Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

No tak, ale jeśli wnioskodawca posiada gospodarstwo oraz umowę o pracę, to wpisuje jedno i drugie. Nam wychodzi 1628 zł na osobę, a zatem 0% dotacji.

Zastanawiam się dla kogo te dotacje właściwie są? Żeby się załapać, to chyba trzeba mieć gromadkę dzieci, albo pracować na czarno. Wszystko ładnie wygląda, ale tylko na papierze i w hasłach wyborczych.

 

 

Jakie zero % przecież jest próg powyżej 1600 złotych na osobę, i dofinansowanie wynosi 30% zawierającą ulgę podatkową...o czy Ty piszesz???

 

dofin.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla przedsiębiorców - nie jest dużą sztuką wykazać stratę czy niewielki dochód.

 

Hmm, prowadzę od 20 lat działalność i dla mnie to wielka sztuka, bo całość sprzedaży jest fakturowana.

 

Pewnie mówisz o firmach np.w budowlance, gdzie większość jest robiona bez faktury, uwierz mi, że w innych branżach taki proceder nie istnieje (przynajmniej w mojej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zero % przecież jest próg powyżej 1600 złotych na osobę, i dofinansowanie wynosi 30% zawierającą ulgę podatkową...o czy Ty piszesz???

 

[ATTACH=CONFIG]425457[/ATTACH]

 

 

Pobrałem aktualny wzór wniosku, wypełniłem wszystko wg instrukcji i formularz sam wyliczył jakie dofinansowanie przysługuje w danej sytuacji, czyli 0%:)

Przeczuwałem, że dojdzie do korekty tabeli dochodów, ale nie sądziłem, że zrobią to tak szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, prowadzę od 20 lat działalność i dla mnie to wielka sztuka, bo całość sprzedaży jest fakturowana.

 

Pewnie mówisz o firmach np.w budowlance, gdzie większość jest robiona bez faktury, uwierz mi, że w innych branżach taki proceder nie istnieje (przynajmniej w mojej).

 

Piszę o kosztach głównie. I możliwości przesuwania kosztów i przychodów tak, by któryś rok był ze stratą. Można kupić np. używane mieszkanie na biuro - i przez 10 lat zaliczać po 10% jego wartości + odsetki od kredytu w koszty. A potem można sprzedać bez podatku. I kupić kolejne.

Każdy doradca podatkowy i dobra księgowa ma dziesiątki sposobów na zrobienie roku ze stratą albo z dużym zyskiem. Legalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę o kosztach głównie. I możliwości przesuwania kosztów i przychodów tak, by któryś rok był ze stratą. Można kupić np. używane mieszkanie na biuro - i przez 10 lat zaliczać po 10% jego wartości + odsetki od kredytu w koszty. A potem można sprzedać bez podatku. I kupić kolejne.

Każdy doradca podatkowy i dobra księgowa ma dziesiątki sposobów na zrobienie roku ze stratą albo z dużym zyskiem. Legalnych.

 

No niby racja, ale lepiej nie ryzykować, jedna kontrola US i straty większe od zysków ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

nie będę wklejał, gdyż jest tego dużo.

 

Tak jak napisano: Art. 3 pkt 1. litera c.

 

(strona 3)

 

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170001952/U/D20171952Lj.pdf

 

 

Jako ciekawostka.

Między innymi na dotację "łapią się":

 

– świadczenia określone w przepisach o wykonywaniu mandatu posła i senatora.

 

 

Czyli łopatologicznie.

 

Jeśli rozliczasz się PIT-em, CIT-em, inną kartą, albo pracodawca składa PIT to tabela 2.

 

Jeśli dostajesz pieniądze z różnych źródeł wymienionych w art. 3 pkt 1c. to tabela 1.

Edytowane przez gosciu01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma może ktoś jakieś info jak będzie weryfikowana norma 2021 dla nowych budynków. Chodzi mi konkretnie o stolarkę. Dla drzwi wejściowych, które mam zamontowane producent podaje współczynnik Uw tylko dla drzwi referencyjnych. Ciekawi mnie czy trzeba mieć kwity na każdą sztukę drzwi i okien. Czy wystarczą dane ogólne z katalogu dotyczące danego systemu?

PS. Dostał ktoś jakąś odpowiedź z funduszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałam 18.11.2018, Na Portalu Beneficjenta w wykazie wniosków widnieje ,,Zarejestrowany (wprowadzony)" i nadany jest nr. wniosku. Ale nikt nic nie daje znać, w odpowiedzi na email napisali , że mają 90 dni robocze na rozpatrzenie.

 

No to do około 20 marca czekanie. Ja złożyłem 15 a 19 zamontowali mi pompę ciepła w regulaminie pisze że można montować po wypełnieniu wniosku ? Można czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zakładając nowy piec w nowo wybudowwnym domu rowniez mozna starac sie dofinansowanie jak przy wyminie starego pieca na nowy?

 

Witam, dla nowych obiektów jest nieco inaczej. Na zakup urządzenia grzewczego możesz sie starać o dofinansowanie, ale nie możesz np. pokryć z tego programu kosztów termoizolacji. Dla nowych budynków dopłaty są tylko na:

- zakup i montaż źródeł ciepła najnowszej generacji z przyłączem

- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła

- zastosowanie OZE (pożyczka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...