiednie zasoby ludzkie, bądź może im się to po prostu... opłacać (banki) – czemu nie.

 

PiS, jak to z PiS-em, niechętnie na to patrzy, bo u nich to najchętniej Prezes by miał nad wszystkim bezpośrednią kontrolę i panowanie. A tu Łunia każe ją oddać zgniłemu kapitaliście, albo samorządowcowi, który jest bliżej mieszkańca, niż rządu, a do tego jeszcze w jakiejś połowie przypadków reprezentuje wrogą partię. To jak to ma się podobać?

 

Ale kasa musi się zgadzać, jak mieli ją IM zabrać – to od niechcenia się zgodzili... No bo co w spocie wyborczym powiedzą? "Sukces programu Brudne Powietrze"? A konkurencja – "U nas mieliście Kawki i inne Wróble, a ci drudzy... naobiecywali i nie dali nic"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie dają. Redystrybuują "

 

No pewnie, że jak dają to brać a jak biją (bywało) to uciekać.

Tyle, że ja bym wolał sam sobie finansować to co potrzebne zamiast czekać aż rzont mi da część mojej kasy.

Ludzie! Myślcie co skreślacie na wyborach!

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś jest możliwość oszczędzenia paru złotych.

Ulga termomodernizacyjna. Fakturę na siębie czy żonę i oodpisujesz w PIT . Jak przy Uldze zrezygnowali z audytu to hulaj dusza piekła niema:)

Możesz samemu zamontować i zawsze do przodu.

Możesz kupić materiał samemu bez extra marży i złodziejskiej robocizny jak przy wszystkich dofinansowaniach

Na jesień kupuję 2kolektory a jak za jakiś czas wywalę węgiel to zbiornik kombi dwa kolektory i grzałkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest bo w Krakowie pozostało według władz około 4 tyś smieciuchow , których właściciele powiedzieli , że choćby ch... na ch...u to oni nie wymienią , bo od zawsze palili węglem i palić bedą . Oczywiście to mieszkańcy najczęściej mocno zadłużonych mieszkań komunalnych w kamienicach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .

 

Problem w tym, ze ludzie nie chcą się pozbywać kotłów na węgiel. Jak składałem wniosek, gadałem z ludźmi w kolejce i połowa z nich kombinowała, żeby po prostu wymienić piec na nowy. Niekoniecznie lepszy (nawet jeden gość mi powiedział prosto z mostu, że on wolałby taki jaki ma bo spali w nim wszystko) tylko nowy, żeby mieć na 15 lat spokój. Gazu nie bo drogo. Pytam czy dom ocieplony - tak, jasne, dobrze ocieplony 3 lata temu, styropianem ósemką...

 

A najlepsze były reakcje jak mówię, że chcę pompę ciepła. Dyskusja mniej więcej taka:

 

- panie, ale ta pompa ciepła to strasznie droga jest przecież, mnie by było nie stać

- jak tak droga, to ile kosztuje?

- no nie wiem, ale strasznie dużo...

- za 22 tyś można mieć na gotowo z kotłownią, zbiornikiem CWU, montażem itp. Z tego (w moim przypadku) będę miał 30% zwrotu. Czyli wyjdzie mnie jakieś 15 tyś. To tak drogo, jak dobry piec na węgiel kosztuje 10 tys + kotłownia i montaż?

- no nie, tak bardzo drogo nie jest. Ale panie ile taka pompa prundu żre, mnie by było nie stać

- no jak tak dużo, to ile?

- no nie wiem, ale strasznie dużo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie dają. Redystrybuują "

 

No pewnie, że jak dają to brać a jak biją (bywało) to uciekać.

Tyle, że ja bym wolał sam sobie finansować to co potrzebne zamiast czekać aż rzont mi da część mojej kasy.

Ludzie! Myślcie co skreślacie na wyborach!

 

Adam M.

 

Nie wiem, czy to mądre, czy głupie.

 

Ale ludzie na wyborach w większości skreślają tych, którzy obiecują, że innym zabiorą, a im dadzą.

 

Jak wygrać wybory?

 

Zabrać tym, których jest mniej, dać tym, których jest najwięcej.

 

Ot takie obejście systemu. Z powodzeniem wykorzystane przez miłościwie nam panujących.

 

Czy to jest mądre z punktu widzenia ww. panujących?

 

Dla nich samych -- cóż, głupi to oni raczej nie są.

 

Dla państwa jako całości -- chyba raczej nie.

 

Ja bym ten program zrobił po komuszemu nieszablonowo , każda gmina obserwuje największych śmierdzieli i po wyłuskaniu tych najwiekszych decyzja o darmowej ale bezwzględnej wymianie , wymienisz 1/5 kotłów i każdy by odczuł poprawę bo co da wymiana podajnikowca 3 czy 4 klasy na 5-tą klasę ?? nic nie da natomiast wymiana miałowca czy dolno-górnego śmieciucha to już wymierna poprawa , za nieudaczników PO też był program i on służył tylko tym co mieli konta bankowe pełne więc zakładali sobie solary i inne oze za friko tylko sęk w tym że te śmierdziele jak kopciły tak dalej kopcą , zaczynać trzeba od najbiedniejszych dla dobra wszystkich ,nawet za darmo powinno się wymieniać .

 

No ale ludzie mają być RÓWNI.

 

A że zawsze, w każdym systemie, są równi i równiejsi...

 

Widocznie tak ma być.

 

Problem w tym, ze ludzie nie chcą się pozbywać kotłów na węgiel. Jak składałem wniosek, gadałem z ludźmi w kolejce i połowa z nich kombinowała, żeby po prostu wymienić piec na nowy. Niekoniecznie lepszy (nawet jeden gość mi powiedział prosto z mostu, że on wolałby taki jaki ma bo spali w nim wszystko) tylko nowy, żeby mieć na 15 lat spokój. Gazu nie bo drogo. Pytam czy dom ocieplony - tak, jasne, dobrze ocieplony 3 lata temu, styropianem ósemką...

Jeszcze tydzień temu dało się wymienić kocioł węglowy (górniaka, górno-dolniaka, czy jakiś tam inny garażowy wynalazek) na nowego dolniaka.

 

On chyba też zeżre śmieci, nie?

 

Efekt ekologiczny niemal żaden.

 

Teraz już na szczęście nie można. Choć znając życie, pewnie znajdzie się jakiś wynalazek "na biomasę" będący nawet zwykłym górniakiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już na szczęście nie można. Choć znając życie, pewnie znajdzie się jakiś wynalazek "na biomasę" będący nawet zwykłym górniakiem...

 

Pogooglaj - poradników jak dołożyć ruszt nie brakuje.

 

A co do polityki - w krajach anglosaskich ludzie mają świadomość, że rząd wydaje pieniądze podatników (chociaż niektórym musiała to po chłopsku wytłumaczyć Małgosia). U nas prawie wszyscy myślą, że pieniądze biorą się z kapelusza (w najlepszym przypadku z drukarni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od lipca kto ma możliwość gazu nie może już pieca na pelet.

 

Obawiam się, że pieprzysz jak potłuczony...

Chcesz mi wyjaśnić, że moje nie jest moje tylko GMINNE?

ONI zdecydują co JA mogę na MOIM?

To już nie żyjemy w wolnym kraju?

Ludzie! KOGO wy wybieracie?

Posrało was?

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że pieprzysz jak potłuczony...

Chcesz mi wyjaśnić, że moje nie jest moje tylko GMINNE?

ONI zdecydują co JA mogę na MOIM?

To już nie żyjemy w wolnym kraju?

Ludzie! KOGO wy wybieracie?

Posrało was?

Adam M.

 

 

Do niedawna mogłeś wszystkim palić i jak widać, ni chuja się to nie sprawdza. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam smieciucha wegla spalam 4-4,5t plus troche drzewa z wlasnego lasu. Dom kostka na strychu styro 5cm i na dachu 5cm pianki reszta nie ocieplona. Skorzystal bym z programu alr mysle ze nawet po ociepleniu ten gaz wyjdzie pewnie z 2x drozej wiec sie go boje. Najwyzej sobie kupie piec na ekogroszek 5 klasy a do programu zglosze tylko docieplenie.Dodam jeszcze ze grzejniki stare zeliwne wiec tez by wypadalo przerobic na podlogowe? Czekam na wasze opinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...