Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Dofinansowanie - program priorytetowy "Czyste Powietrze"


Recommended Posts

Cześć!

A ja mam taki plan. Jeżeli weryfikację trwają około 1 roku, chciałbym trochę wyprzedzić fakty.

Aktualnie mam SSO. Planuję na przyszłą jesień mieć stan deweloporski, czyli spełniony warunek dla nowobudowanych domów.

Planuję wypełnić teraz wniosek, że pompa już jest zamontowana, i wszystkie koszty zostały poniesione. Protokół odbioru to też nie problem.

Gdy w końcu doczekam się do weryfikacji (właśnie około roku) wszystko będzie wyglądało jakby było zgodne z założeniami czystego powietrza.

Oczywiście we wniosku będzie też rekuperacja aby zwiększyć czas na konieczność termoizolacyjności. Warunki WT 2021 są spełnione.

Co sądzicie o moim pomyśle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak coś robisz we własnym zakresie to jest obligatoryjna kontrola.

 

I niech będzie. Byle nie za szybko :)

Złożyłem już papiery w funduszu. Pani weryfikująca powiedziała, że nie musi być instalacji w domu. Wystarczy zamontować zestaw na ścianie i uruchomić.

Instalacje CO nie są wymagane. Dobra firma zamontuje pompę w 1 max 2 dni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I niech będzie. Byle nie za szybko :)

No właśnie chyba nawet tu ktoś pisał, że miał już po tygodniu od złożenia wniosku.

Poza tym nie wiem, jak chcesz uruchomić pompę bez instalacji.

 

Zresztą, nie wiem czy ci to w ogóle przejdzie, skoro jeszcze nie złożyłeś wniosku, to marne szanse żeby do końca roku, złożyć wniosek, podpisać umowę, zamontować sprzęty (już nie ważne czy naprawdę czy fikcyjnie) i złożyć wniosek z papierami o wypłatę. Ale próbuj, może się uda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś informację jak rozliczyć przyłącze elektroenergetyczne jako przyłącz dla pompy ciepła? Jakie koszty można zakwalifikować? Przyłącz wykonywałem sam.

Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robił, ktoś z was kosztorys powykonawczy wraz ze specyfikacją materiałową dla przedsięwzięcia wykonywanego własnymi siłami?

 

Mi właśnie kierbud coś takiego przygotowuje dla rekuperacji. Sam nie wiedział jak się za to zabrać, doszliśmy do wniosków, że wrzuci w kosztorys materiały z faktur, dołozy jakąś stawkę za robociznę i tyle. Złożę wniosek i się zobaczy, najwyżej będzie do poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze jak mam już zamontowaną pompę ciepła i rekuperator w nowo budowanym domu, to nie mogę skorzystać z programu bo przed data na fv i montażem powinienem złożyć wniosek do programu czyste powietrze. Dzisiaj takie informacje przekazała mi Pani w Szczecinie

 

Wszelkie informacje zawarte są w zasadach udzielania dofinansowania dostępnych na stronach wfos. Dofinansowaniu nie podlegają przedsięwzięcia zakończone przed dniem złożenia wniosku o dofinansowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Słuchajcie, dwa dni temu, jadąc autem, słuchałem audycji radiowej, w której brał udział przedstawiciel WFOŚ. Stwierdził on, że planuje się dokonać zmian w CzP, m.in. zastanawiają się nad zniesieniem kryteriów zarobkowych na rzecz jednakowego dofinansowania dla wszystkich, np. 50/50. Zasugerował, żeby chwilę się wstrzymać z wnioskami.

 

Czy ktoś coś słyszał na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem tu odpowiedź na moje pytanie, ale teraz nie umiem znaleźć. Czy wymieniając źródło ciepła na pompę ciepła, wymiana zbiornika na CWU będącego w kotłowni, wliczać w modernizację kotłowni, czy starać się o dodatkowe koszty na modernizację CWU? Pytanie do osób, które miały ten sam dylemat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...