Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

A teraz już zrozumiałem...dotacja 70% a na resztę 15900 kredyt do kwoty 52 tys.

I tu masz problem???

Przecież na opale zaoszczędzisz i sama różnica Ci będzie kredyt spłacać...wziąść na jak najdłuszy okres i wyjdą groszowe raty.

A z tymi drzwiami to co Ci chodzi...15 cm ocieplenia nachodzi na drzwi wejściowe które trzeba wymienić na węższe o czym ty piszesz?

Drzwi 100 cm i co przy ociepleniu włożysz drzwi 70cmprzecież przepisy nawet na to nie pozwalają..kto Ci takich głupot naopowiadał,

jak są drzwi setki to dalej będą setki...przecież.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po co wezsze drzwi...otwor powiekszyc o te 15 cm i przesunac je i po problemie,co do drzwi wejś ciowych:

 

Drzwi wejściowe do budynku i ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych oraz do mieszkań powinny mieć w świetle ościeżnicy co najmniej: szerokość 0,9 m i wysokość 2 m. W przypadku zastosowania drzwi zewnętrznych dwuskrzydłowych szerokość skrzydła głównego nie może być mniejsza niż 0,9 m. Wysokość progów nie może przekraczać 20 mm...tak mówią przepisy.

Edytowane przez Jerzy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pewnie stanę za jakiś czas przed tym samym problemem (a drzwi wymienione w 2017 roku!). Przesunąć się ich raczej nie będzie dało, bo ściana ganku. Nawet ściany ganku, jakby chcieć ją rozebrać i postawić nową obok, się nie przesunie, bo odległość do granicy działki. Może będzie się tam dało wcisnąć jakiś styropian o możliwie najlepszych parametrach tak, by przy mniejszej grubości spełnił normy, ale jeśli nie, to nie wiem, co zrobię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprzedaży są 0,8, ja myślę założyć właśnie takie bez dotacji (nie wpisywałam ich we wniosku, koszty pokryję całkowicie sama) więc nie powinni na nie zwracać uwagi.

Ale są ludzie i ludziska,a przy remontach w starych domach to nie wygląda to tak pięknie.

Edytowane przez matikati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale chyba żaden dom z lat 70. nie będzie w 100% spełniał współczesnych norm.

 

Prawo budowlane ma spełniać to, co jest robione teraz w ramach modernizacji.

 

Zmierzyłem swoje drzwi, mają 80 cm, ale jest trochę miejsca, by się dało je przesunąć. Tylko... ktoś za to przesunięcie będzie musiał zapłacić (ktoś, to znaczy ja...), no i pytanie, czy przy demontażu ościeżnicy ona się nie uszkodzi itd.

 

Orientuje się ktoś, jak przy docieplaniu ścian rozwiązywana jest sprawa dachu? Możliwe, że dachu docieplać (niestety) nie będę ze względu na planowaną nadbudowę poddasza. Tylko... docieplenie ścian wyjdzie mi poza obrys dachu. Mam stropodach z dwiema attykami (ogniomurkami) i dwiema krawędziami, poprzez które woda z dachu spływa do rynien. W tej sytuacji trzeba wymieniać całe pokrycie dachu, czy da się to rozwiązać jakoś inaczej?

Edytowane przez kpc21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aby zostać przy węglu za swoje zamontowałem kocioł w piątej klasie i ecodesing z buforem,bo z programu żadnych szans nie mam aby zostać przy węglu,gaz na ścianie.

I składając wniosek na inne dofinansowania zaznaczyłem,że I źródło ciepła spełnia wymogi...zobaczymy jak będzie po ich weryfikacji.

 

Do kpc21...podałbym powierzchnię do ocieplenia bez tych dwóch attykam,a ociepliłbym je za swoje.

Edytowane przez Jerzy72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piss zorientowalo sie, ze bogatsi nie są ich wyborcami. Nie to co główna grupa docelowa darmozjadów i meneli, choc to nie oni wolacsja podatki na te dotacje.

 

Chca obciac z 30% do 15% dopłaty dla "najlepiej" zarabiających.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/program-czyste-powietrze-zmiany/yds0237

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piss zorientowalo sie, ze bogatsi nie są ich wyborcami. Nie to co główna grupa docelowa darmozjadów i meneli, choc to nie oni wolacsja podatki na te dotacje.

 

Chca obciac z 30% do 15% dopłaty dla "najlepiej" zarabiających.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/program-czyste-powietrze-zmiany/yds0237

 

Chcą obciąć bo kochana unia nie chce dotować kotłów 5 klasy , ty naprawdę nie zaskakujesz ? państwo na dorobku po komunie a ty chcesz od razu świat naprawić ? czy to będzie pis czy peło czy tam inne padalce to niczego nie zmieni no chyba że maja telewizje w palcach jak miała PO , tak czy siak nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w bajaluki że smog da się zwalczyć w 10 czy 20 lat , to NIEWYKONALNE kto i jak by nie rządził . jedni mogą drugim dowalać a poten na odwrót ale to niczego nie zmieni poza lepszymi uśmieszkami w jednej tv czy drugiej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piss zorientowalo sie, ze bogatsi nie są ich wyborcami. Nie to co główna grupa docelowa darmozjadów i meneli, choc to nie oni wolacsja podatki na te dotacje.

 

Chca obciac z 30% do 15% dopłaty dla "najlepiej" zarabiających.

 

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/budzet-domowy/program-czyste-powietrze-zmiany/yds0237

 

15 lub 18% zależnie od liczby członków rodziny (więcej członków = większy budżet, nawet jeśli jest dzielony na więcej osób), ale bierz pod uwagę, że do tego dochodzi jeszcze ulga podatkowa. I zwolnienie samego dofinansowania z podatku dochodowego. Naprawdę liczyliście, że to dofinansowanie pozostanie niezmienione, jeśli na początku mówiło się o jego całkowitej likwidacji (dla "najbogatszej" grupy dochodowej) po wejściu ulgi podatkowej, a i ta ulga jest znacznie wyższa, niż miała być pierwotnie?

 

Póki co IMO wcale nie obcinają, lecz właśnie dają więcej, niż było w planach...

 

Czyste powietrze niknie w jakichś oparach coraz bardziej...

http://wyborcza.pl/7,155287,24337220,czyste-powietrze-tylko-na-papierze-flagowy-program-rzadu-sie.html

 

Adam M.

Trochę tendencyjny ten artykuł. Na dofinansowania gazu "ostatecznie" Komisja Europejska ma się ponoć zgodzić, choć z dużą niechęcią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie na ostro to dopiero się zacznie.

Rok wyborczy mamy...

 

Będzie ostro, narozdają i przegrają. Być może z premedytacją. Bo idzie kryzys. Rozdmuchali rozdawnictwo. I ten co weźmie władzę w następnej kadencji to będzie "ten zły" - nie dość, że będzie musiał pozabierać, pozamiatać, to jeszcze UE wraz z dopłatami trzeszczy w szwach i, co najgorsze, ten kryzys.

Więc za 4 lata PIS wróci do władzy. Mieli szczęście rządzić w dobrej koniunkturze (nie, polityk nie może pomóc - zawsze szkodzi mniej lub bardziej temu, co się dzieje na rynkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do: hook01

Tak ja wiem, że najpierw umowa a potem robocizna( złożyłam wniosek w październiku). Tylko potem ma przyjechać komisja i sprawdzić cały towar i robociznę pod względem certyfikatów i jakości. Dużo spędziłam czasu w internecie szukając wszelakich informacji odnośnie norm i warunków budowlanych (nie każdy jest w stanie sam sobie to wyszukać). Tak są firmy które się zajmą wszystkim i zrobią na wysokiej jakości ale w tedy nie zmieścisz się w limitach za metr np ocieplenia lub okna. Tańsze firmy często robią na towarach niskiej jakości, które potem okaże się, że nie mają normy lub są na czarnej liście materiałów budowlanych. I co wtedy kto zapłaci za wykonanie? Dlatego ludzie się boją.

 

Dobrze, że poruszyłeś ten temat... Gdybyś miał np. listę preferowanych urządzeń, materiałów, które sa kwalifikowane do programu, to czy ułatwiłoby Ci to poszukiwanie? Myślisz, że jest potrzeba stworzenia takiej bazy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...