Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kolomnie działki po 340 zł :-? :roll: :roll: kiedy będę mieć sasiadów :cry: :cry:
o Teska, kochana, zadzownie w takim razie jak bede juz na miejscu w Szczecinie, dobrze?Choc przyznam ze cena jak za działke w takiej odległości jest bardzo wysoka. Ewidnetnie czeka własciciel na sasiadów z za granicy

:wink: :lol: Teska, co Ty sasiadów nie mzesz sie doczekac :o Uchowaj bozeeeeee. U mnie zaczeli sie na komende budowac wszyscy i ja mam głowe kwadratowa od piły, betoniaki i koparek. NIby wies, a czuje sie jak na mega placu budowy. Ledwo juz zipię.KOrzystaj póki jeszcze mozesz, z ciszy i spokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Gosia@

Twoja "Urka-Burka" jest przesliczna. Moj facio jak ja zobaczyl powiedzial: A nie mowilem ze chce doga ??? . Tak czy inaczej dom sie buduje a na psa jeszcze mamy czas :). Jednak co do masci nie zmienie zdania - ma byc blekitny.

 

A tak w inna manke teraz uderze. Kiedy ty masz zamiar sie przeprowadzac czy rozpoczynac budowe? Skoro juz sie rozgladacie za dzialka to chyba niedlugo. Pewnie na wiosne, co??? Tak , zeby dzieci od wrzesnia szly do nowej szkoly??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia@

Twoja "Urka-Burka" jest przesliczna. Moj facio jak ja zobaczyl powiedzial: A nie mowilem ze chce doga ??? . Tak czy inaczej dom sie buduje a na psa jeszcze mamy czas :). Jednak co do masci nie zmienie zdania - ma byc blekitny.

 

A tak w inna manke teraz uderze. Kiedy ty masz zamiar sie przeprowadzac czy rozpoczynac budowe? Skoro juz sie rozgladacie za dzialka to chyba niedlugo. Pewnie na wiosne, co??? Tak , zeby dzieci od wrzesnia szly do nowej szkoly??

Budowa ewentualnie w czerwcu w przyszłym roku. Dzieci od wrezsnia do szkoły, no a wczesniej przeprowadzka. Błekity hoduje moja znajoma. Dobra hodowla, dam Ci znac jakbys potrzebowała. W przypadku dogów pochodzenie jest bardzo wazne. MNie si etez bekity bardzo podobaja

 

http://www.greatdanesmedium.com/index.php?menu=1&lng=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

niestety, cena z gatunku tych umiarkowanych. reklamowany na liście jeden z wykonawców za prostą obudowę zawołał z miejsca 7000 za robociznę :evil: do tego oczywiście kamień, rygipsy, stelaże etc. dodam, że wkład kupiony u niego. znaleźliśmy innego, za 5000 plus kamień, kominek już obudowany, solidniej niż z rygipsów. ale nie ma szans na znalezienie kogokolwiek za mniej niż 5000 - to jest chyba kwestia jakiegoś układu między wykonawcami. w zasadzie byłem gotowy sam zrobić tę obudowę, ale żona wynalazła w ostatnim momencie wykonawcę :wink: :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko do praktyków:

 

Ile teraz kasuja za obstalowanie parapetów? Za mb.

 

Podrzucam zapytanie.

 

Średni powinni brać ok.45-60 zł/mb, ale mi moja ekipa zaśpiewała 100 zł za jeden parapet (kamień), robię sam po pracy, cztery dni i prawie skończyłem :wink:

 

Dzięki za info.

 

Znalazłem po 35 zl/mb (okazało się, że jeden facet z ekipy od gładzi robi) i juz siedzą pięknie zainstalowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałam dzisiaj wycenę kominka: 6500 tyś, prosta obudowa z regipsu z jedna wnęka podświetloną i pasek mamuru wokół kominka (szerokość 15cm). Niespodziewałam się takiej ceny. Cena z montażem.. Sam koszt kamienia to 1200 zł, to za co reszta. Cena oczywiście bez wkładu. :o

Czy to normalne w naszym rejonie, czy ja trafiłam na wyjĄtkowo drogich?

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło...

 

Przy okazji: czy ktoś uzywa komika Lechma? Moze jeszcze takiego z płaszczem wodnym? Gdzie kupiliscie, jak sie sprawuje, inne uwagi - niezwykle cenne! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4_tulipany

Witam

 

poszukuje ekipy do tynkow wewnętrznych, ze wzgledu na ilosc m2 myślę o tynkach kładzionych maszynowo. No i oczywiście dobrze i tanio

 

priv

Ja też poproszę

Ale jakie tynki, niektóre ekipy np.robią tylko gipsowe. Chociaz ja mam cementowe i tak skończyło sie na gładzi choc chciałam tego uniknąc, pierwsze malowanie próbne w małym pokoju - efekt niezadowalający. Robota znowu się zatrzymała i zamiast malowania mam kładzione gładzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

Zapytaj plis :wink:, aż jestem ciekawa bo co może podnieść koszt mojej obudowy tylko ten marmur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Wszystkich wieczorowo,

 

kończymy już strop, w przyszłym tygodniu wchodzą cieśle :D (będzie wiecha!).

Zastanawiam się cały czas nad odzyskiem deszczówki do podlewania ogrodu... kiedy robić wokół domu "orurowanie"? Przed zakładaniem ogrodu czy już teraz... ale teren garbaty od wykopów :wink: .

Jakie macie doświadczenia? Robiły Wam firmy (kompleksowo) czy sami znajdowaliście rozwiązania?

A.

 

Fajnie już macie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tez się powoli rozgladam - myslalem, ze prosta obudowa (regips + ew. wąska opaska z drewna) to koszt ok. 2-2,5 tys. Te 6,5 tys mnie zmroziło.)

U mnie opaska z marmuru, ale drewno pewnie też drogie. Kominek lechma ma mój sąsiad i chyba jest zadowolony bo nie narzekał. Podpatrzę u drugiego bo ma z płaszczem wodnym i chyba tez Lechma (akurat Ci bardzo chwalą) :lol:

 

Dzióbek, mój sąsiad zamówił wykonanie obudowy ale nie o takich kosztach wspominał. Realizacja ma nastąpić pod koniec września, wtedy bęzie jakiś pogląd na temat jakości. Dla zaspokojenia cikawości jutro dokładnie zapytam go z czego ta obudowa i dlaczego tak tanio :lol:

ładnie wygląda kominek z karton gipsu pomalowany jakąś strukturą i kawąłek marmuru tylko na dole przy drzwiczakch. mam wrazenie ze to juz najtnsza wersja, taniej sie nie da. Ja na wspomnienie kominkarza mam gesia skóre, bo to była najgorsza, niemiła finansowa niespodzianka :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...