Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
Wnioski miały być rozpatrywane do 90 dni roboczych, minęła 100 (prawie 5 miesięcy) i cisza. Nawet na maila nie odpisują w tej sprawie (NFOŚiGW Kraków).

 

Mam to samo NFOŚiGW Kraków mineło ponad 90 dni roboczych i cisza dodzwonić się nie da na email nie odpisują !!!! Skoro ustawowo nie wyrobili się w wyznaczonym czasie to co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak to mówią to Polska właśnie. w cywilizowanym świecie jakaś głowa by poleciała, a wszytko co we wniosku powinno być uznane za właściwe ale u Nas ....... brak słów. Miałem składać wniosek ale na razie czekam na rozwój sytuacji, bo to jakaś kpina jest. Można dzwonić 10 razy i otrzymywać za każdym razem inną odpowiedź na to samo pytanie. Ludzie niekompetentni, kompletnie nie przygotowani do programu, tzw z łapanki. Tylko media "publiczne" bębnią jaki to piękny program. Ludzie składają dokumenty, podpisują umowy z wykonawcami, umawiają terminy, po 3 wyceny..... a program stoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że pozostaje wam tylko modlitwa i/lub pielgrzymka, do Lichenia to jest pryszcz i małe miki. Wasz wybór.

Raczcie zwrócić łaskawą uwagę, że ktoś wyłudził Wasze dane osobowe i chgw co z nimi się dzieje i gdzie krążą?!

Oszukano Was raz - co do terminu, to niby czemu reszta ma być fair?

Gdyby tam były moje pesele to bym się deczko w.urwił.

Program nie stoi, on leży jak lis którego widziałem przed chwilą na szosie. Jak truchło lisa.:bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przynajmniej odnotowali "wpłynięte" wnioski. Czyli ktoś tam jednak pracuje.

 

Właśnie widzę, że po 45 dniach roboczych wniosek zmienił status na "zarejestrowany".

 

"Dokument został przetworzony poprawnie". A wszystko dzięki Pani Angelice.

Edytowane przez pandzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w KPA?

 

Art.35.§1. Organy administracji publicznej obowiązane są załatwiać sprawy bez zbędnej zwłoki.

§2.Niezwłocznie powinny być załatwiane sprawy, które mogą być rozpatrzone woparciu odowody przedstawione przez stronę łącznie zżądaniem wszczęcia postępowania lub woparciu ofakty idowody powszechnie znane albo znane zurzędu organowi, przed którym toczy się postępowanie, bądź możliwe do ustalenia na podstawie danych, którymi rozporządza ten organ

§3.Załatwienie sprawy wymagającej postępowania wyjaśniającego powinno nastąpić nie później niż wciągu miesiąca, asprawy szczególnie skomplikowanej nie później niż wciągu dwóch miesięcy od dnia wszczęcia postępowania, zaś wpostępowaniu odwoławczym wciągu miesiąca od dnia otrzymania odwołania.

 

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19600300168/U/D19600168Lj.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która ustawa mówi, że wniosek ma być rozpatrzony w 90 dni?

 

W styczniu dostałam od nich taką odpowiedz:

Program Czyste Powietrze [email protected]

do mnie (więcej)

Dzień dobry,

rozpatrywanie wniosków w ramach programu Czyste Powietrze może potrwać do 90 dni roboczych. W sprawie oceny wniosków (na jakim etapie się jest ocena Pani wniosku proszę się kontaktować z następującymi osobami:

1. Pani Renata Czerw - e-mail: [email protected] , tel: 785851769

2. Pani Małgorzata Głuszek-Kot - email: [email protected] , tel: 785855947

3. Pan Piotr Janowski - email: [email protected] , tel: 883318930

 

Niestety na te nr. nikt nie odbiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś otrzymałam informację że wniosek na przyłącze gazowe i kocioł został oceniony pozytywnie.

Mam w ciągu 5 dni dostarczyć

-zestawienie rzeczowo-finansowe

- kopię pozwolenia na budowę

Rozumiem, że chodzi o pozwolenie na budowę przyłącza którego jeszcze nie ma jest na etapie projektowania

Przyłącze będzie realizowane pod koniec wakacji.

 

Jak potoczyły się sprawy z waszym wnioskiem, podpisaliście już umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rząd na odpowiedź na interpelacje posłów ma 21 dni wg konstytucji, a od złożenia niektórych mija już kilkaset dni.

Biorą widać przykład z góry.

 

Najbardziej to mnie wk.....ją te reklamy w tv i internecie dziś ksiądz na kazaniu mówił że spotkanie bedzie jak wnioski wpełniać program czyste powietrze a powinni robić szkolenia jak oceniac wnioski bo tyle czasu że masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...