Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

powoli kończę budowę - baaardzo powoli ale jednak. I mam problem - to cały garaż różnistych materiałów budowlanych. i sporo na placu. A to 100 dachówek a to jakieś rury mniejsze i większe, kafelki w ilościach niewymiarowych a o materiałach typu kleje fugi zaprawy gipsy nie wspomnę. Pewnie u każdego tak jest i nie tylko na końcu budowy. Rzeczy przewalane z konta w kont "bo może kiedyś...." wywaliłem tego już mnóstwo w ciągu całej budowy a tego wciąż przybywa. drewniane poszyły z dymem cementowe w fundamenty a reszta chyba trafi do zsypu. Chyba że macie jakiś pomysł jak to dobro przekazać potrzebującym. I nie w formie otwartych drzwi garażu ale stałego miejsca gdzie można by to zostawić ale i podejść by dobrać brakujące pół metra rury czy kolanko. Nie żeby zaoszczędzić - ale by bezsensownie nie wywalać tego do kosza. Nadaję z Dołuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z odpadami styropianu? Sporo mam do oddania i okazuje się, że jest problem z utylizacją tych odpadów :roll:

Goleniowski zakład komunalny nie odbiera "czegoś takiego".

Nie ma w naszej okolicy jakiejś firmy odbierającej odpady styropianowe?

 

A duzo tego styropianu??

Nie ,ze bym chciala ale moja siostra przedszkolanka bedac u mnie ostatnio na budowie prosila zebym nie wywalala styropianu bo oni z dziecmi w przedszkolu to cuda z niego moga zrobic. Dekoracje,balwany,malowane kloce do nauki figur geometrycznych, jakies mega pociagi i takie tam . Jej juz nie potrzebny bo weznie moj ale moze jakies inne przedszkole ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobić z odpadami styropianu? Sporo mam do oddania i okazuje się, że jest problem z utylizacją tych odpadów :quote]

 

Kiedyś w TV pokazywali, że styropian można zutylizowac zdaje sie w acetonie (po prostu się rozpuszcza)

Nie da rady. Ogólnie dostępny aceton jest za mało stężony i nie rozpuszcza tak do końca... Do tego trzeba by mieć ogromne ilości tego acetonu (sprawdzałem temat osobiście:) ). Wyobraźmy sobie, że udało nam się zdobyć odpowiednie stężenie i do tego odpowiednie naczynie, to co później z tym zrobić ?

Myślę, że odpady to problem wszystkich inwestorów. Każdy jakoś sobie z tym radzi. Niestety nie zawsze można o tych sposobach mówić oficjalnie ;) Odpady budowlane przyjmują pod Mostem Cłowym, ale tanio nie jest ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniutka, problem w tym, że w okolicach Goleniowa nikt nie chce zabrać styropianu. Powiedzieli mi, że najbliżej zajmują się tym Police :o Będę musiała sprawdzić ile sobie zażyczą za kontener w moje strony.

 

No to w takim razie Tom i Jumar są bliżej, bo w okolicach ul. Taczaka w Szczecinie w i Mierzynie.

 

A! Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. My pakowaliśmy styropian do worków (żeby nie fruwał po budowie i okolicy) i później na kontener. Jeżeli tak ciężko u Wasz odbiorem, to może taniej i prościej byłoby sam styropian zawieźć do odbiorcy w Szczecinie czy Policach. Może masz w "rodzinie" kogoś z dostawczym autem? :wink:

(faktycznie macie z tym problem, współczuję. )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli kończę budowę - baaardzo powoli ale jednak. I mam problem - to cały garaż różnistych materiałów budowlanych. i sporo na placu. A to 100 dachówek a to jakieś rury mniejsze i większe, kafelki w ilościach niewymiarowych a o materiałach typu kleje fugi zaprawy gipsy nie wspomnę. Pewnie u każdego tak jest i nie tylko na końcu budowy. Rzeczy przewalane z konta w kont "bo może kiedyś...." wywaliłem tego już mnóstwo w ciągu całej budowy a tego wciąż przybywa. drewniane poszyły z dymem cementowe w fundamenty a reszta chyba trafi do zsypu. Chyba że macie jakiś pomysł jak to dobro przekazać potrzebującym. I nie w formie otwartych drzwi garażu ale stałego miejsca gdzie można by to zostawić ale i podejść by dobrać brakujące pół metra rury czy kolanko. Nie żeby zaoszczędzić - ale by bezsensownie nie wywalać tego do kosza. Nadaję z Dołuj

 

to może zrobisz spotkanie grupy i każdy sobie cos tam weźmie a przy okazji coś też zostawi :wink: ??

Zaoszczędzisz przy okazji na transporcie wszystkiego w inne miejsce....

 

My rozpoczynając budowę zostaliśmy obdarowani profilami do regipsów, bo sąsiadom zostały z ich remontu. Tak w ramach sympatii sąsiedzkiej chyba :D .

 

Miło, że chcesz się podzielić :)

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

 

Rekuperacja: NedAir (z premedytacja podaje nazwe bo wydaje mi sie ze latwo odroznic probe wciskania kitu od zwyklej informacji czy pochwaly) chce 28000 z materialami i robocizna na dom z poddaszem uzytkowym 170 m, na dole dwa pomieszczenia na gorze 5. Dospel za to samo 18000. To sa ceny z bajerami koniecznymi do funkcjonowania (bypass itd). Jesli sie na to zdecyduje (i tu niesmialo oczekuje opinii ewentualnych uzytkownikow) to chyba Dospel.

 

Dospel miałam okazję oglądać na targach w MTS-e, kilka opinii też słyszałam.. podobno głośny jest i jak dla mnie cały jakiś taki bębniąco-blaszany, choć cenowo wypada najlepiej chyba (oprócz Bartosza).

Mamy podobny metraż domu i nasza wentylacja mechaniczna zamknie się w kwocie ok 20 tys. zł (przewody wraz z robocizną wyniosły nas niecałe 10 tys.; centralę montujemy jesienią)

 

 

Ja mam Dospela. Generalnie mercedes to nie jest, ale swoje funkcje spelnia. Poziom halasu znikomy. Poza garazem (gdzie jest zamontowany) nic nie slychac. Nawet, gdy jest ustawiony na 100%. Z minusow to moge chyba tylko wymienic brak zaawansowanego sterowania. Drozsze centrale maja automatyczne by-passy, bardziej rozbudowane sterowniki. W Dospelu by-pass trzeba montowac recznie, a sterowanie sprowadzone zostalo do prostego potencjometru z regulacja predkosci.

 

Sama wentylacja dziala super. Jak bede mial wolne srodki i troche czasu, to zmontuje sobie jakies automatyczne sterowanie z czujnikiem wilgotnosci w lazience, itp.

 

Wybralem Dospela, bo byl na moja kieszen. Na wentylacje wydalem jakos 12tys. i mniej wiecej drugie tyle na GWC i automatyke do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powoli kończę budowę - baaardzo powoli ale jednak. I mam problem - to cały garaż różnistych materiałów budowlanych. i sporo na placu. A to 100 dachówek a to jakieś rury mniejsze i większe, kafelki w ilościach niewymiarowych a o materiałach typu kleje fugi zaprawy gipsy nie wspomnę. Pewnie u każdego tak jest i nie tylko na końcu budowy. Rzeczy przewalane z konta w kont "bo może kiedyś...." wywaliłem tego już mnóstwo w ciągu całej budowy a tego wciąż przybywa. drewniane poszyły z dymem cementowe w fundamenty a reszta chyba trafi do zsypu. Chyba że macie jakiś pomysł jak to dobro przekazać potrzebującym. I nie w formie otwartych drzwi garażu ale stałego miejsca gdzie można by to zostawić ale i podejść by dobrać brakujące pół metra rury czy kolanko. Nie żeby zaoszczędzić - ale by bezsensownie nie wywalać tego do kosza. Nadaję z Dołuj

 

Wlasnie o to samo mialem pytac, bo wczoraj znowu przerzucalem z miejsca na miejsce. Jakby ktos chcial, to mam do oddania:

 

- kilkanascie pustakow na sciany dzialowe,

- troche profili i mocowan do regipsow

- 2 segmenty komina systemowego IBF,

- troche podbitki PCV Gamrata,

- styropian, cale plyty, ale roznych grubosci i twardosc.

 

Pewnie jeszcze milion innych elementow, ktore szkoda wyrzucic, bo sie nadaja jeszcze do wykorzystania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

 

Rekuperacja: NedAir (z premedytacja podaje nazwe bo wydaje mi sie ze latwo odroznic probe wciskania kitu od zwyklej informacji czy pochwaly) chce 28000 z materialami i robocizna na dom z poddaszem uzytkowym 170 m, na dole dwa pomieszczenia na gorze 5. Dospel za to samo 18000. To sa ceny z bajerami koniecznymi do funkcjonowania (bypass itd). Jesli sie na to zdecyduje (i tu niesmialo oczekuje opinii ewentualnych uzytkownikow) to chyba Dospel.

 

Dospel miałam okazję oglądać na targach w MTS-e, kilka opinii też słyszałam.. podobno głośny jest i jak dla mnie cały jakiś taki bębniąco-blaszany, choć cenowo wypada najlepiej chyba (oprócz Bartosza).

Mamy podobny metraż domu i nasza wentylacja mechaniczna zamknie się w kwocie ok 20 tys. zł (przewody wraz z robocizną wyniosły nas niecałe 10 tys.; centralę montujemy jesienią)

 

 

Ja mam Dospela. Generalnie mercedes to nie jest, ale swoje funkcje spelnia. Poziom halasu znikomy. Poza garazem (gdzie jest zamontowany) nic nie slychac. Nawet, gdy jest ustawiony na 100%. Z minusow to moge chyba tylko wymienic brak zaawansowanego sterowania. Drozsze centrale maja automatyczne by-passy, bardziej rozbudowane sterowniki. W Dospelu by-pass trzeba montowac recznie, a sterowanie sprowadzone zostalo do prostego potencjometru z regulacja predkosci.

 

Sama wentylacja dziala super. Jak bede mial wolne srodki i troche czasu, to zmontuje sobie jakies automatyczne sterowanie z czujnikiem wilgotnosci w lazience, itp.

 

Wybralem Dospela, bo byl na moja kieszen. Na wentylacje wydalem jakos 12tys. i mniej wiecej drugie tyle na GWC i automatyke do niego.

Tez mam Dospela i takze mi brakuje zaawansowanego sterowania. Sama rekuperacja dziala super. Mielismy ponad 20 gosci i zadnej pary na oknach ani duchoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie .

 

Dawno mnie nie bylo .Przez ten czas urodzilam sliczna coreczke Karoline ma teraz 2,5 miesiaca .

 

Budowa nie dokonczona .

Mam do was pytanko jakie sa teraz ceny na przygotowanie pod taras (ubicie ,zageszczenie podloza) i polozenie duzych elementow plyz 30 na 50 cm :lol:

GRATULACJE i dużo zdrówka dla córeczki :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Aniutka, problem w tym, że w okolicach Goleniowa nikt nie chce zabrać styropianu. Powiedzieli mi, że najbliżej zajmują się tym Police :o Będę musiała sprawdzić ile sobie zażyczą za kontener w moje strony.

sporo, ale nie pamietam dokładnie :lol: Jeśli środek transportu pozwala (albo ze znajomych ktoś posiada), duże wory budowlane i samemu zawieśc na składowisko koło Polic, wyjdzie dużo taniej a tam się płaci od tony (styropian jest lekki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie od reki maja przynajmniej do ogladniecia (kolorystycznego) cegly klinkierowe ? Najlepiej Wienerberger (i Roben) bo ma spory wybor kolorystyczny i nei jest taki drogi.

 

Fantom

No to juz moge odpowiedziec sobie sam -dla potomnych.

Najwiekszy wybor chyba jest w Euro-klinkier na Obortyckiej.

Ceny - jeszcze nie wiem czy dobre. Ale przynajmniej monza ogladnac i wybrac.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, teraz precyzyjniej:

moze ktosik wie, czy w okolicy naszego Dolujowo-Koscinowego zakatka mozna zamowic traktorek abo jakas inna rolnicza maszynke, ktora wjedzie i zorze/zabronuje moje poletko?? Chociaz kawalek, coby zruszyc...

 

Ja bym po prostu pojechal do nablizszego "prawdziwego" rolnika z trakotrem i zagadal.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz, teraz precyzyjniej:

moze ktosik wie, czy w okolicy naszego Dolujowo-Koscinowego zakatka mozna zamowic traktorek abo jakas inna rolnicza maszynke, ktora wjedzie i zorze/zabronuje moje poletko?? Chociaz kawalek, coby zruszyc...

 

Ja bym po prostu pojechal do nablizszego "prawdziwego" rolnika z trakotrem i zagadal.

 

Fantom

Ja tak zrobiłem. Prawie 1000m.kw wycenił na 50zł... Powiedziałem, że dam 40... Gość ucieszył się jak dziecko :) Wygłaskał teren aż miło :) Ale i tak mi znowy chwaszczory wyrosły... ale mam równo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...