Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

stawarek znalazłeś kogoś do podbitki ?

Jaka cena na rynku?

Może ktoś inny ostatnio robił podbitkę i się podzieli informacjami?

 

Robiłem podbitkę w czerwcu. Cena to 40 zł za mb. Jest to cena samej robocizny. Z malowaniem 10 zł więcej. Jestem zadowolony. Jeżeli chcesz, to mogę przesłać namiary. :)

 

A po ile do tego material (deski + smarowidlo) ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

stawarek znalazłeś kogoś do podbitki ?

Jaka cena na rynku?

Może ktoś inny ostatnio robił podbitkę i się podzieli informacjami?

 

Robiłem podbitkę w czerwcu. Cena to 40 zł za mb. Jest to cena samej robocizny. Z malowaniem 10 zł więcej. Jestem zadowolony. Jeżeli chcesz, to mogę przesłać namiary. :)

 

To my byśmy bardzo poprosili o namiary na tych 'podbitkarzy'. Nam policzyli ok. 75 zł/mb. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Ktos z was byl moze przed dylematem komin murowany / systemowy?

Mam w wycenie murowany, ale projektankta uwaza, ze najlepiej robic Schiedla.

I tak, czekam na wycene wykonawcy na roznice miedzy Schiedlem a murowanym, chociaz wykonawca twierdzi, ze im jak do tej pory tradycyjne

sie sprawdzaly. W zestawie wstawiaja do nich nierdzewke rure.

Wiem, ze systemowe sa mniejsze, ocieplone i sklada sie jak klocki lego...

Tylko, jak pamietam, w starych domach robilo sie murowane, sluza do tej pory,

mozna bylo sie do komina dotknac i byl przyjemnie cieply :)

Jak na razie nie zalezy mi na "odzysku" ciepla za spalin itp. Wracajac jednak do tematu, skoro mam 3 kominy (kominek, piec, wentylacyjny) to poczekam na wycene jak komus z was sie nudzi i stal przed podobnym dylematem, to plz wrzuccie swoje spostrzezenia w tym temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliście czarnoziem i w jakiej cenie?

 

Pytales z ciekawosci w Wolczkowie ? Jest po drodze reklama - sprzedaz czarnoziemu

 

Fantom

pytałem w dobrej facet ma podobno czarnoziem po 40-45 zł za m3 szukam innych ofert ta ziemia jest ze Sławoszewa i tam gdzieś mają mieszalnie dodają do tego paisek. nie wiecie ile waży m3 czarnoziemiu?

 

Witam, firma Majeran ma koło Stobna składowisko ziemi, kryszyw, gruzu itp, brałem od nich w zeszlym tygodniu ziemię pod przyszły trawnik 350 zł - za 11 m3, nie jest to typowy czarnoziem, tylko zwykła ziemia z pola, mieli też czarnoziem - 500 zł za taką samą wywrotkę. Jak ktoś chce to podam numer na prv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, podobno kryzys w budownictwie więc wykonawcy nie powinni zawyżać cen, a tu masz. Orientowałam się na forum że koszt ułożenia kostki może byc juz od 25 zl, ok, niech zdjęcie i ponowne ułożenie kosztuje 40 zl, to 40 x 8 daje 320 zl. Do 1200 jeszcze daleko. Ogródek jest mały więc robotę mogą wykonywac ze 2 osoby max, przywieźć trochę piachu , cementu i co tam jeszcze trzeba jeżeli przy tym robi sie codziennie to nie jest super trudne zadanie organizacyjne.

tomek i ania

Co masz na myśli, że inna podbudowa byłaby lepsza ja na forum znalazłam tylko takie opisy podkładów pod polbruk.

 

Najlepiej pod kostką i pod wastwą piasku lub piasku z cementem na której ukladamy kostkę, będzie warstwa podbudowy np.z kruszonego betonu (wychodzi najtaniej) lub innego kruszywa (żwir, kliniec itp.) ok. 30 cm i to pożądnie zagęszczona i ubita. Teoretycznie to powinien być do głębokości przemarzania grunt niewysadzinowy, co zapobiegnie przy dużych mrozach pojawianiu się nierówności na chodniku lub podjeździe, ale i tak prawie nikt tak nie robi. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliście czarnoziem i w jakiej cenie?

 

Pytales z ciekawosci w Wolczkowie ? Jest po drodze reklama - sprzedaz czarnoziemu

 

Fantom

pytałem w dobrej facet ma podobno czarnoziem po 40-45 zł za m3 szukam innych ofert ta ziemia jest ze Sławoszewa i tam gdzieś mają mieszalnie dodają do tego paisek. nie wiecie ile waży m3 czarnoziemiu?

 

Nie bierzcie ze sławoszewa tego szajsu. To jest zwykły torf wykopywany ze stawu. Po wyschnięciu robia się trociny i kruszy się to na miał. Właśnie dlatego mieszają to z pisakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!!

 

Ktos z was byl moze przed dylematem komin murowany / systemowy?

Mam w wycenie murowany, ale projektankta uwaza, ze najlepiej robic Schiedla.

I tak, czekam na wycene wykonawcy na roznice miedzy Schiedlem a murowanym, chociaz wykonawca twierdzi, ze im jak do tej pory tradycyjne

sie sprawdzaly. W zestawie wstawiaja do nich nierdzewke rure.

Wiem, ze systemowe sa mniejsze, ocieplone i sklada sie jak klocki lego...

Tylko, jak pamietam, w starych domach robilo sie murowane, sluza do tej pory,

mozna bylo sie do komina dotknac i byl przyjemnie cieply :)

Jak na razie nie zalezy mi na "odzysku" ciepla za spalin itp. Wracajac jednak do tematu, skoro mam 3 kominy (kominek, piec, wentylacyjny) to poczekam na wycene jak komus z was sie nudzi i stal przed podobnym dylematem, to plz wrzuccie swoje spostrzezenia w tym temacie :)

 

Ja do kominka zrobilem systemowy (IBF), do gazowego zwykle wentylacyjne w ktore wloze kwasowek, a do wentylacyjnych to same pustki wentylacyjne.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, firma Majeran ma koło Stobna składowisko ziemi, kryszyw, gruzu itp, brałem od nich w zeszlym tygodniu ziemię pod przyszły trawnik 350 zł - za 11 m3, nie jest to typowy czarnoziem, tylko zwykła ziemia z pola, mieli też czarnoziem - 500 zł za taką samą wywrotkę. Jak ktoś chce to podam numer na prv.

 

W takim razie ja poproszę ten numer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, podobno kryzys w budownictwie więc wykonawcy nie powinni zawyżać cen, a tu masz. Orientowałam się na forum że koszt ułożenia kostki może byc juz od 25 zl, ok, niech zdjęcie i ponowne ułożenie kosztuje 40 zl, to 40 x 8 daje 320 zl. Do 1200 jeszcze daleko. Ogródek jest mały więc robotę mogą wykonywac ze 2 osoby max, przywieźć trochę piachu , cementu i co tam jeszcze trzeba jeżeli przy tym robi sie codziennie to nie jest super trudne zadanie organizacyjne.

tomek i ania

Co masz na myśli, że inna podbudowa byłaby lepsza ja na forum znalazłam tylko takie opisy podkładów pod polbruk.

 

Najlepiej pod kostką i pod wastwą piasku lub piasku z cementem na której ukladamy kostkę, będzie warstwa podbudowy np.z kruszonego betonu (wychodzi najtaniej) lub innego kruszywa (żwir, kliniec itp.) ok. 30 cm i to pożądnie zagęszczona i ubita. Teoretycznie to powinien być do głębokości przemarzania grunt niewysadzinowy, co zapobiegnie przy dużych mrozach pojawianiu się nierówności na chodniku lub podjeździe, ale i tak prawie nikt tak nie robi. :wink:

 

Podbudowa z 30 cm kruszywa łamanego lub tłucznia to już konstrukcja pod całkiem niezłą drogę. Jeżeli to jest tylko chodnik to wystarczy kostka betonowa 6 lub 8 cm na podsypce cementowo-piaskowej 3 lub 5 cm i ewentualnie 10 lub15 cm gruntu stabilizowanego cementem 1.5 MPa lub wymiana gruntu na niewysadzinowy (piaski) grub. 20-25 cm jeżelii w podłożu są tzw. grunty wysadzinowe np. gliny, piski gliniaste i.t.p. Natomiast gdy po tej nawierzchni ma jeszcze coś jeździć (np. podjazd do garażu lub miejsce do parkowania) to kostkę 8 cm na podsypce j.w. trzeba ułożyć na podbudowie np. z kruszywa grub. 15-20 cm i dalej w-wa stabilizacji lub wymiana gruntu jeżli w podłożu są wysadziny. Grubości warstw zwiększają się zależnie od wysadzinowości gruntu i przewidywanego ruchu. Niezależnie od rodzaju konstrukcji rodzime podłoże zawsze powinno być właściwie zagęszczone. Powodów osiadania nawierzchni chodnika może być kilka: niezagęszczone lub źle zagęszczone podłoże, nawierzchnia nieprzystosowana do odbywającego się po niej ruchu, wysoki poziom wód gruntowych (bez drenażu powinny znajdować się min. 0.5 m od spodu konstrukcji), woda w podłożu z jakiś wycieków np. nieszczelnych rur, studni lub kilka z tych czynników razem. Warto dowiedzieć się dlaczego chodnik i ogródek osiadają żeby w przyszłości uniknąć tego problemu a przy okazji wiedzieć czego się oczekuje od potencjalnego wykonawcy. Zakres robót będzie wpływał na cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, altager, słusznie i naukowo. W październiku biorę się za to. Zeby wiedziec co jest przyczyzną trzeba jednak ten chodnik zdjąć, podejrzewam że złe zagszczenie oraz może jakiś wyciek wody ( był u siąsiada obok, mogło sięgnąć i do mnie) Dwa lata temu wymieniałam ziemię, robotnicy usunęli grunt z ogródka to wiem że cięzko im było kopac bo podłoże twarde, gliniaste. Wsypali na to czarnoziem. Chodnika nie ruszałam. Teraz wygląda to tak że jest jakby pieczara pod częścią chodnika i obok pod nawiezioną ziemią w ogródku. Pod chodnkiem na pewno są rury kanalizacyjne. Są opinie że budynek osiada, rury przemieszczają się i na skutek tego mogą być wycieki.

Dziękuję wszystkim za rozmowę, już ten temat nie wydaje mi się taki straszny, tym bardziej że pan który robił u mnie wiele rzeczy jest solidny i ma pojęcie wspomoże mnie. Dlatego jeżeli nawet wezmę kogoś innego do ułożenia kostki to dzięki rozmowie na forum bedę wiedziała jak do tego podejść. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, altager, słusznie i naukowo. W październiku biorę się za to. Zeby wiedziec co jest przyczyzną trzeba jednak ten chodnik zdjąć, podejrzewam że złe zagszczenie oraz może jakiś wyciek wody ( był u siąsiada obok, mogło sięgnąć i do mnie) Dwa lata temu wymieniałam ziemię, robotnicy usunęli grunt z ogródka to wiem że cięzko im było kopac bo podłoże twarde, gliniaste. Wsypali na to czarnoziem. Chodnika nie ruszałam. Teraz wygląda to tak że jest jakby pieczara pod częścią chodnika i obok pod nawiezioną ziemią w ogródku. Pod chodnkiem na pewno są rury kanalizacyjne. Są opinie że budynek osiada, rury przemieszczają się i na skutek tego mogą być wycieki.

Dziękuję wszystkim za rozmowę, już ten temat nie wydaje mi się taki straszny, tym bardziej że pan który robił u mnie wiele rzeczy jest solidny i ma pojęcie wspomoże mnie. Dlatego jeżeli nawet wezmę kogoś innego do ułożenia kostki to dzięki rozmowie na forum bedę wiedziała jak do tego podejść. :lol:

te wykopki by wysypac czarnoziem byly w poblizu chodnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...