Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

Dostałem pismo że wniosek przeszedł i będą się kontaktować celem popisania umowy. Minęły dwa tygodnie i się nie skontaktowali. To normalne czy dzwonić do nich? Po jakim czasie podpisywaliście umowę?

 

dzwoń, pisz maile, telegramy, ślij faxy, polecone i to wszystko po dwa razy dziennie a i w południe możesz jeszcze raz.

Atakuj do skutku. Nie odpuszczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Tymczasem rząd (zapewne starając się przekupić kolejnych wyborców -- ale działanie wydaje się być jak najbardziej potrzebne) chwali się ogłoszeniem programu na fotowoltaikę. Bodaj 5000 zł dla każdego, kto zdecyduje się zainstalować panele. Co sądzicie?

 

Poczekajmy na szczegóły programu, bo na razie to medialne informacje bez szczegółów, regulaminu, wytycznych... Ale tak czy inaczej, myślę, że chętnych będzie dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony w listopadzie 2018 - nowy dom, montaż kotła gazowego i wykonanie przyłącza oraz instalacji. Umowa podpisana kwiecień 2019. Mamy lipiec 2019 i środki z dofinansowania są na koncie :)

 

Cały proces trwał zatem 8 miesięcy, a w tzw. międzyczasie dostarczyłem do WFOŚiGW ok. 20 różnych dokumentów koniecznych do rozpatrzenia wniosku, podpisania umowy, realizacji dotacji itd. Oczywiście były wśród nich też takie, których na próżno szukać w jakichkolwiek instrukcjach, spisach wymaganych załączników itd. Myślałem, że wiem już wszystko o polskiej biurokracji, ale jednak nie :) Szczerze współczuję każdemu, kto wiąże z tym programem jakiekolwiek nadzieje na poprawę jakości czy to środowiska, czy choćby własnego życia, zwłaszcza w domach już istniejących. Skoro tak prosty wydawałoby się przypadek jak mój był rozpatrywany tak długo, to wolę nie wiedzieć co dzieje się w trudniejszych sprawach. No ale nic, kasa na koncie, krwi trochę napsutej, ale finalnie sukces :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszanowanko :)

Moja Mama będzie składać wniosek o wymianę kozy na piecyk na pellet z DGP (ma niską rentę, więc dofinansowanie naprawdę się opłaca). Będę oczywiście informować o postępach. Pan z NFOŚiGW potwierdził, że taki wolnostojący piecyk na pellet zalicza się do kotłów na biomasę (poz. 60 we wniosku).

Czy ktoś z Was składał może podobny wniosek?

I takie pytanko, bo nie znalazłam tutaj odpowiedzi: czy należy dostarczać certyfikat poświadczający, że dany kocioł czy piec spełnia warunki ekoprojektu?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, dotąd tylko czytałem ten wątek ale trudno opanować emocje ,kiedy czytam wypociny niejakiego Adama. Strasznie go boli, że obecna władza coś ludziom rozdaje. Widać wolał jak wcześniejsi rządzący tylko brali, ewentualnie sprzedawali państwowy majątek bo w budżecie ciągle brakowało. Sam dostałem dotację w programie czyste powietrze i są to pierwsze konkretne pieniądze jakie dostałem od władzy. Jakoś nie widzę, żebym miał to w jakiś sposób oddać z nawiązką. Podatki wcale nie są podnoszone wręcz odwrotnie. Pozdrawiam zdrowo myślących.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boli go że władza rozdaje tylko to, że rozdaje nie swoje. WŁADZA NIE MA WŁASNYCH PIENIĘDZY, TO SĄ NASZE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE I WŁADZA ROZDAJE NASZE PIENIĄDZE.

 

Tak to już jest od wieków - jest władza, która decyduje o wydawaniu naszych pieniędzy. Mamy wybór :

Anarchia

Brać

Biadolić.

 

PS - moja kuzynka ma męża Norwega. Parę lat temu zachwalał jaki to czysty ekologicznie kraj, jaki wspaniały rząd dający dotację na samochody elektryczne. Zapisał się na dotację do Tesli...ale się szybko skończyły i się nie załapał. Od razu rząd przestał mu się podobać.

W drugą stronę - moja znajoma, stara panna, nauczycielka, ciągle nawijała o patologii 500+ . Dobijałem ją tekstami, że dzięki tej patologii będzie miała pracę :D Pól roku temu, w wieku 44ch lat, urodziła bliźniaczki , efekt spotkania właściwego faceta ;) Jakoś nie zrezygnowała, tylko bierze ten zasiłek dla patoli ;)

 

Zawsze powtarzam - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W dziedzinie polityki i kasy sprawdza się jak nigdzie indziej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam biorę wszytko co dają i na co się załapuję, ale wolałbym mniej tego rozdawnictwa a więcej zainwestowania w infrastrukturę kraju, zmniejszyć podatki i wszelkiego rodzaju obciążenia podatnika, wprowadzić podatek liniowy, zlikwidować wszelkie ulgi itp.

 

Zawsze powtarzam - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Czy biorę czy nie, mój punkt widzenia się nie zmienił. Kiedyś nie brałem, teraz biorę. Nic to nie zmieniło.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dostałem dotację w programie czyste powietrze i są to pierwsze konkretne pieniądze jakie dostałem od władzy. Jakoś nie widzę, żebym miał to w jakiś sposób oddać z nawiązką. Podatki wcale nie są podnoszone wręcz odwrotnie. Pozdrawiam zdrowo myślących.

Podoba się bo dają :) jak by nie dawali to by się nie podobało.

Jak by brali albo podnosili podatki to by się nie podobało.

Normalne.

Dobrze że dają na "czyste powietrze" i instalacje PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przepraszam, że się wtrącam nie na temat, ale...

Po zaledwie 5 tygodniach od złożenia wniosku zostałem poproszony przez WFOŚiGW Toruń o złożenie korekty wniosku.

Niestety przeszukuję strony Portalu Beneficjenta, WFOŚiGW Toruń oraz Internet i ni chu chu nie widzę dokumentu ODO 1 - gdzie tego pipipi szukać?

Ale to Pan Pikuś.

Kolejna prośba dotyczy: "Dodatkowe dokumenty, zgodnie z Częścią A Wykazu dodatkowych dokumentów do przeprowadzenia oceny zdolności do spłaty wnioskowanej pożyczki oraz oceny zabezpieczeń w ramach Programu Priorytetowego Czyste Powietrze."

Zaglądam do pliku w Excelu a tam spis blisko stu (!) dokumentów (notarialnych, sądowych, wypisy z KRSu, od pracodawców, US, ZUS/KRUS, PKP, KGB, LGBT, itd.) Obowiązkowa lektura dla tych co mają zbyt niskie ciśnienie... Oczywiście większość z pretendentów wypełnia pewnie co dziesiąty z nich ale ... nie wiem czy starczy urlopu na zdobycie wszystkiego ....

Podsumowując, propagandowo to świetny program ale rzeczywistość będzie znacznie mniej łaskawa niż sławny milijon aut elektrycznych w 2025 roku...

 

 

EDIT: Chyba, że zdecydowana większość aplikuje o dofinansowanie w poopie mając pożyczkę... ?

Edytowane przez Maciej Loret
Ddanie ostatniego akapitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cen emisji CO2 nie ustala nasz rząd tylko komisja europejska. Na drastyczną podwyżkę tych cen zgodził się rząd Ewy Kopacz tej od dinozaurów.

Inflacja jakaś tam jest odkąd pamiętam zawsze była. Cena za litr paliwa za czasów ryżego przekroczyła 6zł więc chyba teraz tragedii nie ma.

Nie politykuj!

To nie to forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziękuję bardzo.

U mnie wygląda to tak:

https://portal.wfosigw.torun.pl/wymagana-dokumentacja

Czyli jest ale spakowane - do niedawna gdy ważny był poprzedni wniosek, wydaje mi się, że tego nie było...

Edytowane przez Maciej Loret
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie posiadam podpisaną umowę min na Zakup i montaż nowego źródła ciepła 20 000 oraz Zakup i montaż/modernizacja instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w tym montaż zaworów z głowicami termostatycznymi 15 000. Chodzi mi o to drugie we wniosku było rodzaj instalacji do wyboru grzejnikowa, grzejnikowo-podłogowa , inna. Zaznaczyłem grzejnikowa ponieważ chcę wymienić stare grzejniki.I moje pytanie jest takie czy do tego punktu Zakup i montaż/modernizacja instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w tym montaż zaworów z głowicami termostatycznymi mogę zaliczyć zasobnik ciepłej wody użytkowej. Bo ja tak rozumiem ten punkt że ciepłej wody użytkowej to tzw bufor z ciepłą wodą. Znalazłem taką pomocną listę Chttp://termomodernizacja.pl/jakie-koszty-mozna-wspolfinansowac-przy-wymianie-zrodla-ciepla-oraz-instalacji-c-o-i-c-w-u-we-wniosku-do-czystego-powietrza/ Tam jest Zakup i montaż nowego żródła ciepła - Zakup i montaż zasobnika buforowego ciepła czyli ja tu mam wrzucić bufor który posiadam 800l on jest w układzie zamkniętym do kotła z niego wody nie pobiorę on współgra z kotłem. A w Zakup i montaż/modernizacja instalacji wewnętrznych centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w tym montaż zaworów z głowicami termostatycznymi - jest zasobnik ciepłej wody użytkowej i takowy również mam ma on 200l i służy tylko do wody użytkowej. Bardzo proszę o pomoc bo z moich kosztów pasowało by mi bufor z wodą wrzucić do puli 15 000 ale nie mam pewności czy dobrze rozumuję. Proszę o pomoc dzwonię do funduszu lecz nikt na 100 procent nie chce powiedzieć jak to ma być każdy mówi inaczej. Piszę meile bez odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku wymiany pieca na paliwo stałe (w moim przypadku koza) na piec gazowy, jaki sposób należy udokumentować to jakie było poprzednio źródło ciepła?

Jestem w trakcie remontu domu i piecyk został już zdemontowany ale jeszcze go mam. Uznałem, że skoro jest możliwość uzyskać dopłatę na zakup pieca gazowego to dlaczego by nie skorzystać. Nie mogę się jednak doszukać informacji na temat potwierdzenia tego jaki piec był przed modernizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się jednak doszukać informacji na temat potwierdzenia tego jaki piec był przed modernizacją.

 

Czy chodzi o wpisanie we wniosku tej kozy? Jeśli tak, to najpierw w pozycji 49 wybrać węgiel, a potem w poz. 59 piec wolnostojący typu koza.

 

Mama złożyła wniosek 31 lipca (już ten nowy), wczoraj go podpisała w oddziale WFOŚiGW. Pani powiedziała, że już można działać i kupować, ale chyba poczekamy na odpowiedź. Dodatkowo wymagane jest oświadczenie o zezłomowaniu kozy, ale ani w Warszawie ani w NFOŚiGW nikt o tym nie wspominał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzi o wpisanie we wniosku tej kozy? Jeśli tak, to najpierw w pozycji 49 wybrać węgiel, a potem w poz. 59 piec wolnostojący typu koza.

Tak zrobiłem.

Dodatkowo wymagane jest oświadczenie o zezłomowaniu kozy, ale ani w Warszawie ani w NFOŚiGW nikt o tym nie wspominał.

 

No właśnie o to mi chodzi. Słyszałem o tym ale nie udało mi się trafić na taką informację w regulaminie. Na e-maile do NFOŚiGW też nikt nie odpisuje.

Wolę się upewnić bo podczas wymiany pieców w ramach lokalnego programu 2 lata temu u mnie w mieście, stary piec można było zdemontować dopiero po wizji lokalnej specjalnej komisji, która sprawdzała zgodność danych we wniosku ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jak edytować wnisoek na Portalu Beneficjenta?

 

 

W emailu z prośbą o poprawienie wniosku czytam: "Po uzupełnieniu danych proszę ponownie przeprowadzić weryfikację formularza i zapisać plik na dysku. Korektę formularza wniosku należy przesłać za pomocą SKRZYNKI PODAWCZEJ–PDF na Portalu Beneficjenta, przez wybranie EDYTUJ WNIOSEK – zamienić plik wniosku, a następnie wybrać WYŚLIJ WNIOSEK, oraz dostarczyć ją do Funduszu w wersji papierowej."

 

Tylko gdzie u licha można edytować ten wniosek???

Są tylko:"szczegółowe informacje", "pobierz wniosek", i "załączniki do wniosku"...

 

Próbowałem złożyć nowy wniosek ale w międzyczasie zmienił się formularz z 3.0.01 na 4.0 i na starym fomularzu już nie da się złożyć wnisoku :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...