Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam małe pytanko czy ktoś z Was montował okna firmy VETREX jeśli tak to jak się sprawdzają. Mam dosyć ciekawa ofertę ale tak nie wiele słyszałam o tych oknach. I tu znowu rozpiętość cenowa to jakiś kosmos :evil:

Mam u siebie te okna i jak na razie jest OK. Był tylko lekki problem z wymianą jednego ramy w jednym oknie. Nie chcieli uznać uszkodzenia, które polegało na otarciu ramy, a powstało w trakcie produkcji. Niestety ujawniłem je dopiero po kilku miesiącach, kiedy usuwałem okleinę okna po malowaniu. Wzięła to jednak na siebie firma za pośrednictwem, której kupowałem. No i cała wymiana trwała ok. 3 m-cy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Robil ktos centralny odkurzacz z firma ze Swierczewskiej (chyba glowny dystrybutor na Polske) ? Czy tez lepiej isc do mniejszej firmy (sa dwie na liscie wykonawcow) ?

 

Fantom

Robiłem odkurzacz z firmą z ul. Zachodniej (nie pamiętam , jak się nazywa). Szybko, sprawnie i jak na razie wszystko działa bez problemów. Chociaż najtańsi, to chyba nie są.

 

Bo ja na razie wzialem dwie oferty na 1 etap (rury) i mam roznice 50 % miedzy nimi !! masakra

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru tygodni śledzę Państwa wypowiedzi na forum i widzę że jednym z wiodących tematów jest temat okien.Zawodowo zajmuję się oknami...ale tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.Okna sprowadzam z Polski i ten rynek znam doskonale.

Odnośnie ostatnich pytań pozwolę sobie udzielić krótkich odpowiedzi,które,być może będą w czymś pomocne.

Otóż zarówno firma Vetrex jak Drutex są jednymi z większych producentów okien w Polsce-powiedzmy pierwsza trzydziestka.Żadna z tych firm o ile mi wiadomo nie ma biura w Szczecinie,gdyż po prostu sprzedają swoje wyroby przez dilerów.Czyli zupełnie odrębne podmioty.Tak zresztą działa 95% producentów okien.

Są to producenci z tak zwanej średniej półki .Inaczej mówiąc oferują w bardzo dobrej cenie okna o przyzwoitej jakości.

Vetrex na profilu Veka,Drutex na własnym profilu,pochodnym od Aluplasta.

Są to okna dla klientów zainteresowanych głównie dobrą ceną a w mniejszym stopniu parametrami technicznymi.

Padło tu stwierdzenie że przy zbliżonej klasie okien ich cena będzie również zbliżona.Jest to jak najbardziej słuszne-różnice cenowe w tej samej klasie mogą wynosić 5-10%.Większa różnica świadczy na 99% o różnicy w jakości.

Okna Vetreksu można porównać n.p. do okien Oknoplastu Kraków/ten sam producent profilu/-różnią się dość znacznie ceną,ale też moim skromnym zdaniem ,również jakością wykonania.Dla jasności nie sprzedaję ani jednych ani drugich :D

Kusząc się na ocenę w skali 1-6 powiedziałbym że Vertex to 4 z minusem a Drutex to 3 z plusem/oczywiście to moje subiektywne zdanie/W takim rankingu okna z Krakowa oceniłbym na 4+ 5-.

Dodam że w przypadku okien o sukcesie decyduje głównie ich montaż.I tak jeden z klientów może być zadowolony z okien tego samego producenta na którego inny będzie nieustannie narzekał.Po prostu jedna ekipa wykonała montaż prawidłowo a inna była skrzyknięta doraźnie pod budką z piwem :D :D :D

Być może sytuacja ta miała miejsce w przypadku okien firmy Bajcar ze Słupska.Według mojej wiedzy jest to bardzo przyzwoity producent,więc na 95% błąd tkwi po stronie montażu.

Mam nadzieję że moje informacje ułatwiły Państwu, choć minimalnie wybór ,okien.

Oczywiście jeśli będę w stanie pomóc w innych problemach z chęcią się udzielę na forum,niestety z racji charakteru mojej pracy tylko w weekendy.

Pozdrawiam Robert Boczkowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od paru tygodni śledzę Państwa wypowiedzi na forum i widzę że jednym z wiodących tematów jest temat okien.Zawodowo zajmuję się oknami...ale tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.Okna sprowadzam z Polski i ten rynek znam doskonale.

Odnośnie ostatnich pytań pozwolę sobie udzielić krótkich odpowiedzi,które,być może będą w czymś pomocne.

Otóż zarówno firma Vetrex jak Drutex są jednymi z większych producentów okien w Polsce-powiedzmy pierwsza trzydziestka.Żadna z tych firm o ile mi wiadomo nie ma biura w Szczecinie,gdyż po prostu sprzedają swoje wyroby przez dilerów.Czyli zupełnie odrębne podmioty.Tak zresztą działa 95% producentów okien.

Są to producenci z tak zwanej średniej półki .Inaczej mówiąc oferują w bardzo dobrej cenie okna o przyzwoitej jakości.

Vetrex na profilu Veka,Drutex na własnym profilu,pochodnym od Aluplasta.

Są to okna dla klientów zainteresowanych głównie dobrą ceną a w mniejszym stopniu parametrami technicznymi.

Padło tu stwierdzenie że przy zbliżonej klasie okien ich cena będzie również zbliżona.Jest to jak najbardziej słuszne-różnice cenowe w tej samej klasie mogą wynosić 5-10%.Większa różnica świadczy na 99% o różnicy w jakości.

Okna Vetreksu można porównać n.p. do okien Oknoplastu Kraków/ten sam producent profilu/-różnią się dość znacznie ceną,ale też moim skromnym zdaniem ,również jakością wykonania.Dla jasności nie sprzedaję ani jednych ani drugich :D

Kusząc się na ocenę w skali 1-6 powiedziałbym że Vertex to 4 z minusem a Drutex to 3 z plusem/oczywiście to moje subiektywne zdanie/W takim rankingu okna z Krakowa oceniłbym na 4+ 5-.

Dodam że w przypadku okien o sukcesie decyduje głównie ich montaż.I tak jeden z klientów może być zadowolony z okien tego samego producenta na którego inny będzie nieustannie narzekał.Po prostu jedna ekipa wykonała montaż prawidłowo a inna była skrzyknięta doraźnie pod budką z piwem :D :D :D

Być może sytuacja ta miała miejsce w przypadku okien firmy Bajcar ze Słupska.Według mojej wiedzy jest to bardzo przyzwoity producent,więc na 95% błąd tkwi po stronie montażu.

Mam nadzieję że moje informacje ułatwiły Państwu, choć minimalnie wybór ,okien.

Oczywiście jeśli będę w stanie pomóc w innych problemach z chęcią się udzielę na forum,niestety z racji charakteru mojej pracy tylko w weekendy.

Pozdrawiam Robert Boczkowski.

Każdy mówi co innego, mi odradzali okna z firmy Bajcar, polecali z MS , ale terminy u nich :roll: , a mi zależało na czasie. Zamówiłem okna z Drutexu,niby teraz coś zmienili na ,,+", ale nie interesowałem sie tym ,cenowo dobrze wypadają no i czas .. w 10 dni miałem okna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas realizacji też jest pewnym wyznacznikiem jakości :p :p :p

Najważniejsze żebyś był zadowolony ze swoich okien.

Co do Bajcara...dawno nie miałem z nim do czynienia,choć ich profil-KBE- jest na pewno pewniejszy niż Drutexu.Chodzi o to że w Europie na palcach jednej ręki można policzyć producentów zarówno okien/wyrobu gotowego/ jak i profilu.To są po prostu zupełnie inne dziedziny produkcji....tak jak by krawiec sam produkował materiał z którego szyje kreacje....

Co do MS zgadzam się z opinią osoby która ci radziła,to czołówka w Polsce,jak i na przykład Jezierski,Jocz czy jeszcze kilku innych.

Na marginesie nasuwa mi się jeszcze jedna uwaga.

Znam fantazje architektów i niestety niektórych inwestorów....Jeśli w jakiejś firmie spotkali się Państwo z opinią że dane okno będzie źle funkcjonować,albo technicznie jest niemożliwe do wykonania,a inna firma przyjmuje takie okno do realizacji,bez zmrużenia oka, to czy nie daje to do myślenia :D :D :D

Zaufał bym raczej sprzedawcy który pochodzi ostrożnie do tematu/nawet kosztem doraźnego zysku/niż temu który zwyczajnie się nie zna lub jeszcze gorzej chce,was oskubać z ciężko zarobionej kasy :D :D :D

Praw fizyki nie zmienią nawet dobre chęci sprzedawcy....zawsze w przypadku okien ekstremalnie dużych żądajcie okazania siatki statycznej na dany wyrób.Czy dane okno mieści się w granicach dopuszczalnych przez systemodawcę.Bez tego kicha murowana...czego nikomu nie życzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do erbibiera. Skoro zajmujesz się zawodowo oknami, chciałbym poznać Twoją opinię na temat okien energooszczędnych z pcv, jakich firm okna polecasz, zależy mi głównie na wysokiej jakości, niezawodnści i rozsądnej cenie? Jakie profile są godne uwagi? Jestem dopiero na etapie projektu budowlanego ale już powoli zaczynam myśleć o ich wyborze, a skoro pojawił się na forum wątek okienny to pomyślałem, że się trochę popytam. Myślałem o oknach MS, Oknoplast, Jezierski (ale chyba nie ma dystrybutora w Szczecinie i okolicach) Jakie sa inne godne uwagi firmy? A co możesz powiedziec o oknach firmy Marsel? Z góry dzięki za info

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanko do erbibiera. Skoro zajmujesz się zawodowo oknami, chciałbym poznać Twoją opinię na temat okien energooszczędnych z pcv, jakich firm okna polecasz, zależy mi głównie na wysokiej jakości, niezawodnści i rozsądnej cenie? Jakie profile są godne uwagi? Jestem dopiero na etapie projektu budowlanego ale już powoli zaczynam myśleć o ich wyborze, a skoro pojawił się na forum wątek okienny to pomyślałem, że się trochę popytam. Myślałem o oknach MS, Oknoplast, Jezierski (ale chyba nie ma dystrybutora w Szczecinie i okolicach) Jakie sa inne godne uwagi firmy? A co możesz powiedziec o oknach firmy Marsel? Z góry dzięki za info

 

pzdr

 

Ja z innej beczki. Na ile się wycenił twój architekt? Rozumiem, że będzie to projekt indywidualny. Ja za swój projekt indywidualny płace 7 000 (+VAT). Miało być taniej, ale muszę stawiać na płycie fundamentowej (warunki gruntowe) i to kosztwało dodatkowy 1000.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy Marsel nie znam..cóż okazuje się że nie jestem taki kumaty jakie miałem o sobie wyobrażenie :D

W kategorii okien energooszczędnych Jezierski i MS to bez wątpienia czołówka...tak na marginesie obie marki są dość znane na rynku niemieckim..chyba najbardziej wymagającym w naszej części świata.O ile dobrze kojarzę Jezierski miał dilera w Szczecinie,MS na pewno ma tam swoich dilerów.Zresztą z obu producentów,brzydko mówiąc,korzystam.W tej sprawie bez wątpienia pomoże ci internet .Żaden nie ma pewno własnego biura,bo najbliższe MS to Poznań albo Gdańsk,a Jezierskiego to niestety południe Polski.

Jak byś podał jakieś info na temat Marsela może coś podpowiem-profile,okucia,szkło,ale i tak jakości produkcji i montażu nie znam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy Marsel nie znam..cóż okazuje się że nie jestem taki kumaty jakie miałem o sobie wyobrażenie :D

W kategorii okien energooszczędnych Jezierski i MS to bez wątpienia czołówka...tak na marginesie obie marki są dość znane na rynku niemieckim..chyba najbardziej wymagającym w naszej części świata.O ile dobrze kojarzę Jezierski miał dilera w Szczecinie,MS na pewno ma tam swoich dilerów.Zresztą z obu producentów,brzydko mówiąc,korzystam.W tej sprawie bez wątpienia pomoże ci internet .Żaden nie ma pewno własnego biura,bo najbliższe MS to Poznań albo Gdańsk,a Jezierskiego to niestety południe Polski.

Jak byś podał jakieś info na temat Marsela może coś podpowiem-profile,okucia,szkło,ale i tak jakości produkcji i montażu nie znam .

 

Cze

Dzięki bardzo. O tego marsela pytałem bo sąsiad chwalił. Na stronce internetowej znalazłem że ma profile schuco. Ja sporo dobrych opini słyszałem o Jezierskim. A jakie profile są ok jeśli chodzi o energooszczędność?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marsel to zapewne jakiś lokalny producent,co nie znaczy że zły.

Schuco,to bardzo dobry profil,podobnie jak Veka,Brugmann/Salamander,Rehau,Thyssen i pewnie jeszcze wiele innych.

Upraszczając profil,okucie szkło w 20% decyduje o jakości okna ,producent 40%,montaż następne 40%.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym skorzystac z Waszego doświadczenia i skonsultowaś, czy wysokosc parteru 2.55m to nie jest za nisko?Mam wątpliwości czy przy salonie 26m2 nie będzie to zbyt pomniejszać wizualnie salonu.

 

Jeżeli 2.55m masz w projekcie to moim zdaniem zdecydowanie za nisko. Trzeba jeszcze odjąć grubość podłóg, np. deski na legarach. Pomysły na jakieś oświetlenie w sufitach podwieszanych to też jakieś 10 cm. Mi po wylewkach poziomujących i kaflach ubyło 2 cm. 2.55m to wysokość mieszkań w wieżowcach starego typu (dla mnie dość klaustrofobiczne wrażenia). Wydaje mi się że przy dużych powierzchniach 2.70m to minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoja droga, od piatku do niedzieli (dzisiaj) na MTSie sa targi dla domu. Nie bylem i nie wiem za bardzo co jest, ale moze warto zerknac.

Na stronie jest lista wystawcow - bilet 7 zl z tego co widze.

 

Fantom

Ja byłam wczoraj.

I moim zdaniem nie warto.Bardzo mało wystawiających. Te same firmy co na targach budowlanych.Strata czasu.

Szumna nazwa"targi" :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...