Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

Ja mam jedną konkretną wycenę (darmowa) od lokalnego producenta, który ma sklep (MCE) i usługi (obecnego śmieciucha też mam od nich) . Przyjechali wyliczyli i powiedzieli, że dawniej współpracowali z innymi dotacjami. Różnie bywało więc się okaże, ale jest duże prawdopodobieństwo, że przy tym programie się zgodą ponieważ będę jedną z pierwszych osób i dopiero w tedy przekonają się jak długo będą musieli czekać na przelew. Pozostałe dwie oferty mam mailowe odpowiedzi

z zapytaniem o ceny pieca o podobnych parametrach (dużo wyższe). We wniosku wpisałam konkretną cenę z wyceny, (nie wiedziałam, że można więcej) i pewnie będę musiała dopłacić bo to było prawie pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

monika123456789

Ja bym zaraz z rana w poniedziałek zadzwoniła do osoby która dzwoniła w sprawie korekt i zapytała czy możliwa jest jeszcze jedna korekta i wyjaśnić sprawę. A potem pojechała osobiście do wfosigw i na miejscu dokonała korekty. Możliwe jest 15 lat spłaty to jest 180 miesięcy.

Edytowane przez matikati
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika123456789

Ja bym zaraz z rana w poniedziałek zadzwoniła do osoby która dzwoniła w sprawie korekt i zapytała czy możliwa jest jeszcze jedna korekta i wyjaśnić sprawę. A potem pojechała osobiście do wfosigw i na miejscu dokonała korekty. Możliwe jest 15 lat spłaty to jest 180 miesięcy.

Rodzina zadeklarowała się że pomoże. Już tyle się naczekałam a program trafił mi się jak ślepej kurze ziarno. Poprzedniej zimy szlam z komina się lał takie są efekty za dużego pieca do metrażu i duszenia go by w domu nie było upału. No i dom stał prawie 30 lat nie używany Drewno niby sezonowane. Więc rura w komin weszła na styk 120 ale to za mała bo w chwili obecnej ledwo co się pali. Więc chcę jak najszybciej ruszać bo i komin trzeba stawiać piwnicę przerabiać itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do państwa pytania. Złożyłam wniosek o wymianę piecy kaflowych na ekogroszek. Czy komin do takiego kotła musi być jakiś specjalny. Mój obecny jest bardzo szeroki. Czy muszę do niego wkładać kwasówkę. O co chodzi z systemem odprowadzania spalin który jest kwalifikowany razem z kotłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Ważna informacja dla osób, które chcą złożyć wnioski w ramach Programu Czyste Powietrze po 1 lipca 2019 roku.

 

Jak informuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej osoby, które chcą skorzystać z pomocy finansowej na zakup nowego źródła ciepła lub wymianę nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe i termomodernizację domu w ramach Programu Czyste Powietrze i złożą swoje wnioski po 1 lipca 2019 roku muszą pamiętać, że koszty przedsięwzięcia nie mogą zostać poniesione przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie z wyłączeniem dokumentacji projektowej i audytu energetycznego, które mogą być wykonane wcześniej.

 

Może dla nie których będzie to cenna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj do funduszu i w trakcie rozmowy pani poinformowała mnie, że i owszem piec kondensacyjny tak, ale tylko dwufunkcyjny, bo jednofunkcyjny nie spełnia wymagań programu? O co chodzi? Być może nie przeczytałem dokładnie wymagań i tych innych PDFów, ale nie widziałem tam takiej informacji. Ja mam duży dom jednorodzinny i dwufunkcyjny jest u mnie niekorzystną opcją.

Wie ktoś z Was czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagania techniczne

I. Wymagania techniczne dla wyrobów budowlanych, urządzeń i wykonywanych robót.

 

2. Szczegółowe wymagania techniczne dla wyrobów budowlanych, urządzeń i wykonywanych robót

Instalacja kotła gazowego kondensacyjnego oraz olejowego

- Zakupione i montowane w ramach Programu kotły na paliwa gazowe lub olej opałowy wprowadzone do obrotu po 26.09.2015r., czyli dniu obowiązywania rozporządzenia o etykietowaniu urządzeń muszą spełniać, w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń, wymagania klasy efektywności energetycznej minimum A, określone w Rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) NR 811/2013 z dnia 18 lutego 2013 r., oraz w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1369 z dnia 4 lipca 2017 r. ustanawiającym ramy etykietowania energetycznego i uchylającym dyrektywę 2010/30/UE.

 

- Dla budynków istniejących, w których zamontowany jest kocioł/kotły na paliwa gazowe lub olej opałowy wprowadzonych do obrotu przed 26.09.2015 muszą spełniać, w odniesieniu do ogrzewania pomieszczeń, najwyższą efektywność energetyczną określoną symbolem 4 gwiazdek, wg Dyrektywy Rady 92/42/EWG z dnia 21 maja 1992 r.

 

 

Cały dokument

https://portal.wfosigw.pl/dokumenty/DOKUMENTY_OD_01012019/1a_wymagania_techniczne_16_01_2019.pdf

 

 

Złożyłem wniosek teraz 90 dni roboczych czekania.

Edytowane przez [dobo]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie sie moze jak to jest odpisaniem w picie od podatku poniesionych wydatkow na odnawialne zrodla ciepla ?

Normalnie w przyszlym roku wpisuje te wydatki do pita czy musze jeszcze jakis wniosek skladac?

Czy ta mozliwosc jest w jakis sposob powiazana z programem czyste powietrze ?

 

Pytam poniewaz chce skorzystac z dofinansowania na pompe ciepla z programu organizowanego przez m. Warszawa i jednoczesnie odpisac poniesione koszty od podatku. Tylko wtedy bedzie mi sie to kalkulowalo ale nie wiem czy moge jednoczesnie skorzystac z obu form "dofinansowania". Pisze w cudzyslowiu poniewaz opcja z pitem to nie jest takie stricte dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można składać i o dofinansowanie, i o ulgę podatkową. W związku z ulgą podatkową, od początku stycznia zmniejszono wysokość dofinansowań, właśnie dlatego, że można skorzystać z obu opcji.

 

Jeśli ktoś nie ma możliwości skorzystania z ulgi podatkowej, obowiązują go stare zasady udzielania dofinansowań.

 

Nie ma czegoś takiego, że kotły gazowe można brać tylko dwufunkcyjne. Może osobie z Funduszu chodziło o to, że nie dają dotacji na zasobnik CWU (potrzebny do kotła jednofunkcyjnego, by mieć ciepłą wodę), ale to, jak dla mnie, też jakaś bzdura wynikająca z niedoinformowania urzędników (natomiast już coś takiego w tym wątku widziałem).

 

Mam do państwa pytania. Złożyłam wniosek o wymianę piecy kaflowych na ekogroszek. Czy komin do takiego kotła musi być jakiś specjalny. Mój obecny jest bardzo szeroki. Czy muszę do niego wkładać kwasówkę. O co chodzi z systemem odprowadzania spalin który jest kwalifikowany razem z kotłem.

Do kotła V klasy powinien być wkład, inaczej mogą pojawiać się wykwity na kominie.

 

System odprowadzania spalin = komin, lub dla kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania o względnie niskiej mocy, dozwolony także wylot spalin przez ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie.

 

Złożyłem już jakiś czas temu wniosek i czekam.

Z tego czekania to tylko kolejne przemyślenia się pojawiają :(

 

Czy jeżeli zaznaczyłem we wniosku wykonanie instalacji ogrzewania: grzejnikowo-podłogowa, to wchodzi w to zarówno podłogówka wodna jak i elektryczne maty grzewcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lenone Czy możesz napisać co następuje po ewentualnych korektach we wniosku , co należy do pozostałych formalności? U mnie niedługo będzie 5 miesięcy.

 

Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję. Po korektach następuje kolejne czekanie :) Jeżeli już się uda podpisać umowę to kolejne czekanie. Nie wiem ile, bo jeszcze nie dostałem dotacji, a już grubo ponad miesiąc od podpisania umowy. Do pozostałych formalności po podpisaniu umowy należy przedstawienie faktury, oświadczenia wykonawcy i podpisanie jeszcze kilku papierków. Pytanie, czy ktoś z szanownych forumowiczów otrzymał dotacje z programu "Czyste Powietrze"? Tak fizycznie, przelewem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym się upewnić odnośnie tych 3 ofert na inwestycje że od tego rocznych zmian już nie są wymagane, czy to prawda?

Jeśli prawda to na jakiej podstawie wpisujemy koszt inwestycji?

Czy firmy dokonując realizacji inwestycji muszą posiadać jakieś dodatkowe certyfikaty?

Był bym bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...