Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

CIEPŁY DOM UL.KWIATOWA 1D, KATARZYNA PODEMSKA - ja z tej firmy nie korzystałem , choć ich oferta była najtańsza. /kolega który budował się w Grzepnicy odradził mi jak tylko dowiedział się że mam od nich ofertę. On skorzystał i miał kłopoty. instalacje kończył mu ktoś inny. I mały test do przeprowadzenia. Poproś o rozmowę z właścicielką-podobno jest nieosiągalna.

ale każdy może wybrać sam.

 

Dzieki bardzo-czyli odpuszczmy sobie tego wykonawce !!! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam

 

Czy możecie polecić jakąś firmę która zajmuje się sprzedażą i montażem POŚ - przydomowymi oczyszczalniami. Interesuje mnie biologiczna czyli taka w której cały proces oczyszczania przebiega w samej oczyszczalni. Oczyszczalnie te stosuje się przede wszystkim na małych działkach i gdzie są trudne warunki geologiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niom. Decyzja Matam'a zostalam kolejnym Wladca Czarnej i Bialej Listy ;)

Na jakis czas oczywiscie - mam nadzieje, ze bede komu miala przekazac paleczke, kiedy skoncze przygode z budowaniem... :)

 

Anno, wyslij prosze swoja opinie od razu na adres listy (w stopce), pomoze innym listowiczom w podejmowaniu decyzji w przyszlosci.

 

Jesli macie jakis pomysl na polepszenie listy, piszcie - moze uda sie cos z tym zrobic :)

A tam zaraz decyzja, zbyt urzędowo to zabrzmialo :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE DAJCIE SIE OCZAROWAC SCIEMNIACZOM Z DEUTSCE BANKU!!! Dlaczego?

 

a mi się udało z DB choć to trochę trwało i faktycznie myślę że załatwienie kredytu powinno być normalniejsze i szybsze (załatwienie trwało 6 m-cy)

W mojej stopce jest informacja z data postu kiedy opisalem cala sytuacje...Jeszcze dzis jak sobie o nich przypomne to mnie zeby zaczynaja bolec...Maja we mnie oddanego sprawie antyreferenta. Polozyli sprawe na calej linii, wydalem przez @#$# niepotrzebnie kase i jeszcze mi #$^%$ przyslali odpowiedz pisemna w stylu ze to dla mojego dobra!!! Zwodzili mnie pare tygodni bezczelnie klamiac ze wszystko jest juz zalatwione i decyzja jest pozytywna po czym cofneli decyzje podajac kretynska wymowke.

Odradzam wszystkim DB jak tylko moge i przy kazdej okazji, a oprocz mnie wysterowali przynajmniej kilka osob w podobny sposob. Nie, nie, nie po stokroc nie! Nierzetelni, nieslowni do potegi. Dyskwalifikacja dozywotnia!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra skoro piszecie ze 12cm na elewacje styropian to malo to ile teraz sie daje ????? i kurcze jak to jest ze np 2-3 lata temu dawalo sie 10cm ( tzn my mamy sporo znajomych wybudowanych i zrobilam rekonesans ) a teraz to za malo -co sie zmienilo w materiałach sa gorsze czy wymogi sie zmieniaja????

 

A wiec zotal nam wybor w hydraulice miedzy

Hydropan a Pro - przy czym pierwsza ma sporo dobrych opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich budujących,

 

Mam kilka pytań i mam nadzieję, że zaprawieni w bojach inwestorzy mi pomogą

 

1.gdzie dostaliście największe rabaty na Domino Creatona ( potrzebujemy dość dużo materiału bo będziemy kładli dachówkę również na elewację)

 

2. jakie macie przemyślenia na temat drewnianych elewacji ( czy świerk pokryty dobrym lakierem daje radę?, gdzie dostaliście największe rabaty?, czy ktoś kładł termodrewno z tartaku z Włoszkowic)

 

Z góry dziękuje za wszystkie informacje.

 

Pozdrawiam,

Z

 

Powrót do góry

 

 

 

Forum Murator Strona Główna » Grupy BUDUJĄCE

Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)

 

Strona 1 z 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra skoro piszecie ze 12cm na elewacje styropian to malo to ile teraz sie daje ????? i kurcze jak to jest ze np 2-3 lata temu dawalo sie 10cm ( tzn my mamy sporo znajomych wybudowanych i zrobilam rekonesans ) a teraz to za malo -co sie zmienilo w materiałach sa gorsze czy wymogi sie zmieniaja????

 

Powiem tak: 12 cm jest na styk. Ja też mam 12 i chyba daje radę. Więcej niż 15cm jest bez sensu, bo już nie da się bardziej ocieplić ścian, z czego by nie były... Różnica w cenie między 12cm a 14 cm jest nie wielka, to może dojść do granic możliwości? Coś tam się uzyska ...:)

Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej i nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

15 cm ocieplenia to juz od dawna było minimum wedle obliczeń polskich speców od oszczędzania prądu. Tylko nie było przymusu na to. Teraz, odkąd jesteśmy w Uni i Unia przymusza, podniesiono minimum z 10 cm na 12 cm ale trzeba sie nastawiać że dlugo sie to nie utrzyma. Ja mam u siebie zaplanowane 18 cm, taki consensus pomiędzy zalecanymi przez energooszczędne domy "20 cm i więcej" a tym "15 cm" od których wogóle zaczyna sie rozmowa o oszczędzaniu ciepła. Wiadomo, że nikt nie chce kupić za duzo ocieplenia. Przypominam że domy pasywne mają i 40 cm ocieplenia, tylko gdzie to na działce zmieścić?? :lol:

Namawiam do niepytania, czy 12 cm wystarczy, bo to też zależy z jak ciepłych bloczków jest konstrukcja, tylko poczytać sobie o domach pasywnych, energooszczędnych i na tej podstawie zdecydować, o ile mniej będzie ocieplenia niz tam sobie życzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na formu :D

 

Mama pytanie. Powiedzcie proszę kedy należy zrobić przyłącze wodne i energetyczne? Czy jest to konieczne prz stanie 0 czy mozna wykonać je dopiero na koniec stanu surowego.

 

Pozdrawiam Magda.

 

Ja robilem przed zerowka, do zrobienia stanu surowego koniecznie bedzie potrzebna woda i prad, bez tego nic nie zrobisz na budowie.Ewentualnie prad mozna czerpac z agregatu, ja tak mialem przez 1sze 2tygodnie, ale bez wody to ani rusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATAM : w związku z dymisją, chciałem podziękować za Twoją pracę. Trochę już tu klikam, więc wiem ile dobrego ta lista zrobiła :) Dzięki. Pozdrawiam.

Następcy gratuluję :)

piotriwa

Ciesze się że nie votum niefunosci uff..

 

Rowniez Ci dziekuje !! Jeszcze nie mialem okazji skorzystania z niej ale....

 

mam pytanie do Was wszystkich :

Czy ktos z Was wykorzystuje pompe ciepla do c.o jesli tak to jaka firme polecacie ze Szczecina do zakupu i wykonani instalacji ......

 

Moze warto dodac tego typu dzial do listy .....chyba ze nikt jeszcze nie ma doswiadczenia w tej sprawie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MATAM : w związku z dymisją, chciałem podziękować za Twoją pracę. Trochę już tu klikam, więc wiem ile dobrego ta lista zrobiła :) Dzięki. Pozdrawiam.

Następcy gratuluję :)

piotriwa

Ciesze się że nie votum niefunosci uff..

 

Rowniez Ci dziekuje !! Jeszcze nie mialem okazji skorzystania z niej ale....

 

mam pytanie do Was wszystkich :

Czy ktos z Was wykorzystuje pompe ciepla do c.o jesli tak to jaka firme polecacie ze Szczecina do zakupu i wykonani instalacji ......

 

Moze warto dodac tego typu dzial do listy .....chyba ze nikt jeszcze nie ma doswiadczenia w tej sprawie..

 

Może nie na temat bo pytasz o firmę, ale odnośnie pomp ciepła mam znajomego z pracy, którego teść zajmuje się pompami od kilku lat i sam jak to określił: "Pompa ciepła jest dla ludzi, którzy mają pieniądze, a w żadnym wypadku sam by się przenigdy na to nie decydował nawet robiąc pompę dla siebie". Taka tylko uwaga.

 

BTW Czy mógłbym prosić o listę wykonawców, przymierzam się pod koniec roku do wykończeniówki?

[email protected]

 

Czy ma ktoś doświadczenie z firmami, którym można zlecić wykończenie domu i nie martwić się o nic i zaglądać co jakiś czas tylko. Taka mi się trafiła praca, że nie mam jak inaczej tego zrobić.

Pozdro

Niedługo Wołczkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, odkąd jesteśmy w Uni i Unia przymusza, podniesiono minimum z 10 cm na 12 cm ale trzeba sie nastawiać że dlugo sie to nie utrzyma.

Przepraszam, że się wtrącę, ale to nie jest prawda. Nie ma w przepisach (ani unijnych ani krajowych) minimalnej grubości styropianu. Określona jest tylko maksymalna wartość współczynnika przenikania ciepła. Dlatego stosując np. ścianę z drewna grubości 25cm, spełniamy ten warunek i nie musimy stosować styropianu wogóle. A i jeszcze jedno Unia nic tu na nas nie wymusiła - obowiązujące do dziś przepisy zawarte byly w polskim prawodastwie przed wejściem Polski do UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...