Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

 

O bardzo ciekawie to brzmi - ja mam taki problem że niestety wybrany projekt jest za wysoki aż o pół metra od max. kalenicy, więc myślałam żeby przerobić dach na takiej zasadzie:

- obniżyć kąt nachylenia dachu (wobec czego obniżyć dach o te 0.5m)

- podnieść ściankę kolankową (aby nie stracic za dużo na powierzchni użytkowej)

 

Ale boję się że dom po zmianie dachu z 35% na.. nie wiem... 22% (pewnie gdzieś tyle by po zmianach wyszło) będzie jakoś kiepsko wyglądał...

 

..czy ktoś Ci przerysował to spłaszczenie dachu? Wiedziałeś wcześniej jak to będzie wyglądać?

 

Własnie chciałem o tym napisać. Niektórzy wybierają projekt, potem dla zyskania powierzchni (lub przed teoretycznym jej niezmarnowaniem) podnoszą ściankę kolankową. Często potem taki dom traci urok, a nawet wyglada jak kurnik. To tylko moje zdanie.

Moja rada: zastanów się poważnie, może uda się zrobić jakąś symulację wyglądu domu po wprowadzonych zmianach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro wieniec na sciance kolankowej :D

 

Hej.

Mam nadzieję, że kolankową masz na rozsądnej wysokości. U mnie w projekcie kończyła się na wysokości ok 30cm. Koresponduję z ludźmi, którzy budują taki sam dom jak ja, ale ścianki nie zdecydowali się podnieść i teraz mają nie złe problemy z umeblowaniem góry. Moi fachowcy podnieśli mi ścianki o dwa pustaki i doszło mi ponad 40m kw powierzchni użytkowej. Czasem architekci mogliby się wysilić. Lekko spłaszczony dach, kalenica na tej samej wysokości, może troszkę kosztem strychu, ale w końcu nie będę na nim mieszkał... A ułożenie dwóch pustaków dookoła to też żadne wyzwanie... Znowu się rozpisałem :)

Pozdrawiam

 

O bardzo ciekawie to brzmi - ja mam taki problem że niestety wybrany projekt jest za wysoki aż o pół metra od max. kalenicy, więc myślałam żeby przerobić dach na takiej zasadzie:

- obniżyć kąt nachylenia dachu (wobec czego obniżyć dach o te 0.5m)

- podnieść ściankę kolankową (aby nie stracic za dużo na powierzchni użytkowej)

 

Ale boję się że dom po zmianie dachu z 35% na.. nie wiem... 22% (pewnie gdzieś tyle by po zmianach wyszło) będzie jakoś kiepsko wyglądał...

 

..czy ktoś Ci przerysował to spłaszczenie dachu? Wiedziałeś wcześniej jak to będzie wyglądać?

 

Własnie chciałem o tym napisać. Niektórzy wybierają projekt, potem dla zyskania powierzchni (lub przed teoretycznym jej niezmarnowaniem) podnoszą ściankę kolankową. Często potem taki dom traci urok, a nawet wyglada jak kurnik. To tylko moje zdanie.

Moja rada: zastanów się poważnie, może uda się zrobić jakąś symulację wyglądu domu po wprowadzonych zmianach?

 

A i owszem, to byloby idealne, ale nie mam jeszcze projektu i nie chce go kupowac tylko po to zeby to w jakims programie mi architekt wyrysowal (troche to za drogo) :roll: moze ktos zna taki program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę powiedzieć, że jesteśmy po obejrzeniu naszego sp......go dachu przez dekarzy i mało tego, że łaty i kontrłaty są źle położone, do wymiany idzie też cała folia i 3 lukarny będą robione od nowa, jestem załamana, mam nadzieję, że nowe wyceny nie będą dla nas dużym zaskoczeniem. W każdym razie w przyszłym tygodniu powinno się coś ruszyć i w końcu pójdzie wszystko jak należy (mam nadzieję:))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a gdzie w Wawelnicy się budujesz....codziennie tamtedy przejeżdzam

 

A przy tej nowej drodze redlica - wawelnica . jadac od strony bezrzecza.

 

A co to za droga i dokąd prowadzi?

 

Czy to przedłużenie drogi z Bezrzecza przez Osiedle Leśne na Redlicę? Kiedyś tam się kończył asfalt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

Gdyby było coś nie tak, nie poleciłabym mojego górala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to za droga i dokąd prowadzi?

 

Czy to przedłużenie drogi z Bezrzecza przez Osiedle Leśne na Redlicę? Kiedyś tam się kończył asfalt.

 

Tak , dokldnie. Ta droga prowadzi z bezrzecza przez osiedle lesne potem przez lasek jak to po osiedlu lesnym nalezaloby i z gorki na redlice. Redlica to 5 domkow. Jadac z tej gorki widac cala doline (doluje, las w lubieszynie,wawelnice) fajny widoczek. I pelno saren w stadach nawet po 30 sztuk. :),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy wie ktoś, ile teraz kosztuje gładzenie ścian po tynkowaniu (wew.)?

 

Znajoma robi w nowym mieszkaniu i fachowiec robi jej chyba 15 zł za m2. Z tego co mówi jest bardzo zadowolona bo chłop się przykłada a ona jest up... niczym jedna z czarownic z Salem (taki charakter). Ogólnie chyba gładź w takiej cenie się trzyma na naszym rynku ale popytaj jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIADECTWO ENERGETYCZNE czy ktoś z was juz robił lub zamierza robić i ma jakies namiary na taniego wykonawcę. Interesuje mnie jak najtańszy max do 500 zł, kompletnie mnie nie obchodzi jakość wykonania tego kwitu. Za wszelkie info będe wdzięczny.

 

Podnoszę

 

Witam,

Maro74 udało się Tobie lub komuś z forumowiczów znaleźć takiego wykonawcę? Jaki jest realny koszt takiego świadectwa dla domku?

 

I ponownie zapytam, ponieważ wiosna się zaczyna i nowe budowy pewnie ruszają: szukam ziemi do wyrównania terenu (okolice prawobrzeża Szczecina). Może ktoś właśnie rozpoczyna wykopy po tej stronie miasta?

 

strone czy dwie do tylu pisalam gdzie robie swiadectwa energetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

moi znajomi podnieśli ściankę kolankową o 1 pustak...dom wyglada szkaradnie jakby miał za mała czapkę na glowie.

niestety zobaczyli to jal juz dachówki lezały....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonia , Q-Bis - dzięki za namiary na dekarzy. Rozumiem, że jesteście zadowoleni ze swoich dachów...

Piotriwa - co do ścianki kolankowej to wynikneła troche wyższa w związku ze zmianą materiału na ściany z Y tonga na poroton. Co do wysokosci dachu symulacji nie robilem ale sadze,ze bedzie w granicach normy :D Chyba trzeba to wypośrodkować - proporcjonalność bryły budynku i funkcjonalność poddasza. Na razie mam wieniec na sciance więc trudno cos wyrokowac...

Pozdrawiam grupę.

 

moi znajomi podnieśli ściankę kolankową o 1 pustak...dom wyglada szkaradnie jakby miał za mała czapkę na glowie.

niestety zobaczyli to jal juz dachówki lezały....

 

my nie podnosiliśmy domu. Jesteśmy przyzwyczajeni do skosów, a po drugie wystarczy nam tak jak jest w projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i owszem, to byloby idealne, ale nie mam jeszcze projektu i nie chce go kupowac tylko po to zeby to w jakims programie mi architekt wyrysowal (troche to za drogo) moze ktos zna taki program?

 

 

tzn. co chcesz zrobic? Nie bardzo rozumiem?

 

Chcialabym zobaczyc jak by wygladal dany dom z mniej stromym dachem i podniesiony o pare cm. Zastanawiam sie czy to mozna 'automatycznie' wygenerowac np. w archicadzie i czy ktos by cos takiego zrobil (czy jednak jest to zbyt wymyslne i trzeba jakies obliczenia robic). Chodzi mi tylko o wizualke na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My podnieśliśmy ściankę kolankową, a co za tym idzie wydłużyliśmy krokwie. Nie zmienialiśmy też kąta nachylenia dachu. Obniżyliśmy odpowiednio daszek nad drzwiami, by nie wisiał gdzieś w powietrzu. Zawsze taka zmiana powoduje zmianę sylwetki domu, ale przy zachowaniu zdrowego rozsądku i przy innych zmianach, można z tym żyć. Nasza ścianka miałaby wysokość ok. 63 cm, co uznaliśmy za stanowczo za mało. Byliśmy w domu budowanym według naszego projektu bez podniesionej ścianki i pomieszczenia na poddaszu wydawały się trochę przyciasne.

Nawet jeśli będzie to stodółka, to i tak chcemy w niej mieszkać. Doznania estetyczne z zewnątrz są ważne, ale ważniejsza jest funkcjonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...