Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich

Jestem w trakcie wykańczania domku i po ociepleniu poddasza i zostało mi wełny do ocieplenia poddasza roockwoola toprock o grubości 18 cm -bardzo dobre właściwości 15 paczek po2.5 m2 .Okazyjnie odsprzedam.Jednocześnie może ktoś poleci ekipę do wykonania ogrodzenia z klinkieru oraz położenia polbruku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Jestem w trakcie wykańczania domku i po ociepleniu poddasza i zostało mi wełny do ocieplenia poddasza roockwoola toprock o grubości 18 cm -bardzo dobre właściwości 15 paczek po2.5 m2 .Okazyjnie odsprzedam.Jednocześnie może ktoś poleci ekipę do wykonania ogrodzenia z klinkieru oraz położenia polbruku.

 

No moze nie bardzo dobre parametry ale dobr. Ja mam lambde 0,033, a sa na rynku dostepne z lanmbda 0,030 itp

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie , zeby miec wode na działce musze przekopac jakies 100 m i zrobic przyłącze , chodzi mi o to czy najpierw zrobic projekt przyłącza wody a pozniej cała reszte formalności zwiazanych z adapatacja projektu. Wiem ze osoba robiąca adaptacje wykonuje takze projekty przyłączy.

Szukam także normalnego cenowo architekta od adpatacji :) okolice stargardu najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was

Mam do Was pytanie odnośnie ogrodzenia z siatki . Dostałam ofertę na ogrodzenie 107 m siatka 150 cm o grubośc 3,5 mm , oczka 5,5 cm z murkiem z płyt w cenie 6500 zł. Czy to dobra cena . Oczywiście to koszt całkowity , czyli materiał i robota

 

Ponawiam zapytanie do tych , którzy są już na takim etapie . Musze odpowiedzieć w przyszłym tygodniu , a brak mi jakiegoś porównania .

 

Powiedzcie mi także proszę , który sklep z płytkami do łazienki polecacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze z 1500-2000 za postawienie drugiej skrzynki na dzialce (na licznik)

 

Fantom

 

E, ten wydatek to chyba nie koniecznie...

 

U mnie skrzynka znajduje się na granicy działki a w niej licznik. Prąd już mam zwykły, niebudowlany. Nikt z ENEI nie wymagał drugiego licznika w domu, bądź przekładania tego do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mam pytanie , zeby miec wode na działce musze przekopac jakies 100 m i zrobic przyłącze , chodzi mi o to czy najpierw zrobic projekt przyłącza wody a pozniej cała reszte formalności zwiazanych z adapatacja projektu. Wiem ze osoba robiąca adaptacje wykonuje takze projekty przyłączy.

Szukam także normalnego cenowo architekta od adpatacji :) okolice stargardu najlepiej

 

Myślisz, że właściciel wodociągu wyrazi zgodę na przyłączenie się do sieci bez odpowiedniej opłaty i dokumentacji ?

Chyba, że chcesz to zrobić bez jego wiedzy, ale wtedy, to po co pytasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, ten wydatek to chyba nie koniecznie...

 

U mnie skrzynka znajduje się na granicy działki a w niej licznik. Prąd już mam zwykły, niebudowlany. Nikt z ENEI nie wymagał drugiego licznika w domu, bądź przekładania tego do wewnątrz.

 

Aaa, no to fajnie jak licznik masz w tej skrzynce na zewnatrz dzialki. Ja tam mialem pusto :(

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, no to fajnie jak licznik masz w tej skrzynce na zewnatrz dzialki. Ja tam mialem pusto :(

 

Fantom

 

Jak tak śledzę wypowiedzi inwestorów, to dochodzę do wniosku, że nawet po sąsiedzku każda budowa to w części zupełnie odmienny bagaż doświadczeń. Choć wydaje się, że pewne wątki powinny być wspólne...np. umowa z dostawcami mediów, przyłącza, warunki, itp. itd.

" U mnie było tak..., a u mnie zupełnie odwrotnie..."

Wspólne to są chyba jedynie narzekania na wykonawców... :rolleyes: ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że właściciel wodociągu wyrazi zgodę na przyłączenie się do sieci bez odpowiedniej opłaty i dokumentacji ?

Chyba, że chcesz to zrobić bez jego wiedzy, ale wtedy, to po co pytasz ?

 

Ale to ja muszę zrobić wodociąg do swojej działki, z właścicielem gruntu przez który przejdzie wodociąg jestem juz dogadamy . Pytam tylko czy najpierw zrobić osobno przyłącze i płacić za projekt , Czy zrobić wszystko za jednym razem , robiąc adaptacje projektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie do tych , którzy są już na takim etapie . Musze odpowiedzieć w przyszłym tygodniu , a brak mi jakiegoś porównania .

 

Powiedzcie mi także proszę , który sklep z płytkami do łazienki polecacie .

 

cena bardzo dobra - zależy tylko jaka konkretnie siatka :) daj namiary na tę firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ja muszę zrobić wodociąg do swojej działki, z właścicielem gruntu przez który przejdzie wodociąg jestem juz dogadamy . Pytam tylko czy najpierw zrobić osobno przyłącze i płacić za projekt , Czy zrobić wszystko za jednym razem , robiąc adaptacje projektu.

 

Akurat w problemie, który poruszyłeś własność terenu po jest rzeczą wtórną...

Wiem, że przepisy się ciągle zmieniają, ale gdy ja zaczynałem budowę - jakieś trzy lata temu to nie można było się przyłączyć do sieci bez warunków przyłącza, projektu przyłącza, i odbioru przyłącza po jego wybudowaniu przez dostawcę wody...

Chyba, że już pamięć mnie myli, co też może być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam zapytanie do tych , którzy są już na takim etapie . Musze odpowiedzieć w przyszłym tygodniu , a brak mi jakiegoś porównania .

 

Powiedzcie mi także proszę , który sklep z płytkami do łazienki polecacie .

 

wydaje mi się że oferta na ogrodzenie jest bardzo ok. jeśli możesz prześlij mi kontakt do oferodawcy.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

podpowiedzcie proszę, która z firm ma najlepszy stosunek jakości do ceny jeśli chodzi o dachówkę ceramiczną angobowaną: Röben, RuppCeramika, Creaton, Linde ? Chodzi mi o jakiś standard (nie karpiówka) w kolorze ciemnego brązu... Kto ma największy wybór, żeby można było zobaczyć na żywo - Extra Dach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...