Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Może stąd:

http://www.jesbet.pl/

Ktoś z forumowiczów od nich brał, ale nie pamiętam kto. Wyszło dużo taniej z transportem z Radomia niż okolicznych dostawców. Inwestor skrzyknął się z innym inwestorem i zamówili 2 szamba.

 

A możesz podać na ile "nasi" ci wycenili ???

 

Przepraszam, pomyliłem nazwę - chodziło mi oczywiści o Jesbet. Ceny z kalkulacji podeślę na priv, abym nie był posądzany o kryptoreklamę.

Stargard na razie nadal milczy ??? W końcu będzie pewnie RADOM - ciekawe kiedy lokalni się w końcy obudza z tego zeszłorocznego amoku. To se ne wrati !!!!!

 

Przed chwila złożyłem kwity na uzyskanie pozwolenia na prowadzenie prac ziemnych do Głów. Konser. Zabyt - i zalamka. Pani w sekretariacie od razu mnie sprowadziła na ziemię - Prosze Pana okres oczekiwania urzędowo 1 miesiąc. Nie ma po co wcześniej dzwonić, bo jesteśmy zawaleni robotą.

Ja terez chcialem tylko zakopać szambo w ziemi i musze czekac miesiąc na zgode na wykopanie dziury 3 x 3 x3 m

 

:evil: A jak pod koniec sierpnia zacznie padać - mam po pticach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

poszukuję ziemi z wykopów lub innej niepotrzebnej - okolice Dobrej. Wydaje mi się, że marne szanse ale kto wie...

W związku z powyższym wywieszam hasło:

przyjmę ziemię :)

 

pozdrawiam

 

hej

 

 

tak się składa że mam trochę niepotrzebnej ziemi z wykopów. Miejsce - Dobra obok boiska, ilość - jedna górka. Jeśli jestes zainteresowny - kontakt na priv.

 

pzd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grrrrr.... ale dzisiaj miałem pobudkę :evil: :evil: :evil: :evil:. 7.00 rano sąsiad dzwoni domofonem, że woda mi leci ze studzienki wodomierzowej. wyglądam, a tu nie leci ale wali fontanna taka, że aż pokrywę od studzienki wysadziło. nic to, wsadzam rękę po pachę w wodę, zakręcam zawór - leci dalej, tylko trochę mniej. wziąłem pompkę do podlewania ogrodu, wąż wsadziłem do studni rozsączającej deszczówkę i odsysam. pompka ledwo ledwo nadąża, po paru minutach widzę - pękł zawór kulowy, ten odcinający i z niego woda leci jak z sikawki strażackiej. telefon do wodociągów - będą za 1,5 godziny :o . nic, czekam. przez ten czas na ulicy jezioro się zrobiło. przyjechali i szukają zaworu głównego i znaleźć nie mogą. dopiero wyciągnęli jakiś wykrywacz i namierzyli - okazało się, że "fachowcy" od podłączenia zostwili tylką drążek od zaworu, bez takiego żeliwnego ustrojstwa do obudowania. panowie wymienili zawór na "lepszy", spisali protokół i pojechali. rachunek przyjdzie pocztą... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!

 

Jesteśmy prawie zdecydowani na działkę w Dobrej Szczecińskiej.

Jest to pas działek pomiędzy ulicą Graniczną a Przytulną przy takim długim szeregowcu. Widząc ilość postów w Grupie Szczecińskiej z pewnością jest tu ktoś kto zakupił tam ziemię. Do tych osób mam gorące pytanie jak wyglądają sprawy geologiczne na tym terenie?

 

Ilość postów na forum jest przytłaczająca. Wiem, że trzeba się z nimi zapoznać, zastanawiam się od której strony zacząć :lol: .

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Zomar

 

Cześć Zomar!

 

my również mamy działkę przy szeregowcach... Jeżeli chodzi o geologiczne sprawy, to my mamy "strefę wody" na głębokości 1,4 - 1,9m . Archeolog potrzebny był do wbicia pierwszej łopaty... jak chcecie to damy namiar do naszego "Indiana Jonesa" :D . Mamy tylko mały zgryz ze spadkiem terenu od strony drogi , ale jak rozsypie się ziemię z wykopów to może się wyrówna :wink: i nie będziemy mieli tarasu na wysokości 3m hi,hi

 

Ja tez mam dzialke ze spadkiem od drogi. Poczatkowo mnie to martwilo, ale podniesiony taras wyszedl super. Teraz moge patrzec na wszystkich z gory ;)

 

Jedyny minus to koszty. Kupe piachu poszlo w fundamenty i na obsypanie domu od strony ogrodu.

 

Zomar my na naszej działce mamy spad 1 metra. Gdzie dokładnie planujesz kupisz działkę, na przeciwko szeregowca, czy już poza szeregowcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

poszukuję ziemi z wykopów lub innej niepotrzebnej - okolice Dobrej. Wydaje mi się, że marne szanse ale kto wie...

W związku z powyższym wywieszam hasło:

przyjmę ziemię :)

 

pozdrawiam

 

hej

 

 

tak się składa że mam trochę niepotrzebnej ziemi z wykopów. Miejsce - Dobra obok boiska, ilość - jedna górka. Jeśli jestes zainteresowny - kontakt na priv.

 

pzd

Witam,

poszło na prv

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupelnie off topic (moze nie tak zupelnie, bo to "na zaczatek").

Gdzie ja moge umiescic ogloszenia o sprzedazy autka poza otomoto?

Czerwony seacik toledo 2001 (chyba :) ) w stanie super ekstra.

 

Chlopina wyjezdza delegowany zarobic chociaz na kawalek naszych marzen, a ja sie przesiadam na skuter :lol:

Wiec, drogie dolujaki/kosciniaki, jak zobaczycie w swoich rejonach jaka wariatke na skuterku, to pewnie bede ja :)

 

Bylismy z mezem ostatnio na naszej ziemi i udalo nam sie odgrzebac dwa slupki graniczne, dwoch pozostalych za Boga znalezc nie moge, wyglada, ze ich nie ma (tych od frontu).

I co teraz? Tylko geodeta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proste pytanie

Co zrobiliście z deskami z budowy.

Planuję je spalić mieszając z drewnem w kominku.

Sprawdzałem taką metodę 2 tyg. temu jak zimno było i sam nie wiem czy to dobry pomysł bo niby oszczędności są ale szamot strasznie usyfiony i nie wiem czy komin też.

Stosował ktoś z was takie środki do czyszczenia szybów kominowych ?

 

jańcio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proste pytanie

Co zrobiliście z deskami z budowy.

Planuję je spalić mieszając z drewnem w kominku.

Sprawdzałem taką metodę 2 tyg. temu jak zimno było i sam nie wiem czy to dobry pomysł bo niby oszczędności są ale szamot strasznie usyfiony i nie wiem czy komin też.

Stosował ktoś z was takie środki do czyszczenia szybów kominowych ?

 

jańcio

Witam,

zaznaczam że nie posiadam jeszcze kominka (właśnie zaczynamy murować ściany) ale sądzę że do kominków nadaje się tylko drewno z drzew liściastych i to odpowiednio sezonowane. W przeciwnym wypadku narażasz się na koszty - zapaprany przewód kominowy i zniszczenie bądź uszkodzenie wkładu kominkowego.

Z pewnością więcej podpowiedzą praktycy-sam chętnie przeczytam.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

My już od dłuższego czasu na swoim, ale roboty jakby więcej ;-)

Czasu mało, dnia nie starcza itd

 

Po środku nadeszły czasy za zabranie się do ogrodu.

 

Nie znacie może kogoś kto przekopie działke? Najchętniej chyba ręćznie kulku mężczyzn. Najlepiej w miarę w rozsądnej cenie.

Jak narazie dostaliśmy tylko oferty na glebogryzarkę ale ceny są dosyć wysokie 2,3- 2,5 m2 a my tych metrów mamy ok. 800

 

Pozdrawiam gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem oferty do 3 firm: BS ze Stargardu - zamrozili ceną, Jesba - fajna oferta i do Eko-Dom - ale Ci coś się z oferta ociągają. Może macie jeszcze jakieś typy.

 

Może stąd:

http://www.jesbet.pl/

Ktoś z forumowiczów od nich brał, ale nie pamiętam kto. Wyszło dużo taniej z transportem z Radomia niż okolicznych dostawców. Inwestor skrzyknął się z innym inwestorem i zamówili 2 szamba.

 

Dzisiaj dzwoniłem do Jesbetu i okazało się, że Pani składając mi ofertę lekko się pomyliła w terminie realizacji zamówienia :oops: Napisała, ze w ciągu 7 dni, a okazało się, że za 1200 zł to mi przywiozą, ale jak znajda innych chętnych z naszego regionu - inaczej cena x3, a ja już mam wstępnie dogadana koparkę i Panią archeolog !!!! Może Ty Inches byś się zdecydowała na zakup szamba u nich - zawsze wyszło by taniej. Rozesłałem dzisiaj jeszcze kilka zapytań - ale pewnia na okres 12-14 sierpnia będzie trudno.

A Eko-dom z Gorzowa nadal milczy, od znajomej dowiedziałem się, że jej znajomy miał prawdopodobnie z nimi niezłe przeboje ( na pewno korzystał z jakiejś formy z Gorzowa a o innej nie słyszałem ). Po zamontowaniu szamba - dla pewności zalał je woda z własnej studni i stwierdził, że cieknie. Sprzedawca nie mółl uwierzyć i nadziwić się sprytowi - bo kto zalewa wodą z wodociągów szambo - za duże koszty. Usterka została naprawiona - ale niesmak pozostał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 4 tygodniach od złożenia dokumentów pozwolenia na budowę odebraliśmy upragniony dokument. za m-c zaczynamy budować naszą bellę. :)

 

Gratulacje sonia2003!!!!

Witamy w klubie :D

 

Ja dzisiaj prowadziłam rozmowy w sprawie okien! Im więcej wiem, tym ... mniej wiem (żeby nie powiedzieć gorzej) :(

 

Ma ktoś z Was ściany trójwarstwowe???

Jak są zamontowane okna????

A może ktoś podzieli się wiedzą ogólną???

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zomar my na naszej działce mamy spad 1 metra. Gdzie dokładnie planujesz kupisz działkę, na przeciwko szeregowca, czy już poza szeregowcem.

 

Cześć! Dokładnie mamy rezerwację na działkę o numerze 1523/6. Znajduje się w pierwszym pasie działek po prawej jadąc do szeregowców od Granicznej.

 

Działka jest częściowo w obszarze WIII, ale z tego co piszecie nie stanowi to dużego problemu.

 

Mam pytanie, po ile za metr kw. kupowaliście tu ziemię i kiedy? W przypadku tej działki wychodzi mi 245 PLN / metr kw. Jak usłyszał to rzeczoznawca z banku to powiedział, że nie dostaniemy kredytu na działkę w tej cenie. Stwierdził, że ziemia uzbrojona w dobrej chodzi po max 200 PLN / metr kw. Trochę nas zdenerwował i powiedzieliśmy mu żeby nam pokazał ziemię w takiej lokalizacji po 200 PLN. Dla nas kluczowa jest bliskość do jakiejkolwiek komunikacji.

 

Pozdrawiam

zomar76

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma ktoś z Was ściany trójwarstwowe???

Jak są zamontowane okna????

A może ktoś podzieli się wiedzą ogólną???

 

A.

z wiedzy ogólnej:

w ścianach trójwarstwowych okna montuje się albo normalnie z licem w ścianie nośnej, albo na specjalnych kotwach wysunięte do przodu w warstwie ocieplenia. ten drugi sposób, mimo, że lepiej wygląda, wogóle do mnie nie przemawia... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ma ktoś z Was ściany trójwarstwowe???

Jak są zamontowane okna????

A może ktoś podzieli się wiedzą ogólną???

 

A.

z wiedzy ogólnej:

w ścianach trójwarstwowych okna montuje się albo normalnie z licem w ścianie nośnej, albo na specjalnych kotwach wysunięte do przodu w warstwie ocieplenia. ten drugi sposób, mimo, że lepiej wygląda, wogóle do mnie nie przemawia... :roll:

 

ten drugi sposób (kotwy) jest stosowany szczególnie przy budownictwie pasywnym. My takiego domu nie budujemy ale zastanawiamy się nad takim montażem lub bardziej nad jego zasadnością. Okna monowane na kotwach wg nowej technologii pozwalają na uniknięcie pianki montażowej no i mostków termicznych... tylko kto mi tak zamontuje??? Poza tym jest to droższa metoda! No i mam zagwozdkę, czy okna montowane tradycyjnie (w murze) nie będą za głęboko????

 

Jak się ma energooszczędność okien (ich fabryczne "U") montowanych na piankę do tych montowanych tzw."na taśmy" na kotwach?

:cry:

 

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, poczytałam jeszcze trochę w tym temacie i szukam ekipy (najlepiej wraz z oknami) do montażu w ścianie trójwarstwowej.

 

Możecie kogoś polecić??

 

A.

 

Witaj, nalepiej wybierz sobie okna jakie Ci się podobają i każ im zamontować tak jak ma być i Ci się podoba ! :wink: , jak nie będą umieli zamontować to kupisz gdzie indziej.

A tak na marginesie to myślę że każda ekipa bez problemu sobie z tym poradzi, najważniejsze żeby Ci się okna podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...