Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

inches

też braliśmy wycenę z Oknoplastu, Jezierskiego i MS... ale nam wyszło, że Oknoplast z oknem balkonowym HS (przesuwane, bajka!) kosztuje tyle samo, co Sevenline z termowkładem w MS z drzwiami balkonowymi uchylno-przesuwnymi :( . No i stąd mój dylemat.

A będziecie mieć rekuperator może? Nie wiem które okna lepsze-cieplejsze....

A możesz dać namiar na priv, gdzie w MS można się tak fajnie potargować, tym bardziej, że brama Normstahl też nam pasuje :D ?

A.

 

Poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Wiec ja juz znalazlam i zamowilam. Slupki po 7 zl razem z transportem. Slupki sosnowe 2,5 m o srednicy 8-14 cm. Jak ktos chce namiary to dam.

Słupki kupowałem u leśniczego w Wielgowie. Płaciłem za metr sześcienny, po przeliczeniu ilosci słupków. Wychodziło zdecydowanie taniej, jak w leśnictwach po lewej stronie Odry. Jest tylko kwestia transportu, ale też do przeskoczenia. I tak wychodziło taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie wiem , ze wychodzilo taniej. Dlatego pytalam o namiary. Z tym ze transport tez dla mnie byl wazny bo nie ma mnie na miejscu zeby pozalatwiac takie szczegoly. Tak czy inaczej - juz kupilam :). Ale mysle , ze moze mozna by bylo wpisac tych lesniczych na liste wykonawcow zeby inni nie mieli takich dylematow jak ja .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslelismy, myslimy i pewnie jeszcze troszke pomyslimy. Chyba mnie nie stac na to co bym chciala. szukam wiec czegos w miare rozsadnych cenach ale jest tyle ofert ze glowa boli. A ile ofert , tylu sprzedawcow. Ilu sprzedawcow tyle opinii. Kazdy doradza inaczej. Juz sie calkiem pogubilam. Pewnie zdecydujemy sie na okna PCV , w dwustronnej okleinie, profil Veka. Dylematy jesli chodzi o zabezpieczenia i rozwiazanie dotyczace okna tarasowego (3,60 m szerokie).

 

A wy gdzie sie budujecie?? Dobra - jest wielka :)

 

Nasza przygoda z oknami ciągnie się do teraz chociaż okna montowane były w grudniu i nie chodzi tu o firmę (mamy profil Veka, ) tak naprawdę bardzo istotna jest firma motując dane okna. Powiem tak: na takich partaczy jak my trafiliśmy to przechodzi ludzkie pojęcie, kompletnie się nie znali na montażu, jak im nie pasowały listwy przyokienne (pękła szyba i trzeba było je wyjąć) to je poprzycinali ( wzieli na odwrót górną na dolną, a dolną na górną dlatego nie pasowały), a teraz są szpary. Przyjeżdżało dwóch i ogólnie prześcigali się który dłużej trzyma ręce w kieszeni. Ogólnie szkoda gadać, ale przestrzegam. Trzeba samemu się przeszkolić w montażu i patrzeć im na ręce :x :(

 

a możesz powiedzieć z której firmy tacy "fachowcy", co bym przypadkiem na nich nie trafiła, bo temat okien należy do mne ("połówka" umywa ręce, zajmuje się cięższymi tematami-bloczki, stropy, piach itp. :D )?

 

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslelismy, myslimy i pewnie jeszcze troszke pomyslimy. Chyba mnie nie stac na to co bym chciala. szukam wiec czegos w miare rozsadnych cenach ale jest tyle ofert ze glowa boli. A ile ofert , tylu sprzedawcow. Ilu sprzedawcow tyle opinii. Kazdy doradza inaczej. Juz sie calkiem pogubilam. Pewnie zdecydujemy sie na okna PCV , w dwustronnej okleinie, profil Veka. Dylematy jesli chodzi o zabezpieczenia i rozwiazanie dotyczace okna tarasowego (3,60 m szerokie).

 

A wy gdzie sie budujecie?? Dobra - jest wielka :)

 

Nasza przygoda z oknami ciągnie się do teraz chociaż okna montowane były w grudniu i nie chodzi tu o firmę (mamy profil Veka, ) tak naprawdę bardzo istotna jest firma motując dane okna. Powiem tak: na takich partaczy jak my trafiliśmy to przechodzi ludzkie pojęcie, kompletnie się nie znali na montażu, jak im nie pasowały listwy przyokienne (pękła szyba i trzeba było je wyjąć) to je poprzycinali ( wzieli na odwrót górną na dolną, a dolną na górną dlatego nie pasowały), a teraz są szpary. Przyjeżdżało dwóch i ogólnie prześcigali się który dłużej trzyma ręce w kieszeni. Ogólnie szkoda gadać, ale przestrzegam. Trzeba samemu się przeszkolić w montażu i patrzeć im na ręce :x :(

 

a możesz powiedzieć z której firmy tacy "fachowcy", co bym przypadkiem na nich nie trafiła, bo temat okien należy do mne ("połówka" umywa ręce, zajmuje się cięższymi tematami-bloczki, stropy, piach itp. :D )?

 

poszło na priv

 

Dzięki, dzięki!!! :wink:

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasza przygoda z oknami ciągnie się do teraz chociaż okna montowane były w grudniu i nie chodzi tu o firmę (mamy profil Veka, ) tak naprawdę bardzo istotna jest firma motując dane okna. Powiem tak: na takich partaczy jak my trafiliśmy to przechodzi ludzkie pojęcie, kompletnie się nie znali na montażu, jak im nie pasowały listwy przyokienne (pękła szyba i trzeba było je wyjąć) to je poprzycinali ( wzieli na odwrót górną na dolną, a dolną na górną dlatego nie pasowały), a teraz są szpary. Przyjeżdżało dwóch i ogólnie prześcigali się który dłużej trzyma ręce w kieszeni. Ogólnie szkoda gadać, ale przestrzegam. Trzeba samemu się przeszkolić w montażu i patrzeć im na ręce :x :(
a możesz powiedzieć z której firmy tacy "fachowcy", co bym przypadkiem na nich nie trafiła?
poszło na priv

to i ja poprosze

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Czy utwardzał ktoś może drogę dojazdowa do swojej działki ?

tak sie składa że mam może jakieś 120m drogi do mojej działki, nikt wcześniej nie poruszał sie tym odcinkiem na kołach więc trochę obawiam sie dojazdów szczególnie gdy wcześniej popada ...

czym najlepiej to zrobić? gruz pobudowany, czy może jakiś tłuczeń ? jeśli ktoś przeżywał podobne dylematy proszę o poradę. I czy skoro to droga gminna to można czy jakoś gminę można też "zaangażować" ??

 

 

z góry dzięki za info.

rojes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś polecić jakiś w miarę tanich architektów do adaptacji projektu domku na działkę budowlaną. Serdecznie z góry dziękuje. (Tych co ja odwiedziłem to :o ,o boszsze)

 

Na jakiej ulicy w Łęgach będziesz się budować ?? 8) Witam przyszłych sąsiadów :)

Co do architekta to nie znam bieżących cen, bo załatwiałam wszystko półtora roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...