Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Pytanie do osób, które montowały parapety zewnętrzne z granitu lub podobne-ile płaciliście za ich montaż ?

 

Znalazłem wcześniej wymianę uwag o sprzedawcach takowych-polecano sklep na Ku Słońcu za rondem, przy oknach MS - czy ktoś jeszcze tam kupował?

 

Pozdrawiam

 

Moje parapety wlasnie dzisiaj przyjechaly :) W Szczecinie nie znalazlem koloru ktory mi pasowal wic sciagalem z 500 km dalej.

Co do tego skelpu bylem tam nawet - ogolnie widze, ze raczej zajmuja sie drobiazgami typu donice itp. Ale inne rzeczy tez maja. W Mierzynie widzialem jest GiM, a kolo Steru jeszcze firma Ofman czy jakos tak.

Co do ceny to nie pamietam co ustalilem z gosciem od ocieplenia.

A co do zakupow (jezeli jeszcze nie macie) to warto rozgladnac sie dalej niz Szczecin. Np. jadac gdzies ostatnio (jakies 150 km stad ale to nei ma znaczenia) w malej miejscowosci mieli pelno granitu. Ceny nizsze za m2 niz u nas, i kazda obrobka za free !! A u nas najtaniej za 10 zl/mb zwyklego frezu.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak teraz kształtują się ceny za wyłożenie schodów zewnętrznych kafelkami? Czy cena 100zł za mb schoda (sama robocizna) jest w miarę oki? Przyznam, ze tych schodów mam troszkę i 1 fachowiec wycenił mi je na 5000.

 

Według mnie zbyt drogo. Metr bieżący schodów biorąc w to stopień i podstopnice to ok 0,5m2 powierzchni co przy cenie 100 zł daje 200 zł/m2. Nie widziałem co prawda towich schodów ale mozna to zrobić taniej. Gdybym miał więcej czasu moglibyśmy w temacie pogadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie :)

Doradźcie proszę jaka dachówka jest lepsza.

Wykoanwca napisał mi w wycenie dachówka typu brass betonowa i jak ma się ona do ceramicznej.

Cena za 330 mdachu to 28000zł :o Chyba troszke dużo????

 

A co w tą cenę wchodzi. U mnie za 230m2 wyszło za materiał 29000zł (więźba, 4 okna Velux, rynny, dachówka ceramiczna Ronen brązowa, blacharka ogólnie wszystko na z czego składa się dach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dachówka , typu brass betonowa, folia membranowa, folia blacharska i rynny - 28000

okucia ciesielskie - 2000

łaty i kontałaty - 2500

drzewo konstrukcyjne - 9200

 

RAZEM: 41700 (to sam materiał)

 

Wydaj mi się dużo co prawda ja mam o 100m2 dachu mniej od ciebie ale za samą dachówkę zapłaciłem 12 000zł. Musisz mieć "super dachówkę" :D Jak dojdą Ci okna to za sam materiał zamkniesz się w 50 000zł. Podaj linka do projektu to zobaczymy ten dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

 

Ja za robociznę zapłaciłem 50tys zł a za materiał 130tys. zł dom taki jak na rysunku po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie wyceniania stanu surowego otwartego ( dom parterowy 240 m2) i jak na razie za samą robocinznę wychodzi nam ponad 120 tys netto. Npiszcie proszę ile zapłaciliście za swoją robocinę oraz mniej więcej ile za materiały.

 

Pozdr,

z

 

Przy powierzchni jak twoja ale za dom z użytkowym poddaszem w ub. roku zapłaciłem 230k brutto (z fakturą) za SSO-robocizna z materiałem. Porotherm44, dachówka ceramiczna glazura, 5 okien dachowych veluxa, 3 kominy obłożone cegłą klinkierową (vandersanden), strop terriva.

Domek w awatarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

jeśli chodzi o okna dachowe to są one ujęte w tej cenie.

 

Za sam stan 0 - 42 000 tyś z materiałaem - to najtaniej jak do tej pory po przyciśnięciu wykonawca zszedł z kowty za SSO z 220000 na 188000

 

Skąd oni biora te ceny?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że na SS0 wchodzi

- cały stan 0 (razem z kiepskim gruntem), izolacje itd.

- wszystkie ściany, ścianki działowe, tarasy, schody

- strop teriva

- dach, okna dachowe, kominy

Pozostaje wstawienie okien i drzwi. Dom ma około 180m2 pow. użytkowej. I Już sama nie weim czy to dużo czy mało???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ile teraz kosztuje wykonanie ocieplenia poddasza i elewacji na gotowo. Podajcie proszę osobno koszt robocizny i osobno koszt materiałów.

 

Latem płaciłem za ocieplenie i regips 55pln/m2.

Koszt materiału zależy przecież od tego jaką wełnę zastosujesz i jaką płytę.

Co do elewacji - robiłem zwykłe tynki cem-wap 30pln/m2, z materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...