Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rośliny do ogrodu? Liczę na ceny nieco lepsze niż w sklepach ogrodniczych, bo ilości spore. Najpilniej potrzebuję kilkadziesiąt sztuk jałowca chińskiego Stricta i/lub Obelisk.

 

 

 

 

Witam

Miejscowość Rokita,

z tego co się orientuje mają tam niezła szkółke. Nie wiem czy akurat maja jałowca ale wiem, że szwagier kupował tuje (ponad 1.5m za 20 zł za sztukę a przy większej ilości można jeszcze taniej wyciągnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie polecić firmę, salon gdzie kupię dobre jakościowo drzwi stalowe. Początkowo byłem zdecydowany na drzwi drewniane firmy WESTO ale dwóch sprzedawców stwierdziło, że mam za małe zadaszenie 1m i drzwi drewniane długo u mnie nie wytrzymają 2-3 lata.

Na razie z drzwi stalowych najbardziej przypadły mi do gustu drzwi firmy KMT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w rośliny do ogrodu? Liczę na ceny nieco lepsze niż w sklepach ogrodniczych, bo ilości spore. Najpilniej potrzebuję kilkadziesiąt sztuk jałowca chińskiego Stricta i/lub Obelisk.

 

 

 

 

Witam

Miejscowość Rokita,

z tego co się orientuje mają tam niezła szkółke. Nie wiem czy akurat maja jałowca ale wiem, że szwagier kupował tuje (ponad 1.5m za 20 zł za sztukę a przy większej ilości można jeszcze taniej wyciągnac

 

Witam

Można też sprawdzic w szkółce leśnej Danowo - kierunek Maszewo lub w szkółce leśnej Tanowo - kierunek Trzeszczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze.

 

Dołaczę sie do dyskusji, my za SSO robocizna i materiał przy domku z uzytkowym poddaszem o pow. 180 m2 mamy cenę 188 tyś. i chyba przy tym zostaniemy. Widzieliśmy budowy naszego wykonawcy, i wydaje nam się dośc sensowny więc chyba trzeba zaczynać bo czas ucieka i zaraz będzie zima.

 

a mogłabyś podać namiary tej firmy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, czy ma ktos na elewacji drewno?

jeśli tak, to jakie? jak się to TO sprawuje?

nam proponują ,,udekorowanie'' elewacji jasnym drewnem... mam wiele watpliwości...

 

Hm...bardzo ładnie to wygląda...ale, pomyśl jak będzie wyglądać za kilka dobrych lat...drewno ściemnieje...no chyba, że to będzie jakaś okładzina egzotyczna (to w tym wypadku się nie wypowiadam).

Ja osobiście mam porobione fragmenty z drewna ( a raczej miałem-bo usunąłem) drewno ściemniało, na fragmentach północnych zaczęły się pojawiać wykwity...fakt, że było to cudo robione kilkanaście lat temu ... trochę inna chemia budowlana...inne środki impregnujące...

ale raczej dzisiaj "odpuściłbym" sobie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad braliscie Urzedowskiego. Ja bylem na prawobrzezu (bagienna) ale ociagaja sie z wycena.

 

Rozpocząłem z nim rozmowy jak jeszcze byli na Jagiełły, a skończyłem na Bagiennej.

Wycena była szybko. Robił ją p. Bogdan Tymofijewicz, ale właśnie się dowiedziałem, że już tam nie pracuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze.

 

Dołaczę sie do dyskusji, my za SSO robocizna i materiał przy domku z uzytkowym poddaszem o pow. 180 m2 mamy cenę 188 tyś. i chyba przy tym zostaniemy. Widzieliśmy budowy naszego wykonawcy, i wydaje nam się dośc sensowny więc chyba trzeba zaczynać bo czas ucieka i zaraz będzie zima.

 

 

a mogłabyś podać namiary tej firmy?

 

 

Poszło na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

jeśli chodzi o okna dachowe to są one ujęte w tej cenie.

 

Za sam stan 0 - 42 000 tyś z materiałaem - to najtaniej jak do tej pory po przyciśnięciu wykonawca zszedł z kowty za SSO z 220000 na 188000

 

Skąd oni biora te ceny?????

 

Co obejmuje ta cena ? Z czego sciany, dachowka, stropy, kominy itp ? Czy sa w tym schody wylewane, tarasy zrobione, kanaliza pozioma, orynnowanie itd ?

 

Mi SSO wyszlo jakies 210 tys zl (osobno materialy i robocizna byla). Domek 160 m2 + 40 garaz.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto link do mojego projektu.

 

http://www.mgprojekt.com.pl/domki/natalia/index.php

 

[...]

 

Co obejmuje ta cena ? Z czego sciany, dachowka, stropy, kominy itp ? Czy sa w tym schody wylewane, tarasy zrobione, kanaliza pozioma, orynnowanie itd ?

 

Mi SSO wyszlo jakies 210 tys zl (osobno materialy i robocizna byla). Domek 160 m2 + 40 garaz.

 

Fantom

Czolem

 

ja mam 177 m2 uzytkowej, 220 kPLN, porotherm 25,schody wylewane, strop wylewany z oknami polaciowymi (2 szt.), dachowka ceramicznad(dach dwuspadowy z dwiema lukarnami), kominami (2 szt), kanaliza, pradem...

Wiem ze mozna taniej i wcale nie gorzej, to jest kwestia wytrwalosci w negocjacjach i momentu w ktorym rozmawiamy ;) Wlasnie okazalo sie ze tu i tam jest troche do nadlania tynkow (ok 3 cm), wiec moze nie bedzie 177 tylko 176 m, ale jakos sie pomieszcze chyba. Tylko ze tynki beda drozsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem świeżo co po złożeniu zamówienia bramy Hormann 5m x 2,125m z 2 pilotami, napędem z wbudowanym halogenem, kolor orzech i cena z montażem to 6869zł z montażem.

Wiśniewski wychodził kilka stówek mniej ale zdecydowałem się na hormanna ze względu na jakość

 

Z ta jakoscia to dowiemy sie wszyscy za kilka lat tak naprawde na wlasnej skorze.

Ja bede bral Krispola.

 

Fantom

 

Ja mam taką bramę od lat 6..i działa jakość jest oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie, czy ma ktos na elewacji drewno?

jeśli tak, to jakie? jak się to TO sprawuje?

nam proponują ,,udekorowanie'' elewacji jasnym drewnem... mam wiele watpliwości...

 

http://images50.fotosik.pl/211/78dca2dc85a3e3e8med.jpg

 

zerknij Magnolia Park Szczecin....allbo pojedz zobacz, super drewno wygląda.Ale będzie wymagało konserwacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...