Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rury 7 tys. plus ok. 600 Pln na koparkę :( , a jaki będzie efekt to się dopiero okaże w praniu. :-?

 

ILE??? 7 tyś za kawałek rury? Za to można reku kupić. Chyba nieźle zarabiasz :).

 

No dokaldnie.

A glikolowoka podobno cos kolo 12 tys - czekam na wycene.

co do reku to tez przeciez przesada - 7 tys ? Zobacz co jest w srodku - kawalek blachy i dwa wentylatorki

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

No to zupełnie nie rozumiem po co inwestować w drogie rozwiązania. Rura z pomarańczowego PCV sprawdzi się równie dobrze za jakiś 1000 - 1500 zet. Rury Rehau moim zdaniem dają złudne poczucie bezpieczeństwa, srebro zabija drobnoustroje które mają z nim kontakt. Jak się zrobi kałuża i coś w niej zamieszka to kontaktu ze srebrem mieć nie będzie, podobnie to co osiedli się na jakiś zanieczyszczeniach.

Glikolowe za 12 tyś + drugie tyle za całą instalację WM z reku. Do tego pompka pobierająca prąd. Chyba nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zupełnie nie rozumiem po co inwestować w drogie rozwiązania. Rura z pomarańczowego PCV sprawdzi się równie dobrze za jakiś 1000 - 1500 zet. Rury Rehau moim zdaniem dają złudne poczucie bezpieczeństwa, srebro zabija drobnoustroje które mają z nim kontakt. Jak się zrobi kałuża i coś w niej zamieszka to kontaktu ze srebrem mieć nie będzie, podobnie to co osiedli się na jakiś zanieczyszczeniach.

Glikolowe za 12 tyś + drugie tyle za całą instalację WM z reku. Do tego pompka pobierająca prąd. Chyba nie warto.

 

Juz to sobie liczylem na wiele sposobow. Wartosciowo - nie warto. Pod katem uzytkowania (komfort, grzanie, klima itp) - warto.

Na razie jestem na 60%, ze zrobie.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz to sobie liczylem na wiele sposobow. Wartosciowo - nie warto. Pod katem uzytkowania (komfort, grzanie, klima itp) - warto.

Na razie jestem na 60%, ze zrobie.

 

Są rzeczy których nie da się przeliczyć na pieniądze. Do nich należy zadowolenie jak i święty spokój. Jak cię stać to rób. Gdybym nie musiał liczyć pieniędzy z kredytu tez bym sobie zafundował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Juz to sobie liczylem na wiele sposobow. Wartosciowo - nie warto. Pod katem uzytkowania (komfort, grzanie, klima itp) - warto.

Na razie jestem na 60%, ze zrobie.

 

Są rzeczy których nie da się przeliczyć na pieniądze. Do nich należy zadowolenie jak i święty spokój. Jak cię stać to rób. Gdybym nie musiał liczyć pieniędzy z kredytu tez bym sobie zafundował.

 

Hehe. Jakby mnie bylo stac to bym zrobil na 100%. Na razie zastanawiam sie nad tym, aby polozyc rury w domu i waz na glikol w ziemi. A za jakis czas zobaczy sie i sie dostawi najpierw reku a potem GWC. Czyli jakby 3 etapy, z czego pierwszy chyba najtanszy.

 

Fantom

ps. Ciekawostka/plotka odnosnie reku z gwc rurowa : zlodzieje moga psiknac gaz do czerpni i .... cala nocka ich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

 

Troche nam slupki pospadaly. W zwiazku z tym mam pytanie do uzytkownikow podlogowki: jak w tych temperaturach czujecie sie z tym ogrzewaniem? Nie brakuje Wam grzejnikow? Piece wyrabiaja? Wlasnie podchodze do hydrauliki i zastanawiam sie czy nie podprowadzic podlaczen na wszelki wypadek pod grzejniki...Wiem ze to osiemdziesiaty szosty raz ruszany watek ale chodzi mi o takie refleksje na goraco...(albo na zimno :D)

A z ostatnich gieldowych notowan:

- regipsy i ocieplenie (18 + 10 cm welny na stelazu) 45-92(!!!) PLN/m2 za robocizne z flizelina, szpachlowaniem, malowaniem na bialo. BTW czy welne w krokiew dawaliscie na rowno czy zostawialiscie miejsce?

- posadzka 2x100 m2, stryropian 7 + 3, dysperbity i papa podwojna itd - calosc od 12.000-17.000 PLN

- poprowadzilem kable pod "dom inteligentny", nie chce zdradzac szczegolow bo to razem z zabezpieczeniami dziala ale w porownaniu do oferty firm roznych powinienem byc do przodu ok 15.000 PLN (o ile to zaabla jak sie wprowadze ;) Tyle ze bede musial przezyc bez pieknego pilota do sciamniania swiatla w piekarniku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury 7 tys. plus ok. 600 Pln na koparkę :( , a jaki będzie efekt to się dopiero okaże w praniu. :-?

 

ILE??? 7 tyś za kawałek rury? Za to można reku kupić. Chyba nieźle zarabiasz :).

 

No dokaldnie.

A glikolowoka podobno cos kolo 12 tys - czekam na wycene.

co do reku to tez przeciez przesada - 7 tys ? Zobacz co jest w srodku - kawalek blachy i dwa wentylatorki

 

Fantom

Może i macie rację. Czy znacie kogoś, kto użytkuje zwykłe rury i nic się nie dzieje? Ja nie chciałem ryzykować, czy będzie czuć stęchlizną, czy nie. Jakoś nie wyobrażam sobie, wymiany rur, zwłaszcza jak teraz wiem, jak nie lekko się je kładzie. Nie ulega wątpliwości, że następuje tam skraplanie, czyli jest wilgoć. Zasysane powietrze niesie różne świństwa i nie wiadomo, jak to będzie się rozwijało w rurach. Może większe spadki rur, powodujące szybki spływ skroplonej wody, zapobiegną temu. Wtedy jednak na kilkudziesięciu metrach rur, różnica głębokości będzie znaczna. Rehau przynajmniej zapewnia, że coś takiego nie powinno mieć miejsca, A jak naprawdę będzie, to się okaże w trakcie użytkowania. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

- posadzka 2x100 m2, stryropian 7 + 3, dysperbity i papa podwojna itd - calosc od 12.000-17.000 PLN

- poprowadzilem kable pod "dom inteligentny", nie chce zdradzac szczegolow bo to razem z zabezpieczeniami dziala ale w porownaniu do oferty firm roznych powinienem byc do przodu ok 15.000 PLN (o ile to zaabla jak sie wprowadze ;) Tyle ze bede musial przezyc bez pieknego pilota do sciamniania

swiatla w piekarniku ;)

 

Te 200 m2 posadzki, kosztuje 12 tys min za papowanie + styropian ? Cos duzo. JA wlasnie dzisiaj temat ruszalem, i papowanie/dysperbit z materialem) kosztuje 20 zl/m2. To razem jakies 4 tys (nie wiem po ile podwojna, ale niech nawet bedzie 8 tys). To kawalek styro kosztuje 4-9 tys zl ??

 

Ja sobie dom inteligentny odpuscilem. Tam nie ma zupelnie nic inteligentnego.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja z innym tematem !

musze zaczac zabierac sie za kuchnie tzn.szafki i zupelnie nie wiem jak temat zaczac.Kuchnie nie jest duza 11m2 -no na pewno nie dam za szafki 17-20tys sprzet tez mysle kupic sama .Ktos ma jakies rozeznanie gdzie warto uderzyc po wyceny i jakies propzycje ??? :wink:

 

Pozdrawiam !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja z innym tematem !

musze zaczac zabierac sie za kuchnie tzn.szafki i zupelnie nie wiem jak temat zaczac.Kuchnie nie jest duza 11m2 -no na pewno nie dam za szafki 17-20tys sprzet tez mysle kupic sama .Ktos ma jakies rozeznanie gdzie warto uderzyc po wyceny i jakies propzycje ??? :wink:

 

Pozdrawiam !!

 

Podpinam się do tematu, też szukam firmy która wykona mi kuchnię. Mam już parę wycen od 14tys do 23tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

- posadzka 2x100 m2, stryropian 7 + 3, dysperbity i papa podwojna itd - calosc od 12.000-17.000 PLN

[...]

 

Te 200 m2 posadzki, kosztuje 12 tys min za papowanie + styropian ? Cos duzo. JA wlasnie dzisiaj temat ruszalem, i papowanie/dysperbit z materialem) kosztuje 20 zl/m2. To razem jakies 4 tys (nie wiem po ile podwojna, ale niech nawet bedzie 8 tys). To kawalek styro kosztuje 4-9 tys zl ??

 

Ja sobie dom inteligentny odpuscilem. Tam nie ma zupelnie nic inteligentnego.

 

Fantom

Nie, chodzilo mi o calosc, czyli dysperbit, papa, styropian 7+3 cm i wylanie na to posadzki, calosc razem z materialem i robocizna za wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem

- posadzka 2x100 m2, stryropian 7 + 3, dysperbity i papa podwojna itd - calosc od 12.000-17.000 PLN

[...]

 

Te 200 m2 posadzki, kosztuje 12 tys min za papowanie + styropian ? Cos duzo. JA wlasnie dzisiaj temat ruszalem, i papowanie/dysperbit z materialem) kosztuje 20 zl/m2. To razem jakies 4 tys (nie wiem po ile podwojna, ale niech nawet bedzie 8 tys). To kawalek styro kosztuje 4-9 tys zl ??

 

Ja sobie dom inteligentny odpuscilem. Tam nie ma zupelnie nic inteligentnego.

 

Fantom

Nie, chodzilo mi o calosc, czyli dysperbit, papa, styropian 7+3 cm i wylanie na to posadzki, calosc razem z materialem i robocizna za wszystko

 

Uff, no to juz rozumiem - razem z wylewka.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do użytkowników "podłogówki"

Jak w taki mróz sprawdza się ogrzewanie podłogowe? trzeba je czymś wspomagać czy daje sobie samo radę?

 

U mnie b. dobrze.

Tam gdzie podłogówka, tzn cały parter i łazienka na poddaszu komfort wiekszy niż w pomieszczeniach gdzie kaloryfery. Oszczedzam gaz i grzeję kominkiem z płaszczem i b. dobrze sie to sprawdza. Nie jest to zapewne tak super jak gdyby chodził kocioł - sam by pilnował kiedy i jak mocno przypalic. Na chwile obecną sam robię za sterownik :-) i stad w nocy w pomieszczeniach "kaloryferowych" jest chłodniej - kominek sie wygasza i temperatura spada a tam gdzie podłogówka jest b. dobrze. Po wygrzanu posadzka oddaje ciepło b. długo i wystarcza to do następnego rozpalenia.

 

Polecam to rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...