Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Szukam pilnie solidnego stolarza/firmę do obłożenia schodów betonowych drewnem.

 

Niestety właśnie na jednego złożyłam pozew do sądu i straciłam przez g...a parę miesięcy - więc sprawa pilna. :evil: :evil:

Ktoś kiedyś podawał namiar, ale nie moge znależć, choć przejrzałam wstecz 20 stron.

 

Niestety nie pomogę w tym temacie. U nas było 2 na oględzinach i rozmowie - ale potem już był problem z kontaktem, więc nie polecę bo i po co.

 

Jak skończymy to się wpisze na listę z minuchem i tyle.

 

Pochwal się co to za g... - będą go wszyscy unikać - to największa kara.

 

Powodzenia w walce z "fachowcami".

 

Pzdr

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pochwal się co to za g... - będą go wszyscy unikać - to największa kara.

 

Pzdr

Robert

Gość nie jest stąd więc raczej na niego nikt nie trafi, bo z daleka. Ale z kosmosu też go nie wzięłam bo robił u dwóch moich sąsiadów i ładnie - tylko do mnie mu się nie chce przyjechać, ani oddać zaliczki :evil: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

pewnie niejeden z Was miał/ma w warunkach wybudowanie zbiornika na deszczówkę (szczególnie Mierzyn), napiszcie proszę jak to wykonaliście i kto Wam robił, warto zainwestować w zbiornik z plastiku czy też betonowy w zupełności wystarczy? jaki macie patent gdy studnia się zapełni?

 

pzdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

W końcu nadszedł upragniony moment kiedy możemy złożyć papiery do odbioru domu i tu mam pytanie które powinnam przygotować?

Świadectwo energetyczne, protokół szczelności gazu, kominiarz i co jeszcze? Jak długo w ogóle trwa załatwienie tej sprawy?

 

Witam, na wniosku, ktory leży w nadzorze budowlanym, jest wykaz wszystkich dokumentów. Składałem 2 miesiące temu w Policach i po 2 tygodniach odesłali papiery.

Jeszcze pomiary elektryczne, odbiory wszystkich mediów (gaz, kanaliza, woda), inwentaryzacja powykonawcza (z czego budynek, ile metrów, ile izb itd.), oryginał dziennika budowy. to już chyba wszystko. :wink:, aha no i jeszcze geodeta :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

To nikt nie ma godnej polecenie ekipy od elewacji?

 

Pozdrawiam.

K.

 

Ja jeszcze nie polece bo wchodza u mnie we wrzesniu.

Ale bede robil u goscia - Leszke Domian - poszukaj w sieci namairow bo nei mam przy sobie. Cena to rzad 110 zl za m2 (materialy styro,tynk + robocizna). Mozna wybierac kolory, tynki itp. Welne tez robi - nie wiem ile drozej.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,

 

pewnie niejeden z Was miał/ma w warunkach wybudowanie zbiornika na deszczówkę (szczególnie Mierzyn), napiszcie proszę jak to wykonaliście i kto Wam robił, warto zainwestować w zbiornik z plastiku czy też betonowy w zupełności wystarczy? jaki macie patent gdy studnia się zapełni?

 

pzdr

 

Mariusz

 

 

Tutaj trochę o tym dyskutowaliśmy:

 

http://forum.muratordom.pl/post3340619.htm?highlight=#3340619

 

http://forum.muratordom.pl/woda-z-rynien-a-studnia,t166198.htm

 

http://forum.muratordom.pl/post3271449.htm?highlight=#3271449

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już w końcu coraz bliżej :D

Teraz ja będę podziwiać Wasze postępy a widziałam, że ekipa w końcu ruszyła. :D Trzymam kciuki za sąsiadkę :)

 

A no tak

Wszem i wobec mogę zakomunikować iż : 21.08.2009 - 7.50 rano- została wbita pierwsza łopata! Budowa rozpoczęta :)

 

Moje gratulacje !

 

Hmm...

Też tak kiedyś (nie tak dawno) miałem...

Wszystkie etapy cieszą ale ten pierwszy chyba najbardziej...

No i ściany...

Aha, i dach też...

I...

Już za miesiąc przeprowadzka !

:D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dysponujecie namiarami na ekipy od elewacji. W liście wykonawców danych niezmiernie mało. Wiem, że to pytanie już padło, ale odpowiedzi na forum brak, więc może na PW. Rozmiawiałam z dwoma firmami, ale rozrzut cenowy mnie zabił, więc wolę kogoś sprawdzonego.

Jedna ekipa wyceniła robociznę na 80 zł za m2 (15 cm styro), inna 45 zł /m2, ale nic o niej nie wiem. Ktoś pisał wcześniej, że aktualnie cena to ok. 110 zł .m2 za robociznę i materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

"...odbiory wszystkich mediów (gaz, kanaliza, woda)..."

 

a jeśli sieć wod-kan nie nalezy do ZWiK-u - czym zastąpić odbiory, jak to uzupełnić, może umowa o zapewnienie dostaw wody i odbioru ścieków ?

 

ktoś miał taką sytuację przy zgłaszaniu zakończenia budowy?

 

Może zapewnienie obioru wystarczy, trzeba się popytać w nadzorze, wg. mnie chyba jednak trzeba mieć odbiory lub umowę, ja w przypadku gazu załączyłem umowę bez obioru i wystarczyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz budowlaniec za elewacje z materialem zawołał 100zl/m2 ale p ostatnich problemach raczej go nie polece i do teg jeszcze napisze opinie do listy( zreszta juz 2 ma i to nie calkiem dobre ).

A same materialy na elewcje hurtownia wycenila mi na 33zł/m2 -wiec raczej material kupimy sami i poszukamy tylko do robocizny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich :)

W końcu nadszedł upragniony moment kiedy możemy złożyć papiery do odbioru domu i tu mam pytanie które powinnam przygotować?

Świadectwo energetyczne, protokół szczelności gazu, kominiarz i co jeszcze? Jak długo w ogóle trwa załatwienie tej sprawy?

 

Do tego jeszcze pomiary elektryczne, protokoły odbioru przyłaczy kanalizacji, inwentaryzacja geodezyjna powykonawcza, obowiązkowo uzupełniony dziennik budowy, oświadczenia kierownika budowy na specjalnych drukach no i najważniejsze - wniosek o zakończeniu budowy wypełniony przez kierbuda. Mozna jeszce dorzucić umowy na dostawy mediów jesli takowe posiadasz.

Swoją drogą informacje jakie papiery masz skompletować powinien powiedzieć Tobie kierownik budowy i je sprawdzić czy wszystko ok. tak samo on wypełnia wszystkie potrzebne wnioski wkońcu bierze pieniądze za to, chyba że inaczej się umawiałaś ze swoim kierownikiem.

Papiery składasz w nadzorze budowlanym i czekasz ok 3 tyg. Po tym czasie jesli nie maja uwag odsyłają ksero zgłoszenia o zakończeniu budowy i dziennik budowy z adnotacją i pieczątką , że nie wnoszą sprzeciwu do odbioru budynku. Wtedy możesz iść się zameldować i już na legalu mieszkać. Ja już mam to za sobą :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz budowlaniec za elewacje z materialem zawołał 100zl/m2 ale p ostatnich problemach raczej go nie polece i do teg jeszcze napisze opinie do listy( zreszta juz 2 ma i to nie calkiem dobre ).

A same materialy na elewcje hurtownia wycenila mi na 33zł/m2 -wiec raczej material kupimy sami i poszukamy tylko do robocizny

 

Ja w czasie boomu budowlanego w 2008 r miałem oferty na kompleksowe wykonanie elewacji w cenie 90 zł w tym styro 15 cm i tynk akrylowy lub sama robocizna 45-50 zł. Jak czytam o cenach rzędu 100-110 zł to troche mnie zdumienie bierze, W czasie kryzysu gdy ceny materiałów spadły i budowlańcy sami zaczynają się prosic o zlecenia to coś nie tak. Uważam że 50 zł/m2 to jest baardzo dobra cena dla wykonawcy, powyżej zaczyna się lekkie dojenie inwestora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...