Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Hej

Robil ktos centralny odkurzacz z firma ze Swierczewskiej (chyba glowny dystrybutor na Polske) ? Czy tez lepiej isc do mniejszej firmy (sa dwie na liscie wykonawcow) ?

 

Fantom

Robiłem odkurzacz z firmą z ul. Zachodniej (nie pamiętam , jak się nazywa). Szybko, sprawnie i jak na razie wszystko działa bez problemów. Chociaż najtańsi, to chyba nie są.

 

Bo ja na razie wzialem dwie oferty na 1 etap (rury) i mam roznice 50 % miedzy nimi !! masakra

 

Fantom

Rury to najmniejszy problem. Lepiej sprawdź całość oferty - czyli jaki odkurzacz Ci zamontują - moc i te sprawy - to jest najistotniejsze. Znajomi sami sobie połozyli rury (tz firma budująca) a potem tylko kupili odkurzacz, gniazda, szufelki, końcówki

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

5-6? to sporo!

Duży dom chyba budujesz. Ja na swoich 220m mam 3 w domu + 1 w garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałam telefon od Pani z urzędu dróg,

- brakuje im jakiś papierów, ale raczej nie chce się szukać bo ja te papiery mam i oni skoro wydawali też muszą mieć...

 

Ale najlepsze jest to...

.....bo ja nie sądziłam że mnie jeszcze cioś zaskoczy, a na hasło ja z urzędu czegoś brakuje to robie się raczej mało sympatyczna i jak to ja zaczełam marudzić jak to możliwe, i że ja nie wiem o co chodzi...

Pani przez 15 minut cierpliwie i miło tłumaczyła co i jak.... co dosatrczyc , o co chodzi z opłatami za rury....

 

miły urzędnik brzmi dla mnie tak samo jak święty diabeł...czy to bliskość świąt tak odmienia ludzi.... czy ta pani to jakiś endemit...

w każdym razie coś mnie jeszcze zaskoczyło w zyciu - na plus :D

 

Czego i wam życzę moi drodzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

5-6? to sporo!

Duży dom chyba budujesz. Ja na swoich 220m mam 3 w domu + 1 w garażu

 

dwie szufelki (kuchnia i wiatrolap)

jedno gniazdo na dole

dwa na gorze (rozpietosc domu to 19 m)

i dodoatkowe gniazdo w garazu (nie w odkurzaczu ktory edzie z tylu ale z przodu, aby moc sobi enp posprzatac auto przed domkiem.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

5-6? to sporo!

Duży dom chyba budujesz. Ja na swoich 220m mam 3 w domu + 1 w garażu

 

dwie szufelki (kuchnia i wiatrolap)

jedno gniazdo na dole

dwa na gorze (rozpietosc domu to 19 m)

i dodoatkowe gniazdo w garazu (nie w odkurzaczu ktory edzie z tylu ale z przodu, aby moc sobi enp posprzatac auto przed domkiem.

 

Fantom

Zrób dokładny obmiar. My rozpiętość domu mamy 15m. Rurę 8m - dochodzi w każdy kont. Ta 8m rura jest rurą średniej długości.

Z 5 letniego doświadczenia:

- to szufelkę używam rzadko wolę wyciągnąć odkurzacz, bo i tak muszę od razu odkurzyć nie tylko kuchnię, ale i jadalnię a i łącznik zda się przelecieć

- szufelki w wiatrołapie nie mam i nigdy mi jej tam nie brakowało

- 8m rura przy jednostce centralnej u mnie w garażu w zupełności wystarcza, nie ma problemu z odkurzeniem auta

Na początku też liczyliśmy, że będzie potrzeba więcej punktów ale Pan B. z ul. Zachodniej podszedł bardzo rzetelnie do sprawy i zostały nam 3 punkty (ten w jednostce centralnej jest gratis).

Żałuję tylko, że od razu nie dokupiłam separatora (czy jakoś tak) do czyszczenia kominka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wlasnie na razie chce tylko i wylacznie instalacje bez zadnych dalszych zobowiazan.

Co do cen (dla potomnych) kazdy mniej wiecej za punkt chce 250 zl

Ja mam 5-6 punktow (duzo ale tak wychodzi)

 

Fantom

5-6? to sporo!

Duży dom chyba budujesz. Ja na swoich 220m mam 3 w domu + 1 w garażu

 

dwie szufelki (kuchnia i wiatrolap)

jedno gniazdo na dole

dwa na gorze (rozpietosc domu to 19 m)

i dodoatkowe gniazdo w garazu (nie w odkurzaczu ktory edzie z tylu ale z przodu, aby moc sobi enp posprzatac auto przed domkiem.

 

Fantom

Zrób dokładny obmiar. My rozpiętość domu mamy 15m. Rurę 8m - dochodzi w każdy kont. Ta 8m rura jest rurą średniej długości.

Z 5 letniego doświadczenia:

- to szufelkę używam rzadko wolę wyciągnąć odkurzacz, bo i tak muszę od razu odkurzyć nie tylko kuchnię, ale i jadalnię a i łącznik zda się przelecieć

- szufelki w wiatrołapie nie mam i nigdy mi jej tam nie brakowało

- 8m rura przy jednostce centralnej u mnie w garażu w zupełności wystarcza, nie ma problemu z odkurzeniem auta

Na początku też liczyliśmy, że będzie potrzeba więcej punktów ale Pan B. z ul. Zachodniej podszedł bardzo rzetelnie do sprawy i zostały nam 3 punkty (ten w jednostce centralnej jest gratis).

Żałuję tylko, że od razu nie dokupiłam separatora (czy jakoś tak) do czyszczenia kominka.

 

No to macie szczescie, ze tak mozecie rozprowadzic. Choc jak rura 8 m siegacie dom o rozpietosci 15 m ? To na styk. Ja przy rozpietosci 19 m i szrerokosci 9 m nie mam szans. Nawet jakbym nie mial scian i punkt centralnie - rurua z 11 m by musiala byc.

Co do szufelki w wiatrolapie - zastanowie sie - ale akurat aby ja tam zrobic to 1 m rury potzrebny :)

W garazu OC bedzie na koncu. Garaz wiec z ledwoscia obejme (jakies 6x7 m), ale juz przed garaz nie mam szans siegniecia.

Jedyne wiec z czego moge zrezygnowac to ta szufelka jedna (lub dwie)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie polecić jakiś sklep w Szczecinie lub internetowy z ofertą mebli łazienkowych?

 

po wizycie w kilku miejscach (sklepy) i odebraniu wyceny szafki pod dwie umywalki na wymiar (za 3600zł :evil: ) kroki skierowałam w kierunku Poznań by zakupić mebelki w Ikei. :D Wyszło tanio i solidnie (ku mojemu zaskoczeniu), choć fanką Ikei jeżeli chodzi o meble raczej nie jestem :wink:

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dawno nie odwiedzałem forum ale jeśli mogę komuś pomóc....

 

mam okna i drzwi z MS - wyroby super, montaż porażka (fachowcy ze spiskiej :evil: )

 

odkurzacz z Zachodniej (może to nowa uwaga - nie bierzcie za dużej mocy - muszę trzymać chodniki nogą przy odkurzaniu, a szufelka w wiatrołapie to w moim przypadku zupełnie nieużywany gadżet)

 

mam listę wykonawców z września, jeśli mogę komuś podesłać proszę o sygnał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dawno nie odwiedzałem forum ale jeśli mogę komuś pomóc....

 

mam okna i drzwi z MS - wyroby super, montaż porażka (fachowcy ze spiskiej :evil: )

 

odkurzacz z Zachodniej (może to nowa uwaga - nie bierzcie za dużej mocy - muszę trzymać chodniki nogą przy odkurzaniu, a szufelka w wiatrołapie to w moim przypadku zupełnie nieużywany gadżet)

 

mam listę wykonawców z września, jeśli mogę komuś podesłać proszę o sygnał...

 

Ja poproszę tą listę bo moja dosyć stara, jeśli można :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz zapytam o listę wykonawców. Nikt nie ma nad tym kontroli? Ktoś decyduje komu można, komu nie? Co się z tym dzieje?

Tutaj, gdzieś tak w połowie strony nastąpiło przekazanie opieki nad listą od matam do azalka

http://forum.muratordom.pl/post3637109.htm?highlight=#3637109

...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumialem ze 2.55 to juz na gotowo ma byc, a nie przed posadzkami i podlogami ;)

 

I tak mało, u mnie wszędzie jest 2,70 a w salonie mam 3m.

 

Naprawdę? Nie ma się takiego wrażenia, że to tyle.

Może dlatego, że ta kuchnia jest tak wyeksponowana.

Pozdrawiam


     
    Naprawdę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie polecić jakiś sklep w Szczecinie lub internetowy z ofertą mebli łazienkowych?

 

Alien

a ja polecam berlinska ikeę, pooglądaj watek we wnetrzach maja super mebelki i do tego umywalki - naprawde dobra jakosć.

Moi sasiedzi maja od 6 lat drewniane mebelki i piękna duża umywalkę....

Jak cos słuze katalogiem na 2010 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...