Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Ja robilem sam i odradzam, wbrew pozorom ciezka praca.

Kregoslup mi pekal, do tego cholernie brudna, caly w smole. Niemilo to wspominam.

Ja najpierw wypozyczylem odkurzacz przemyslowy i wszystko dokladnie odkurzylem, dzieki czemu dysperbit dobrze sie trzymal a papa ladnie sie kleila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto Wam robil izolacje pozioma (papa) na chudziaku ?

Bo w sumie usze to wlasnei zrobic, i nie mam pojecia za bardzo jakiej firmy szukac. Bo to nie za duzo roboty i nie wiem nawet czy ktos chce takie male dzialki brac. ale co mialby zrobic wiecej ?

 

Fantom

 

Ja płaciłem 19zł z materiałem. Jeśli jesteś zainteresowany mogę wysłać namiary na priva.

Ja robilem sam i odradzam, wbrew pozorom ciezka praca.

Kregoslup mi pekal, do tego cholernie brudna, caly w smole. Niemilo to wspominam.

Ja najpierw wypozyczylem odkurzacz przemyslowy i wszystko dokladnie odkurzylem, dzieki czemu dysperbit dobrze sie trzymal papa ladnie sie kleila.

 

Robota może na ciężką nie wyglądała ale fakt trzeba było posprzątać wysmarować dysperbitem trzeba było mieć palnik z butlą gazową aby rozgrzać papę no i czas. Dodatkowo ekipa mówiła mi, że kładzie tą lepszą papę jak dobrze pamiętam z domieszką tworzywa sztucznego aby się nie rwała. W sumie nie wiem ile na te 19zł przypada materiału a ile robocizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

2 pytania:

 

znacie może wkład kominkowy LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z szamotem, szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama. został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził. Polecono go na Mickiewicza w Szczecinie

 

druga kwestia - czy znacie dobrą ekipę ze szczecina co zakłada alarmy?

 

pozdr

 

Zakładał mi alarm, p. Wojtek Wesołowski - firma Alfa alarm. Polecam - fachowiec pierwsza klasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

2 pytania:

 

znacie może wkład kominkowy LEWIŃSKI - HUBERT (wkład stalowy z szamotem, szyber, deflektor, doprowadzenie z dołu, do wyboru mały, duzy, panorama. został mi polecony w sklepie jako ta sama półka co Arysto. Wykonanie widać solidne, może ktoś uzytkuje taki i podzieliłby się opiniami czy się sprawdził. Polecono go na Mickiewicza w Szczecinie

 

druga kwestia - czy znacie dobrą ekipę ze szczecina co zakłada alarmy?

 

pozdr

 

Zakładał mi alarm, p. Wojtek Wesołowski - firma Alfa alarm. Polecam - fachowiec pierwsza klasa.

 

Q-BIS dzięki wilelkie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszyscy

jak myślicie czy zakładając solary do układu C.O. to czy kominek z płaszczem wodnym to pieniądze wyrzucone w błoto?

 

Hej.

Chyba ciezko powiedziec. Ja kominek robie. i moze bede go uzywal jako glowne zrodla energii. Solary moga co najwyzej w CO wspomagac piec - chyba nic wiecej. Ogolnie stosuje sie je do CW

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka wszyscy

jak myślicie czy zakładając solary do układu C.O. to czy kominek z płaszczem wodnym to pieniądze wyrzucone w błoto?

Solary do C.O. to chyba male nieporozumienie bo musialbyc miec bardzo duza ich powierzchnie zeby byly w stanie odpowiednio nagrzac, a jezeli do tego chcesz kominek to wg mnie on zawsze da wyzsza temp i solary wogole by nie pracowaly.

Solary jak juz do CWU (czyli cieplej wody) ale wtedy potrojna wezownica lub dodatkowy wymiennik jezeli ma to jeszcze wspolgrac z kominkiem.

Sam posiadam solary i jestem srednio zadowolony bo koszty grzania cwu nie sa az tak wysokie stad dlugi czas zwrotu inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dwa pytanka:

jak sądzicie czy w takich warunkach atmosferycznych można wylewać beton (chodzi o mur oporowy) ?

czy macie swoje dzinniki budów, czy też mają je Wasi kierownicy?

 

pzdr Bartek

 

1. http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20091207/DOM/806246319 - do poczytania w temacie wylewania betonu

 

2. zgodnie z przepisami dziennik budowy powinien znajdować się na terenie budowy, wpisy do niego mogą dokonywać: inwestor, inspektor nadzoru inwestorskiego, projektant, kierownik budowy, kierownik robót budowlanych, osoby wykonujące czynności geodezyjne na terenie budowy, pracownicy organów nadzoru budowlanego i innych organów uprawnionych do kontroli przestrzegania przepisów na budowie a odpowiedzialność za dziennik ponosi kierownik budowy - tyle teoria, a w praktyce jakoś tego nie widzę, żeby dało się taki dziennik na budowie długo upilnować, więc z reguły ma go kierownik budowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Grupę.

 

W kwesti praktycznej miejsca pobytu dziennika budowy. Pamietaj, ze kierownik to tylko funkcja osoby, ktora moze w trakcie jej trwania zostac zmieniona. Z tego co wiem to zdarza sie dosc często. Moj dziennik budowy jest u mnie. Na wpisy umawiam sie z kiebudem. W razie problemow dziennik nie jest karta przetargowa, a odtworzyc go w razie czego chyba nie jest latwo.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie kładzenia gwc, osobiście. Perm piszesz, że 1,5 m mini koparka i myk. Otóż jest kilka problemów. Przede wszystkim utrzymanie spadku 2%, a taki jest zalecany, to na 50 m, masz różnicę między najwyższym a najniższym punktem 1m. A to w praktyce daje wykop od 1,5 m do 2,5 m. Życzę szczęścia żeby wejść do takiego wykopu zrobionego minikoparką, bez wielkiego ryzyka zasypania, zresztą nie wiem czy w ogóle taka koparka wykopie na taka głębokość. Przynajmniej u mnie jest piasek, i z jednej strony to dobrze, ale z drugiej obsypuje się. Im głębiej tym większa szerokość u góry. Wziąłem dużą koparę i teraz mam na działce niezły sajgon. Oczywiście to wszystko, kiedy nie ma się profesjonalnych zabezpieczeń, a te pewnie trochę kosztują. Może przy innym gruncie jest inaczej. To tak parę słów na ten temat. :-?

Tak mądrzejsi radzili :). Jak piasek to chyba faktycznie tylko normalna kopara i poligon sie robi. Myślę że u siebie początek wkopię tak maksymalnie na metr, koniec 1.5 - 2 m. U nas głębokość przemarzania to zdaje się 80 cm więc chyba bedzie dobrze. Tak z ciekawości, jakie rurki dajesz? I ile?

 

Ja u siebie w zacząłem od 1,2 m, ale akurat w miejscu gdzie mam mieć czerpnię ma być najniższy punkt ze studzienką, a teren mi się podnosi, także na dole w dół, u góry do góry, no to mi się zrobiło przeszło 2 m. W sumie mam 45 m rur wokół budynku, w kształcie litery C. Zakręty pod kątem 45 st. z trzymetrową rurą pomiędzy dwoma kolankami, dla zmniejszenia oporów. Rury REHAU, co tu ukrywać niestety drogie :( .

 

No wlasnie - ijaki koszt samego GWC na tych rurach ?

 

Fantom

Rury 7 tys. plus ok. 600 Pln na koparkę :( , a jaki będzie efekt to się dopiero okaże w praniu. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...