Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Od paru tygodni śledzę Państwa wypowiedzi na forum i widzę że jednym z wiodących tematów jest temat okien.Zawodowo zajmuję się oknami...ale tylko i wyłącznie na terenie Niemiec.Okna sprowadzam z Polski i ten rynek znam doskonale.

Odnośnie ostatnich pytań pozwolę sobie udzielić krótkich odpowiedzi,które,być może będą w czymś pomocne.

Otóż zarówno firma Vetrex jak Drutex są jednymi z większych producentów okien w Polsce-powiedzmy pierwsza trzydziestka.Żadna z tych firm o ile mi wiadomo nie ma biura w Szczecinie,gdyż po prostu sprzedają swoje wyroby przez dilerów.Czyli zupełnie odrębne podmioty.Tak zresztą działa 95% producentów okien.

Są to producenci z tak zwanej średniej półki .Inaczej mówiąc oferują w bardzo dobrej cenie okna o przyzwoitej jakości.

Vetrex na profilu Veka,Drutex na własnym profilu,pochodnym od Aluplasta.

Są to okna dla klientów zainteresowanych głównie dobrą ceną a w mniejszym stopniu parametrami technicznymi.

Padło tu stwierdzenie że przy zbliżonej klasie okien ich cena będzie również zbliżona.Jest to jak najbardziej słuszne-różnice cenowe w tej samej klasie mogą wynosić 5-10%.Większa różnica świadczy na 99% o różnicy w jakości.

Okna Vetreksu można porównać n.p. do okien Oknoplastu Kraków/ten sam producent profilu/-różnią się dość znacznie ceną,ale też moim skromnym zdaniem ,również jakością wykonania.Dla jasności nie sprzedaję ani jednych ani drugich :D

Kusząc się na ocenę w skali 1-6 powiedziałbym że Vertex to 4 z minusem a Drutex to 3 z plusem/oczywiście to moje subiektywne zdanie/W takim rankingu okna z Krakowa oceniłbym na 4+ 5-.

Dodam że w przypadku okien o sukcesie decyduje głównie ich montaż.I tak jeden z klientów może być zadowolony z okien tego samego producenta na którego inny będzie nieustannie narzekał.Po prostu jedna ekipa wykonała montaż prawidłowo a inna była skrzyknięta doraźnie pod budką z piwem :D :D :D

Być może sytuacja ta miała miejsce w przypadku okien firmy Bajcar ze Słupska.Według mojej wiedzy jest to bardzo przyzwoity producent,więc na 95% błąd tkwi po stronie montażu.

Mam nadzieję że moje informacje ułatwiły Państwu, choć minimalnie wybór ,okien.

Oczywiście jeśli będę w stanie pomóc w innych problemach z chęcią się udzielę na forum,niestety z racji charakteru mojej pracy tylko w weekendy.

Pozdrawiam Robert Boczkowski.

Każdy mówi co innego, mi odradzali okna z firmy Bajcar, polecali z MS , ale terminy u nich :roll: , a mi zależało na czasie. Zamówiłem okna z Drutexu,niby teraz coś zmienili na ,,+", ale nie interesowałem sie tym ,cenowo dobrze wypadają no i czas .. w 10 dni miałem okna

 

Dzięki za informacje chyba zajrzę do oknoplasta :D

 

Witam

A czy ktoś z Was kupował może okna w firmie "Agat Plus" w Dąbiu, albo może ma wiedze na temat produkowanych i sprzedawanych tam okien.

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Mam pytania do posiadających ogrzewanie podłogowe :)

Myślę o wodnym, ale mam parę wątpliwości,

Czy zdarzyły się wam , może ktoś słyszał, żeby się rozszczelniło lub co gorsza

przeciekało?

I pytania z serii obalanie mitów:

- czy faktycznie wzosi się kurz z podłogi,

- i nasila reumatyzm ? :)

 

Może głupie ale jakoś tak się słyszy a chciałabym rozwiać wątpliwości co poniektórych członków rodziny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jesteśmy właśnie po wylewkach. Zastanawiam się teraz co dalej robić po koleii, (podłogi, kafelki, drzwi itd) aby mieć jak najmniej problemów. Jak to było u Was.

 

no to czas na kafle( np pom gsp, garaz).....ocieplanie dachu itd....podłogi i drzwi na końcu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jesteśmy właśnie po wylewkach. Zastanawiam się teraz co dalej robić po koleii, (podłogi, kafelki, drzwi itd) aby mieć jak najmniej problemów. Jak to było u Was.

 

no to czas na kafle( np pom gsp, garaz).....ocieplanie dachu itd....podłogi i drzwi na końcu....

Tylko poczekaj az posadzki wyschna.

Pozniej wygrzej je tma gdzie bedziesz miala podlogowke i dopiero kafle.

Teraz lepiej zajac sie scianami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, jesteśmy właśnie po wylewkach. Zastanawiam się teraz co dalej robić po koleii, (podłogi, kafelki, drzwi itd) aby mieć jak najmniej problemów. Jak to było u Was.

 

no to czas na kafle( np pom gsp, garaz).....ocieplanie dachu itd....podłogi i drzwi na końcu....

Tylko poczekaj az posadzki wyschna.

Pozniej wygrzej je tma gdzie bedziesz miala podlogowke i dopiero kafle.

Teraz lepiej zajac sie scianami

 

Tyle to wiem : :D Czekam aż wyschną posadzki, ocieplam dach, potem regipsy, przygotowanie ścian. Kładę kafle na podłogach w garażu, kanciapach.

Dalej mam dylemat, skoro drzwi na końcu to w jaki sposób dobrze ułożyć kafelki na ścianch w łazienkach. Nie wiem jaka będzie ościeżnica. Czy może wcześniej montuje się ościeżnice a potem kafelkuje ???? Czy potem - najpierw kafle i panele na podłogach a następnie drzwi???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Tyle to wiem : :D Czekam aż wyschną posadzki, ocieplam dach, potem regipsy, przygotowanie ścian. Kładę kafle na podłogach w garażu, kanciapach.

Dalej mam dylemat, skoro drzwi na końcu to w jaki sposób dobrze ułożyć kafelki na ścianch w łazienkach. Nie wiem jaka będzie ościeżnica. Czy może wcześniej montuje się ościeżnice a potem kafelkuje ???? Czy potem - najpierw kafle i panele na podłogach a następnie drzwi???

 

Najpierw terakota i płytki.

Co do podłogi, to ościeżnice najlepiej wyglądają gdy są dopasowane do terakoty a nie terakota docinana do ościeżnic.

Co do ścian to powinnaś podjąć decyzję, jakie będą ościeżnice już teraz, albo zostawić otwór wokół drzwi nieobrobiony płytkami i dokończyć to później.

Trzeba wziąć pod uwagę, że grubość ściany powiększy się o np o płytki i to jest ważne przy wyborze ościeżnic. Czasem nawet regulowane mogą mieć problemy z objęciem ściany. Trzeba szukać u konkretnego producenta, a ten którego już wybraliśmy akurat takich nie produkuje...i klops :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam system zamontowany przez firmę ochroniarską o ogólnopolskim zasięgu. Jak na razie nie mogę powiedzieć złego słowa. Czujniki ruchu, trudno mi się wypowiedzieć co do ich jakości, ale dla mnie jest najważniejsze żeby reagowały na ruch z każdego miejsca w pomieszczeniu i jak na razie, tak jest. Informacja o załączeniu się alarmu jest natychmiastowa. Przyjazdy też były zgodnie z podpisaną umową (fakt, że dawno ich nie sprawdzałem, muszę to zrobić w najbliższym czasie), pomimo, że mieszkam kawałek od miejscowości i dojazd nie jest prosty. Nie bardzo rozumiem, jak może nie działać system i ja o tym nie wiem. Wg umowy raz w miesiącu mogę sprawdzić bezpłatnie reakcję firmy, tzn. czas przyjazdu. A bez przyjeżdżania, w zasadzie dowolna ilość razy, poprzez załączenie alarmu i wyłączenie, i czekanie na powiadomienie na telefon. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby się nie odezwali. Zgadzam się z tym, że sam alarm bez monitoringu ze strony firmy ochroniarskiej mija się z celem. Sąsiad nie zawsze może być na miejscu.

 

Jakie masz modele czujek ruchu ?

Jaki masz czas przyjazdu w umowie ?

 

Fantom

O ile dobrze odczytałem bazgraninę montera, to czujnik ruchu .............., ale firmy nie znam. Wg umowy od ....... min, ......min. W dzień z małym poślizgiem się wyrabiają, a w nocy nie sprawdzałem.

 

Byłbym bardzo ostrożny w podawaniu tego typu informacji na ogólnodostępnym forum.

Pamiętajcie, że ktoś może to wykorzystać w złej wierze, tu podajecie jak macie zabezpieczony dom, w innym miejscu umieszczacie zdjęcia...itd.

Wymieniajmy się informacjami ale roztropnie...

 

Kurka przyznaję Ci rację . Wielki babol z mojej strony. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadających ogrzewanie podłogowe :)

Myślę o wodnym, ale mam parę wątpliwości,

Czy zdarzyły się wam , może ktoś słyszał, żeby się rozszczelniło lub co gorsza

przeciekało?

I pytania z serii obalanie mitów:

- czy faktycznie wzosi się kurz z podłogi,

- i nasila reumatyzm ? :)

 

Może głupie ale jakoś tak się słyszy a chciałabym rozwiać wątpliwości co poniektórych członków rodziny...

 

Ogrzewanie grzejnikowe działa na zasadzie konwekcji ogrzewa powietrze wprawiając je w ruch dół grzejnika zaciąga chłodne ogrzewa miedzy lamelkami i "wypuszcza"ogrzane - ciągły ruch powietrza

Ogrzewanie podłogowe działa promienikowo ( zasada promieniowania termicznego - poczytać w internecie ) nie wprawia w ruch powietrza .

Optymalna temp. ogrzewa, podłogowego to taka gdzie nie odczuwamy ciepła stojąc na posadzce ( temp. ciała 37 ) wiec i posadzki zbliżona , wtedy jest nie szkodliwa .Czesto podaje sie temp. max 45 st. ale trzeba pamietać iż to temperatura wody zasilającej ogrzewanie podlogowe wychodzącej z żródła ciepła

Ogrzewanie z "rtl" lub "uniboxów" pozwala na osiąganie wyszej temperatury posadzki w systemie cyklicznym i z tego wzgledu nie należy stosowac ich w miejscu przeznaczonym na stały pobyt ludzi tylko w łazienkch i wiatrołapch itp.

W ogrzewaniu podłogowym nie ma co sie rozszczelnic ponieważ układa sie ją z całej rury bez złączek . mozna uszkodzić tylko mechanicznie ( warto zrobic zdjecia po montażu )

poniszy link rozwieje wątpliwosci

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadających ogrzewanie podłogowe :)

Myślę o wodnym, ale mam parę wątpliwości,

Czy zdarzyły się wam , może ktoś słyszał, żeby się rozszczelniło lub co gorsza

przeciekało?

I pytania z serii obalanie mitów:

- czy faktycznie wzosi się kurz z podłogi,

- i nasila reumatyzm ? :)

 

Może głupie ale jakoś tak się słyszy a chciałabym rozwiać wątpliwości co poniektórych członków rodziny...

 

Ogrzewanie grzejnikowe działa na zasadzie konwekcji ogrzewa powietrze wprawiając je w ruch dół grzejnika zaciąga chłodne ogrzewa miedzy lamelkami i "wypuszcza"ogrzane - ciągły ruch powietrza

Ogrzewanie podłogowe działa promienikowo ( zasada promieniowania termicznego - poczytać w internecie ) nie wprawia w ruch powietrza .

Optymalna temp. ogrzewa, podłogowego to taka gdzie nie odczuwamy ciepła stojąc na posadzce ( temp. ciała 37 ) wiec i posadzki zbliżona , wtedy jest nie szkodliwa .Czesto podaje sie temp. max 45 st. ale trzeba pamietać iż to temperatura wody zasilającej ogrzewanie podlogowe wychodzącej z żródła ciepła

Ogrzewanie z "rtl" lub "uniboxów" pozwala na osiąganie wyszej temperatury posadzki w systemie cyklicznym i z tego wzgledu nie należy stosowac ich w miejscu przeznaczonym na stały pobyt ludzi tylko w łazienkch i wiatrołapch itp.

W ogrzewaniu podłogowym nie ma co sie rozszczelnic ponieważ układa sie ją z całej rury bez złączek . mozna uszkodzić tylko mechanicznie ( warto zrobic zdjecia po montażu )

poniszy link rozwieje wątpliwosci

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

pozdrawiam

Muszę poprawić. Ogrzewanie podłogowe jest przede wszystkim konwekcyjne tzn ogrzewa powietrze, które unosi sie do góry itd. Radiacja jest mała bo temperatura podłogi jest niska. Max temp podłogi ogrzewanej to ok 27 st. Więcej powoduje poczucie dyskomfortu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania do posiadających ogrzewanie podłogowe :)

Myślę o wodnym, ale mam parę wątpliwości,

Czy zdarzyły się wam , może ktoś słyszał, żeby się rozszczelniło lub co gorsza

przeciekało?

I pytania z serii obalanie mitów:

- czy faktycznie wzosi się kurz z podłogi,

- i nasila reumatyzm ? :)

 

Może głupie ale jakoś tak się słyszy a chciałabym rozwiać wątpliwości co poniektórych członków rodziny...

 

Ogrzewanie grzejnikowe działa na zasadzie konwekcji ogrzewa powietrze wprawiając je w ruch dół grzejnika zaciąga chłodne ogrzewa miedzy lamelkami i "wypuszcza"ogrzane - ciągły ruch powietrza

Ogrzewanie podłogowe działa promienikowo ( zasada promieniowania termicznego - poczytać w internecie ) nie wprawia w ruch powietrza .

Optymalna temp. ogrzewa, podłogowego to taka gdzie nie odczuwamy ciepła stojąc na posadzce ( temp. ciała 37 ) wiec i posadzki zbliżona , wtedy jest nie szkodliwa .Czesto podaje sie temp. max 45 st. ale trzeba pamietać iż to temperatura wody zasilającej ogrzewanie podlogowe wychodzącej z żródła ciepła

Ogrzewanie z "rtl" lub "uniboxów" pozwala na osiąganie wyszej temperatury posadzki w systemie cyklicznym i z tego wzgledu nie należy stosowac ich w miejscu przeznaczonym na stały pobyt ludzi tylko w łazienkch i wiatrołapch itp.

W ogrzewaniu podłogowym nie ma co sie rozszczelnic ponieważ układa sie ją z całej rury bez złączek . mozna uszkodzić tylko mechanicznie ( warto zrobic zdjecia po montażu )

poniszy link rozwieje wątpliwosci

http://pl.wikipedia.org/wiki/Ogrzewanie

pozdrawiam

Muszę poprawić. Ogrzewanie podłogowe jest przede wszystkim konwekcyjne tzn ogrzewa powietrze, które unosi sie do góry itd. Radiacja jest mała bo temperatura podłogi jest niska. Max temp podłogi ogrzewanej to ok 27 st. Więcej powoduje poczucie dyskomfortu.

 

ogrzewanie podłogowe absolutnie niema nic wspolnego z konwekcja która to powoduje iż masy goracego powietrza unoszą sie ku górze i tam sie odkładają . ogrzewanie podłogowe to promieniowanie termiczne które działa na zasadzie przekazywania energi termicznej a nie ogrzewaniu powietrza które jest nosnikiem ciepła w przypadków grzejników

ogrzewanie podłogowe wykorzystuje promieniowanie termiczne które ma ogrzaniczony zakres promieniowania co jest bardzo blisko powiązane z fizyka kwantową .

prosze kliknąć poniszy link aby sie przekonać

http://pl.wikipedia.org/wiki/Promieniowanie_cieplne

kurz wymuszonym ogrzewanie podłogowym - to mit

:lol: jak i szkodliwość podłogówki

w przypadku dalszych wątpliwosci . mozna zasiegnąć opini użytkowników podłogówki od kilku lat .

zalety ogrzewania według mnie najwieksze

brak"suchego" powietrza

brak grzejników

komfort cieplny , ekonomiczna eksploatacja ( konieczne niskotemperaturowe zródło ciepła - kondensacyjny, pompa ciepła)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza o to ale czy zauważacie żeby po chałupie unosił się kurz z podłogi?

To dość zasadnicze pytanie bo mam dwa psy, które niestety i kurzą i kłaczą...

 

Jeżeli chodzi o pieski to koniecznie muszą mieć miejsce bez ogrzewania podłogowego ( żadna izolacja - koce ,styropian itp. nic nie da)

czesto jest to hol lub korytarz. To dosyć ważne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia
aja odradzam podłogowe :p Poczytaj wątek o domu pasywnym, tam pokazują się głosy nieśmiało krytykujące podłogówkę, przez samych jej juższczęśliwych posiadaczy, jak np "żonie ciągle zimno" "dokup sobie koniecznie grzejnik wysokotemperaturowy" Co innego bezlitosna matematyka, radosne obliczanie o ile nizsze rachunki za ogrzewanie co innego życzenie "chcę żeby było ciepło" Rezultat jest raczej taki,że mając dwa takie same pomieszczenia, jedno z podłogówka a drugie zwykłe i taka sama temp uzyskana w środku - w tym z podłogówką marźniemy... Wielbiciele podłogówki nie mogą sie więc doczekać srogich zim, bo wtedy dopiero ponoć będą z niej naprawdę zadowoleni. Tylko ile dni w roku mamy srogą zimę??? Ja, po wysłuchaniu wszystkich zadowolonych z podłogówki oraz przeczytaniu wielu chwalących lektur, postanowiłam wyłożyć podłogówką korytarze w swoim domu. Niech sobie stamtąd wpływa korzystnie na bilans temperatur w całym domu... A to, że przy podłogówce powietrze się nie chce ruszać to akurat dla mnie największa wada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aja odradzam podłogowe :p Poczytaj wątek o domu pasywnym, tam pokazują się głosy nieśmiało krytykujące podłogówkę, przez samych jej juższczęśliwych posiadaczy, jak np "żonie ciągle zimno" "dokup sobie koniecznie grzejnik wysokotemperaturowy" Co innego bezlitosna matematyka, radosne obliczanie o ile nizsze rachunki za ogrzewanie co innego życzenie "chcę żeby było ciepło" Rezultat jest raczej taki,że mając dwa takie same pomieszczenia, jedno z podłogówka a drugie zwykłe i taka sama temp uzyskana w środku - w tym z podłogówką marźniemy... Wielbiciele podłogówki nie mogą sie więc doczekać srogich zim, bo wtedy dopiero ponoć będą z niej naprawdę zadowoleni. Tylko ile dni w roku mamy srogą zimę??? Ja, po wysłuchaniu wszystkich zadowolonych z podłogówki oraz przeczytaniu wielu chwalących lektur, postanowiłam wyłożyć podłogówką korytarze w swoim domu. Niech sobie stamtąd wpływa korzystnie na bilans temperatur w całym domu... A to, że przy podłogówce powietrze się nie chce ruszać to akurat dla mnie największa wada...

A ja polecam podłogówke :)

Za obieg powietrza niech odpowiada wentyalcja.

Przyznam iz przy obecnych temperaturach temp odczuwalna w pom. z podlogowka jest mniejsza niz tam gdzie jest kaloryfer ale jest to efekt zmian wilgotnosci. My w taki przypadku uruchamiamy kominek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...