Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

no tak tylko że jak nie wiem czy dostanę dotację to nie wiem co mam montować czy na groszek ;P czy na PC czy też gaz

nie można jakoś otrzymać informacji wcześniej czy dostanę zwrot ?

zamontuje sobie gruntówkę za 45, a później nie dostanę z tego nic bez sensu

 

Złożysz wniosek, wówczas nastąpi weryfikacja. Nie musisz kupować teraz - warunek zakup do końca 2019 r. Ja zamierzam wnioskować na kocioł i PC p-w do grzania wody.

Edytowane przez anoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Obawiam się, że dotacja do WM dla budowanego budynku nie będzie możliwa. Pompa p-w do 30 tys. Skubnąć nie zaszkodzi :p

Dzięki za info. Racja 9 tys warto skubnąć :)

 

Dla nowych budynków nie ma lekko z tego co doczytałem muszą być spełnione przegrody z WT2021

Ma być spełnione w projekcie czy wystarczy spełnienie w praktyce na budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ma być spełnione w projekcie czy wystarczy spełnienie w praktyce na budowie?

 

Ponadto, dla budynku nowo budowanego Wnioskodawca musi wykazać, iż przegrody spełniają lub

będą spełniać parametry związane z izolacyjnością cieplną określone w pkt 1 Załącznika nr 2 do

rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków

technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (tj. Dz. U. 2015 r., poz. 1422,

z późn. zm.), obowiązujące od 31 grudnia 2020 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na etapie wniosku na pewno należy złożyć Oświadczenie o spełnieniu wymogów rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (dotyczy budynku nowo budowanego), o treści:

 

Oświadczam, że nowobudowany budynek objęty niniejszym wnioskiem o dofinansowanie spełnia lub będzie spełniał do czasu zakończenia

realizacji przedsięwzięcia wymagania dla przegród, okien i drzwi zewnętrznych określonych w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12

kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, obowiązujące od 31 grudnia 2020

roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie koszty już poniesione od 01-01-2018 będą uwzględnione w programie. Więc można kupić lub mieć po 01-01-2018 i składać wniosek.

 

Jeśli inwestycja została już zakończona to nie dostanie się ani grosza. Może zostać rozpoczęta, ale przed złożeniem wniosku nie może zostać wystawiony protokół zakończenia prac.

Można to obejść składając wniosek na jeszcze coś (np. wymiana jednego grzejnika) i wtedy cała inwestycja (pompa + grzejnik) muszą być zakończone po złożeniu wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli inwestycja została już zakończona to nie dostanie się ani grosza. Może zostać rozpoczęta, ale przed złożeniem wniosku nie może zostać wystawiony protokół zakończenia prac.

Można to obejść składając wniosek na jeszcze coś (np. wymiana jednego grzejnika) i wtedy cała inwestycja (pompa + grzejnik) muszą być zakończone po złożeniu wniosku.

 

Daj info gdzie tak pisze (która strona) - już znalazłem - pierwsza strona :)

Edytowane przez kudlaty69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to brzmi patrz strona 4/5 (LINK)

 

B) Nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne

[...]

• pod warunkiem ich poniesienia do 31 grudnia 2019

 

Ja to czytam tak, że zakupu (kotła, pompy) muszę dokonać do 31.12.2019, a realizować zadanie do 2 lat od podpisania umowy.

PS

właśnie wysłałem wniosek via ePUAP. Zobaczymy co z tym zrobią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem się na spotkanie informacyjne w sąsiedniej gminie bo w mojej jeszcze nic się w tym kierunku nie dzieje...

Mam zamiar wnioskować o dotację do budowanego domu na kocioł na ekogroszek wraz z montażem no bo na pompę ciepła raczej mnie stać nie będzie (bo podłogówka w całym domu by musiała być).

Ciekawe czy później mógłbym jeszcze o mała pompe ciepła do CWU wnioskować?

Właśnie próbuję oszacować dochód i w jakim przedziale dofinansowania się zmieszczę.

 

Ktoś będzie weryfikował kwotę z faktury z faktyczna ceną rynkową takiego kotła?

Sterownik do tego kotła też mogę w to wrzucić?

 

Pan z Funduszu mówił, że przedwczoraj program ruszył i rano przed funduszem ustawiła się już spora kolejka. Mówił, że nie trzeba się tak spieszyć bo pieniędzy nie zabraknie, a dotacja otrzymana w 2019 roku nie będzie wliczana do przychodów w zeznaniu, a ta otrzymana w 2018 będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wysłałem wniosek via ePUAP. Zobaczymy co z tym zrobią :D

Wysłałeś wniosek elektronicznie?

Ja do WFOŚ do Opola muszę wysłać w formie papierowej i wtedy tez zweryfikują mój profil i będę mógł elektronicznie się kontaktować.

Napisali mi, że przez ePUAP jeszcze nie działa.... tylko podpis kwalifikowany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że portal beneficjenta nie jest zintegrowany z ePUAP nie oznacza, że nie mogę wysłać wniosku przez ePUAP. W regulaminie i instrukcji (punkt 1 c)) wyraźnie jest napisane, że mogę to zrobić.

Pchaj wniosek (jak masz gotowy) przez formularz ogólny.

 

Wysłałeś wniosek elektronicznie?

Ja do WFOŚ do Opola muszę wysłać w formie papierowej i wtedy tez zweryfikują mój profil i będę mógł elektronicznie się kontaktować.

Napisali mi, że przez ePUAP jeszcze nie działa.... tylko podpis kwalifikowany....

 

Wysłanie wniosku przez portal beneficjenta jest jedną z dróg wnioskowania ale wówczas równolegle musisz złożyć papier, tak jak Ci napisali (przynajmniej do momentu integracji portalu z ePUAP).

Edytowane przez anoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Jestem na etapie rozpoczynania budowy domu, więc myślę o złożeniu wniosku na dofinansowanie kotła gazowego. Czy w dofinansowaniu mogę także wnioskować o pokrycie kosztów zwiazanych z samym przyłączem?

 

Pytanie numer dwa. Musze spełniać warunki WT2021 jeśli chodzi o przegrody.

 

W projekcie budowlanym aktualnie takich nie mam, ale planuję użyć lepszych materiałów podczas budowy. Czy wystarczy po zakończeniu budowy przeprowadzić audyt energetyczny budynku, czy jeszcze jakieś wymagania muszą zostać spełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anoch, jeszcze wniosku nie pcham bo muszę wyliczyć dochód... może w przyszłym roku mi się będzie bardziej opłacać go złożyć.

 

https://portal.wfosigw.opole.pl/

 

"Aby zakończyć proces rejestracji proszę dostarczyć wymagane dokumenty w wersji papierowej.

W przypadku nie dostarczenia wymaganych zgód konto będzie aktywne tylko do 2018-10-20."

 

"Konto niezatwierdzone przez WFOŚiGW - aktywne do 2018-10-20!

Niektóre funkcje portalu i zakres prezentowanych danych jest ograniczony."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@s--r tak wiem, że do montażu i zakupu źródła ciepła, czy w tym wlicza się również przyłącze gazowe do budynku czy jedynie sam piec i jego montaż?

 

Odnośnie przegród miałem na myśli, w jaki sposób będzie to weryfikowane. Czy będzie niezbędne przeprowadzenie audytu energetycznego budynku na podstawie finalnie użytych materiałów do budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta informacja nie ma nic wspólnego z procesem składania wniosku (poza tym, że umożliwia Ci pobranie wersji elektronicznej wniosku), tylko z aktywnością Twojego konta na portalu beneficjenta. Przeczytaj dobrze instrukcję. Portal beneficjenta jest tylko jedną z dróg składania wniosku (w mojej opinii nie najlepszą).

Jeżeli nie zamierzasz składać wniosku papierowo pobierz wniosek z portalu, wypełnij go i wyślij przez ePUAP lub jeśli masz certyfikat kwalifikowany przez email (oczywiście wniosek musi być podpisany certyfikatem kwalifikowanym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...