Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Taki straszny chwalipięta jestem, że muszę się pochwalić - ZALAŁEM STROP!!! Uff... było troszkę nerwów ale przebrnąłem, a strop się ... trzyma.

 

Gratuluję! To fajne momenty jak się jakiś etap zakończy :wink:

My pomieszkujemy od 3 tyg.... i walczymy z wykończeniówką :lol: (my ją czy ona nas hi, hi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki straszny chwalipięta jestem, że muszę się pochwalić - ZALAŁEM STROP!!! Uff... było troszkę nerwów ale przebrnąłem, a strop się ... trzyma.

 

Gratuluję! To fajne momenty jak się jakiś etap zakończy :wink:

My pomieszkujemy od 3 tyg.... i walczymy z wykończeniówką :lol: (my ją czy ona nas hi, hi)

 

 

Przypomniał mi się mój post o rozpoczęciu budowy...więc wypada pochwalić się również zakończeniem tej przygody.

Budowa trwała od 05.2008 do 09.2009 czyli 1rok i 4 miesiące.

Teraz przed nami neverendingstory z upiększaniem tego naszego miejsca...

Warto było.

:D :p :) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się mój post o rozpoczęciu budowy...więc wypada pochwalić się również zakończeniem tej przygody.

Budowa trwała od 05.2008 do 09.2009 czyli 1rok i 4 miesiące.

Teraz przed nami neverendingstory z upiększaniem tego naszego miejsca...

Warto było.

:D :p :) :lol:

 

BRAWO :D :D :D

Bardzo sprawnie Wam poszło - a mieszkacie już??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się mój post o rozpoczęciu budowy...więc wypada pochwalić się również zakończeniem tej przygody.

Budowa trwała od 05.2008 do 09.2009 czyli 1rok i 4 miesiące.

Teraz przed nami neverendingstory z upiększaniem tego naszego miejsca...

Warto było.

:D :p :) :lol:

 

BRAWO :D :D :D

Bardzo sprawnie Wam poszło - a mieszkacie już??

 

Tak, od miesiąca. Tzn "pilnujemy budowy" :wink:

Ale do przyszłego miesiąca zamierzamy skompletować dokumenty w celu odbioru domu.

A'propos , ktoś pytał jakie są potrzebne. U mnie wszystko załatwia kierbud ale kazał przygotować:opinię kom.,pomiary elektr.,geodeta,nadanie numeru,dziennik bud. to już on...chyba wszystko?

Jeszcze tylko droga...straszne błocko

:evil:

Ale za to Graniczna od Dobrej do Lubieszyna będzie gotowa do 15 grudnia-przynajmniej taka data widnieje na dokumentach o wyborze wykonawcy (na stronie starostwa). Wreszcie skończy się to przepychanie na tej krętej drodze...kto tam jeździ to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie jak ustawić antenę sat dla Polsatu Cyfrowego w Dobrej?

Zaznaczam, że jestem noga jeśli chodzi o azymuty, polaryzacje itp.

Pozdrawiam

 

O ile mnie pamięć nie myli, to ustawia się antenę w kierunku słońca tam gdzie świeci o godzinie 13-tej (ja w ten sposób ustawiłem). Pod warunkiem, że o tej porze jesteś w domu i świeci słońce ;) A czasza "talerza" powinnna być prawie w pionie, lekko tylko odchylona w kierunku nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Q-BIS

 

czyżby tak szybko zamierzali zrobić tą drogę ???????????/ :o

moja działka znajduje sie również przy granicznej i faktycznie to przepychanie sie samochodami to tragedia i nie trudno o wypadem, ale skoro tako to bardzo miła wiadomość. :D

 

Proszę:oto link, informacja o terminie zakończenia robót prawie na początku.

http://www.powiat.policki.bip.net.pl/?a=604

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym ktorzy moga juz zamieszkac a tym co zaczynaja zycze cierpliwosci i stalowych nerwow !!!! :p

My jestesmy na etapie hydrauliki ( w poniedzialek wchodzi ekipa) no i wylewki za jakies 3tyg.-cholera malo wemy o wylewkach i troche sie boje jak to bedzie

 

czy do ukladania paneli braliscie jakas firmę +panele od nich czy raczej lepiej kupic w castoramie i szukac montazysty ???

Jak braliscie firmy to ktora polecacie ???

 

Ponawiam jeszcze pytanie o jaies dobre sklepy a kibelkami,prysznicami itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniał mi się mój post o rozpoczęciu budowy...więc wypada pochwalić się również zakończeniem tej przygody.

Budowa trwała od 05.2008 do 09.2009 czyli 1rok i 4 miesiące.

Teraz przed nami neverendingstory z upiększaniem tego naszego miejsca...

Warto było.

:D :p :) :lol:

 

BRAWO :D :D :D

Bardzo sprawnie Wam poszło - a mieszkacie już??

 

 

Mnie też juz mam nadzieje nie wiele dzieli od wprowadzki, jak na razie szaleje z wykonczeniówką :) I mam wielka nadzieje na grudniowa przeprowadzkę, a rozpoczełam budowe lipiec 2008

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy ktoś wie jak ustawić antenę sat dla Polsatu Cyfrowego w Dobrej?

Zaznaczam, że jestem noga jeśli chodzi o azymuty, polaryzacje itp.

Pozdrawiam

 

O ile mnie pamięć nie myli, to ustawia się antenę w kierunku słońca tam gdzie świeci o godzinie 13-tej (ja w ten sposób ustawiłem). Pod warunkiem, że o tej porze jesteś w domu i świeci słońce ;) A czasza "talerza" powinnna być prawie w pionie, lekko tylko odchylona w kierunku nieba.

 

a najlepiej to kup sobie miernik sygnału satelitarnego za 20 zł na allegro i będziesz miał problem z głowy. Ja niestety to zrobiłem za późno i zapłaciłem "uprawnionemu" instalatorowi (zaznaczam, że sam męczyłem się dwa dni) 80 zł za 5 minut pracy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje tym ktorzy moga juz zamieszkac a tym co zaczynaja zycze cierpliwosci i stalowych nerwow !!!! :p

My jestesmy na etapie hydrauliki ( w poniedzialek wchodzi ekipa) no i wylewki za jakies 3tyg.-cholera malo wemy o wylewkach i troche sie boje jak to bedzie

 

czy do ukladania paneli braliscie jakas firmę +panele od nich czy raczej lepiej kupic w castoramie i szukac montazysty ???

Jak braliscie firmy to ktora polecacie ???

 

Ponawiam jeszcze pytanie o jaies dobre sklepy a kibelkami,prysznicami itd

 

podłogi układali nam z firmy gdzie kupowaliśmy panele (DDD) cały dom zrobili w półtora dnia (panele Quick step).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Rozpoczynam papierologie i otrzymalem oferte od architekta 4600zl za adaptacje +zmiany + pozostale papierzyska niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowe . Co o tej propozycji sadzicie .Dziekuje z gory za opinie i pozdrawiam .

 

Ja pół roku temu płaciłem 5200 zł, ale PNB i wszystkie projekty architekt załatwił w 1,5 miesiąca.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Rozpoczynam papierologie i otrzymalem oferte od architekta 4600zl za adaptacje +zmiany + pozostale papierzyska niezbedne do otrzymania pozwolenia na budowe . Co o tej propozycji sadzicie .Dziekuje z gory za opinie i pozdrawiam .

 

Ja pół roku temu płaciłem 5200 zł, ale PNB i wszystkie projekty architekt załatwił w 1,5 miesiąca.

pzdr Bartek

 

Cena dobra nie szukał bym dalej. Ja płaciłem rok temu 4500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdzałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie kończę SSZ i na chwilę obecną zamykam się w 200tys zł (materiał + robocizna). Budowałem z poterhmu Winnerberga, okna PCV z pakietem 3-szybowym, 4 okna połaciowe Velux, dachówka ceramiczna Robena. Ogólnie mógłbym zejść z kosztów jeszcze 10tys - 20tys zł ale miałem trudne warunki ziemne.

Zaczynając budowę też spotykałem się z ekipami które proponowały mi usługę za całość czyli materiał + robociznę i chwalili się, że będzie tylko 7% Vatu na całość ale ceny jaki mi podawali "lekko" były zawyżone i tak miałem wyceny od 280tys za SSO do nawet 340tys zł za SSZ.

Myślę, że nie warto brać kompleksowej usługi gdyż przepłaca się i to dużo. Oczywiście są osoby które nie mają czasu a mają pieniądze to dla nich taki układ jest akceptowalny.

Ogólnie życzę wszystkim powodzenia w budowie gdyż podsumowując jest to fajna przygoda :)

 

Można prosić o namiary na ekipe od stanu surowego? Może być na priv, żeby nie zaśmiecać forum.Te ceny są najrozsądniejsze. To i ekipa nie jest zbyt droga. A jaka jakość pracy?

Pozdrowienia

 

Nie chcę chwalić przed "zachodem słońca" ale ogólnie jestem zadowolony. Pracują 6 dni w tygodniu od rana do wieczora. Czasami jak wracałem z pracy 18-19 podjeżdżałem na budowę a oni dalej robili. Polska ekipa to chyba o 16 zmywała by się do domu (bo nie wiem czy pisałem jest to ekipa z Ukrainy). Namiary poszły na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...