Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Mam pytanie bo niedługo będę już kupował materiały na sciany i zastanawiam się jaką ceramikę wybrać. Czy Robena POROTON 24 za 3,69zł netto czy może WIENERBERGER POROTHERM 25 za 4,60zł netto co daje różnice 1500zł netto. Warto zaznaczyć ze roben ma szerokość 24cm a WIENERBERGER 25cm ale zastanawiam się czy jest sens kupować droższy

Tak samo widzę że są dostępne bloczki fundamentowe pełne i takie z dwoma otworami niby służą one jako uchwyty - jakie jest wasze zdanie.

Czy możecie podać ceny za ile kupowaliście materiały które wymieniłem wyżej ja byłem w dwóch hurtowniach to różnica w cenie wynosiła około 1zł netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy handluje Porotonem i kiedyś stwoierdził, że z tego nigdy nie wybudowałby domu. To jego opinia a i tak mnóstwo domów się z niego buduje. Jest minimalnie mniejszy od Porothermu. Osobiście mnie przekonuje Porotherm, ale jest doroższy.

My budowaliśmy z silikatów. Mileiśmy do wyboru Grupę Silikaty, silikaty z Barlinka, jakieś niemieckie i Silkę z Xelli. Wybraliśmy te ostatnie. Cenowo wyszło bardzo podobnie. Wszystko kupowaliśmy w Extradachu. Moja znajoma jakieś 2 miesiące temu kupowała Porotherm i tam właśnie dostała najlepszą cenę. Porotherm za 4,60 netto, uważam że można lepiej wytragować. Ta cena to chyba już z dowozem i rozładunkiem HDS?

Bloczki braliśmy z 2 dziurkami, 3 zł netto z dowozem i rozładunkiem (07/2008)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Alien. Zwroc uwage ,ze poroton jest nie tylko wezszy ale tez krotszy i jesli dobrze pamietam wchodzi go 14 na m2 sciany w odroznienieniu od porotermu ktorego wchodzi 11. Sprawdz i przelicz dokladnie - bo tanszy bloczek nie znaczy tansza sciana.

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie Alien. Zwroc uwage ,ze poroton jest nie tylko wezszy ale tez krotszy i jesli dobrze pamietam wchodzi go 14 na m2 sciany w odroznienieniu od porotermu ktorego wchodzi 11. Sprawdz i przelicz dokladnie - bo tanszy bloczek nie znaczy tansza sciana.

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Dzieki Alek nie zwróciłem na to uwagi. Jakościowo bardziej podoba mi się WIENERBERGER i po przeliczeniu różnica w cenie prawie żadna 500zł.

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja mam wycene na Porotona w podobnej cenie, bo 3,65netto.

Sam natomiast zastanawiam sie jeszcze nad ytongiem/silka, ale nie zbieralem ofert na ten material.

 

Szymek

 

Jak będziesz miał dobrą ekipę to sobie poradzą z silką. Ciężka jest niestety. Kilka firm w przedbiegu odpadła jak usłyszeli że cały dom będzie z silki.

 

 

Ja kupowalem przez posrednika poroton ale Wienebergera dostepny w Niemczech za 5,20 brutto z dowozem. Jest troche lepszy jakosciowo od Robena. Niektore hurtownie w Posce nie widza, ze taki wogole jest. Wymiarami odpowiada porotonowi. Wada jest to, ze jak juz zaczniesz i Ci braknie to musisz czekac na palete bo wozic oplaca sie calymi samochodami. Jesli jestes zainteresowany(a) to podam Ci na priv tel do posrednika choc latwo znalezc ich przez allegro

 

Czy ten pośrednik jest z okolic Wolina???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Jakoś Krispol nie obił mi się o uszy. Ja wybrałam bramę taka jak mi się porostu podobała :lol: . Jakby to był Hormann czy Wiśniowski to bym ją kupiła. Wybór padł na Normsthala, gdyż oni mieli tylko taki wzór. Przynam, że wygląda bardzo solidnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie ja właśnie skończyłem stawiać dom z porotonu 24 Robenta płaciłem tyle samo w HMB czyli 4,5 brutto za sztukę co do jakości to poroterm bardziej markowy ale jak musiałem dokupić porotrem na ścianki działowe bo akurat nie było porotonu 11,5 to wiuzalnie ten z robena jest ładniejszy ale decyzja oczywiście należy do inwestora pozdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

 

A ja zacytuję fragment z powyższego linka:

[...]Trudno mi się ustosunkować do tego czy powierzchnia tynku będzie nadawała się pod malowanie. Wszystko zależy od tego jaki efekt końcowy będzie dla Pana zadowalający. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tynków, to nigdy nie słyszałem, żeby do malowania nie trzeba było kłaść gładzi :) To całkiem inna faktura niż tynk... Chyba,że tapeta...

 

Ja w bloku 8 letnim mam polozony jakis tynk, ktory wyglada prawie jak gladz. Nic zupelnie znim nie robilem. Wszyscy mysla ze to gladz lezy. A i tak byl lipnie polozony, bo to spoldzielnia robila wiec wiadomo - aby taniej. Jakby sie postarac to mogloby byc jeszcze ladniej

 

Fantom

ja widziałem tynk cementowo-wapienny położony tak, że gładź nie była potrzebna - po prostu majstersztyk. niestety na drugim końcu polski :-?

ja potwierdzę ta opinie http://www.muratordom.pl/eksperci_budowairemont/odpowiedz/tynk-cementowo-wapienny-_tradycyjny_,11272,54-0.htm

 

To gdzie szukać takiego fachowca, który zrobi i nie sp......li. Potem tylko pomalować i nie bawić się w gładź.

Właśnie jak już o fachowcach, możecie polecić jakiegoś elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Widziałam i Krispola i Normstahla... wybraliśmy tego drugiego.

Firma proponująca nam Krispola oferowała kiepskiej jakości napęd a i struktura powierzchni bramy jakoś mniej nam odpowiadała. Oferta na bramę Normstahla po uwzględnieniu rabatów, zniżek (ta sama firma sprzedawała nam okna i drzwi wejściowe) była bardzo zbliżona cenowo w stosunku do Krispola.

Generalnie wygrała jakość za przystępną cenę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To gdzie szukać takiego fachowca, który zrobi i nie sp......li. Potem tylko pomalować i nie bawić się w gładź.

Właśnie jak już o fachowcach, możecie polecić jakiegoś elektryka.

Tego nie wie nikt... Może na drugim końcu Polski... :) Elektryka też nie polecę, bo takiego badziewiarza i partacza jak robił u mnie, nie życzę nikomu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś robił ostatnio świadectwo energetyczne?Potrzebne do odboru.Wydaje mi się że niedawno ktoś pisał o tym ale nie moge znaleść.Może jakiś namiar i cena?

 

Tak, ktoś się tu chwalił znajomością taniego wykonawcy świadectw energetycznych, ale poproszony o namiary zapadł(a) się pod ziemię ;)

 

pozdrowienia,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa jaka mnie męczy to brama a dokładnie firma. Dostałem dzisiaj ofertę na bramę 5m Krispol z napędem Nice za 6500zł z montażem drugą ofertę jaką mam to Hőrmann za 7700zł. Co sądzicie o firmie krispol nie znam jej za bardzo, sam napęd do tej bramy jest znanej firmy Nice i tu znowu dylemat, może pomożecie w wyborze?

 

Widziałam i Krispola i Normstahla... wybraliśmy tego drugiego.

Firma proponująca nam Krispola oferowała kiepskiej jakości napęd a i struktura powierzchni bramy jakoś mniej nam odpowiadała. Oferta na bramę Normstahla po uwzględnieniu rabatów, zniżek (ta sama firma sprzedawała nam okna i drzwi wejściowe) była bardzo zbliżona cenowo w stosunku do Krispola.

Generalnie wygrała jakość za przystępną cenę :wink:

 

A możesz podać gdzie kupowałeś okna i bramę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...