Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

potrzebuję 6 szt. rusztowania (np. ramki warszawskie) szer. 150-160 cm. Czy wiecie, gdzie można kupić taniej niż po 87 zł/szt. (Castorama)? Znalazłam na Allegro po 43-48 zł/szt., ale transport do Szczecina wynosi 180 zł. A może ktoś zna kogoś, kto chce kupić rusztowanie i partycypowałby z nami w kosztach transportu?

____________

Pozdrowionka

Aleksandra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szydas, a ja byłabym wdzięczna gdybyś zdradził mi jakiego koloru i z jakiej firmy jest Twoja płytka klinkierowa. :wink:

eeee.... tak z zaskoczenia.... :roll: to był ten, no.... yyyyy..... znaczy..... :roll: a, już pamiętam - stroeher sherry, do dostania w euroklinkierze. ale fachowiec trochę narzekał na nierówne wymiary....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dalej robić z energią????

podpisaliśmy umowę o przyłączenie do sieci coś koło października 2007 r. Dostaliśmy informację, że trzeba będzie rozbudować transformator, ale pracę zostaną zrealizowane. Skrzynki na działce jeszcze nie mamy. Chcemy ruszać z budową wrzesień/październik. Uzyskaliśmy zgodę na prąd budowlany; dostaliśmy warunki przyłączenia i umowę.

W warunkach zostało napisane:

II. RODZAJ POŁĄCZENIA Z SIECIĄ ORAZ ZAKRES NIEZBĘDNYCH ZMIAN

W ZAKRESIE DOTYCZĄCYM URZĄDZEŃ ODBIORCY:

Prowizoryczne zasilenie placu budowy należy wykonać z istniejącego złącza ZK-4p przy stacji transformatorowej ...., po rozbudowie o dodatkowe zabezpieczenia.

Przygotować miejsce do zainstalowania układu pomiarowego w wyposażyć w zabezpieczenie przedlicznikowe przystosowane do plombowania.

W przypadku gdy trasa projektowanego kabla stanowiącego własność odbiorcy przebiegać będzie po obcym terenie należy dołączyć plan trasy.

Wykonać wlz.

 

 

Może ktoś przełoży mi to na polski i da wskazówki jak to dalej załatwić. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia budowy, ale wolę wcześniej dograć niektóre rzeczy i m.in. ten prąd.

Z umowy wynika, że:

1. mam wykonać instalację odbiorczą w tym przygotować miejsce do zabudowy liczników energii elektrycznej;

2. wykonać komplet pomiarów instalacji odbiorczej (przez osobę z uprawnieniami)

3. zabudować układ pomiarowy;

4. opracować i uzgodnić w ENEA schemat jednokreskowy.

 

Jak to załatwialiście i czy mogę liczyć na namiary na jakiegoś elektryka, który nie zedrze ze mnie skóry. No i na jakie koszty się nastawić.

Do stacji transformtorowej mam coś koło 120 metrów.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki.

A tak poza tym umowę o budowę domu podpisaliśmy i czekamy na PnB. Teraz telefony do Starostwa będą chyba co kilka dni.

:D :D

Pozdrawiamy Kasia, Radek i Jaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem, w którym miejscu jest to przejście za Wołczkowem....

 

Wydaje mi się, że to będzie w pobliżu drogi polnej Redlica-Wołczkowo, która biegnie obok oczyszczalni i dalej do drogi za Wołczkowem. Widać ją dobrze na zdjęciach satelitarnych. Niestety parę domów będzie miało nieciekawe sąsiedztwo a powstają nowe...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim,

 

poszukuje firmy do wykonania ogrodzenia częściowo z siatki, częściowo słupki plus deski razem około 130 mb....haczyk jest taki, że w tym musze zrobić około 30 mb murku oporowego celem stabilizacji skarpy i dlatego szukam fachowców którzy umieją to zrobić i mają sprzęt

ktokolwiek wie..widział...lub umie to zrobic będzie bardzi mile widziany

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...