Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Na wlasnej dzialce??

bo jesli tak to u mnie jakies 20 m kosztowalo z robocizna 1000 zl i w tym koparka

 

hmmm,

wode, prad i kanalize robilem sam do budynku ale z tego co wiem to gaz musi byc wykonywany/ odebrany przez osobe z uprawnieniami...

 

ja mam 60metrow.....(na wlasnej dzialce). jak to zrobiles? masz jakis namiar?

 

pozdrawiam

marek

 

Wszyztkie rurociągi mediów w tym równiez gaz na swojej działce układałem sam z pomocą rodzinki. Co do gazu to fachowiec zgrzewał mi tylko sztyce przy budynku i do licznika i montował zawory kulowe, a że był to gościu z naszej lokalnej "gazowni" to on załatwiał wszystkie papiery potrzebne do puszczenia gazu. Sama jego robocizna to było 250 zł. Do układania rury na działce wynajałem minikoparkę za 250 zł , kopała 35 mb rurę układałem sam. Przed zasypaniem wezwałem geodet do zrobienia pomiarów, tak zresztą tez robiłem z pozostałymi mediami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam grupę,

 

czy ktoś miał do czynienia z którąś z poniższych firm w zakresie montażu instalacji wentylacji mechanicznej?

 

- AJB Klima (ajb-klima.pl)

- Krzysztof Walczak rekuperacja (rekuperacja.szczecin.pl

- Klimstat (klimstat.pl)

- Termooptima (termooptima.com.pl)

- Heat S.C. (heatszczecin.pl)

- Clima-Comfort (clima-comfort.com.pl)

- Klima System (klimasystem.szczecin.pl)

- A.D. Instal (adinstal.com.pl)

 

A może jakaś inna? Zależy mi na jakiejkolwiek opinii. Kogoś trzeba niestety wybrać. Jeżeli ktoś nie chce pisać na forum to proszę o PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chase, nam robiła firma Biernat http://www.biernat.szczecin.pl/. Instalacja śmiga kilka miesięcy, póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy montażyści bardzo konkretni i do tego sympatyczni, co rzadko na budowie nam się zdarzało. Na odbiór i pomiary przyjechał szef. No nie mam się kurna do czego przyczepić :)

Ofcbur, duży wybór importowanych plytek ma w ofercie Domex na Nadodrzańskiej. Niepozorny sklep, ale u nas wygrał casting. Cenowo byli baardzo elastyczni, taniej w necie nie znalezlismy. Może dlatego, że kupilismy tam wszystkie płytki do domu, fugi i klej. Bardzo dobra obsługa. Projekt technicznie raczej słaby, ale funkcjonalnie OK. Kafelkarz nie miał kłopotów.

 

No to teraz moje zapytanie. Szukam białych listew, prostych, wysokich, kanciastych. Gdzie uderzyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimstat to dobra firma - znam właściciela ale nie masz na co liczyć, są zarobieni i już nawet nie biorą takich małych inwestycji jak domki...

Nic tylko zakładać firmę o takim profilu... :D

No to zostało ci 7... :wink:

 

Eee tam :)

To dodam jeszcze jedna i bedzie znowu 8 : http://www.climatechnik.pl

 

Znam jeszcze z dwie ale za duzo i tak juz tego. Ja sam jeszcze nie wybralem

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimstat to dobra firma - znam właściciela ale nie masz na co liczyć, są zarobieni i już nawet nie biorą takich małych inwestycji jak domki...

Nic tylko zakładać firmę o takim profilu... :D

No to zostało ci 7... :wink:[/quote

 

No właśnie

Prawie wszystkie z wymienionych tu firm zaczynały w ten sposób. Wentylacja dla domków. po czym trafiała sie jedna większa inwestycja i okazywało sie ze wentylacja w domkach jest całkowicie nieopłacalna. Bo koszt robocizny niewielki a dłubania drobnego dosyć sporo. Swoja drogą wykonanie instalacji nie jest zbyt skomplikowane. Pracowałem w wentylacji kilka lat i wiem że jak ktoś ma trochę wolnego czasu i lekką "smykałkę" poradzi sobie ze zrobieniem własnej. jakby co to służę pomocą. Prawde powiedziawszy sam zastanawiam sie nad taka firmą ale popularność wentylacji mechanicznej u nas nie jest jeszcze zbyt duża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimstat to dobra firma - znam właściciela ale nie masz na co liczyć, są zarobieni i już nawet nie biorą takich małych inwestycji jak domki...

Nic tylko zakładać firmę o takim profilu... :D

No to zostało ci 7... :wink:[/quote

 

No właśnie

Prawie wszystkie z wymienionych tu firm zaczynały w ten sposób. Wentylacja dla domków. po czym trafiała sie jedna większa inwestycja i okazywało sie ze wentylacja w domkach jest całkowicie nieopłacalna. Bo koszt robocizny niewielki a dłubania drobnego dosyć sporo. Swoja drogą wykonanie instalacji nie jest zbyt skomplikowane. Pracowałem w wentylacji kilka lat i wiem że jak ktoś ma trochę wolnego czasu i lekką "smykałkę" poradzi sobie ze zrobieniem własnej. jakby co to służę pomocą. Prawde powiedziawszy sam zastanawiam sie nad taka firmą ale popularność wentylacji mechanicznej u nas nie jest jeszcze zbyt duża

 

...No właśnie

Dlatego przymierzam do samodzielnego wykonania takowej instalacji. Czy znacie może jakieś stronki gdzie znajdę jakieś wskazówki jak wykonać taką wentylację?

A ponadto czy wiecie gdzie mogę kupić drewniane podkłady kolejowe oraz starą cegłę rozbiórkową?

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimstat to dobra firma - znam właściciela ale nie masz na co liczyć, są zarobieni i już nawet nie biorą takich małych inwestycji jak domki...

Niestety w wycenie instalacji się nie popisali. Dali cenę zaporową (ok. 8 tys zł wyższą od innych). Już lepiej jakby napisali, że nie są zainteresowani.

 

Chase, nam robiła firma Biernat http://www.biernat.szczecin.pl/. Instalacja śmiga kilka miesięcy, póki co jesteśmy bardzo zadowoleni. Chłopcy montażyści bardzo konkretni i do tego sympatyczni, co rzadko na budowie nam się zdarzało. Na odbiór i pomiary przyjechał szef. No nie mam się kurna do czego przyczepić :)

Niestety mi nawet nie odpowiedzieli na maila. Szkoda skoro są polecani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich

Proszę o Waszą opinie czy 60tys zl za stan surowy otwarty domku o pow 144m2 z podwójnym garażem dach deuspadowy pow 258m2 - trzy lukarny ,porotherm24 jest ceną do zaakceptowania czy ekipa przesadziła.

 

mi ekipa w październiku powiedizała 55tyś za dom 140m2 z podwójnym garażem a dach 240m2, także wydaje mi się cena w miarę, mozna coś jeszcze potargować......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powierzchnia ok 190 z garażem: mury robocizna 45, dach na tą chwilę mam wycene tak jak pisałem 22,5 k ale myślę, że ok 20. Dach dwuspadowy powierzchnia 247 mkw.

pozdrawiam Hubert

 

Dzięki, wychodzi 315 zł/m^2, całkiem przyzwoita cena (dla inwestora rzecz jasna). Jak się chce, to można znaleźć ekipe w rozsądnej cenie. Mam nadzieję, że jakość prac jest przyzwoita.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...No właśnie

Dlatego przymierzam do samodzielnego wykonania takowej instalacji. Czy znacie może jakieś stronki gdzie znajdę jakieś wskazówki jak wykonać taką wentylację?

A ponadto czy wiecie gdzie mogę kupić drewniane podkłady kolejowe oraz starą cegłę rozbiórkową?

pzdr Bartek

Wiem, to banalne, ale na Allegro widziałem oferty cegły rozbiórkowej z naszego województwa, ceny <= 1 zł/ sztukę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich po długiej przerwie i przesyłam trochę spóźnione życzonka w tym nowym 20010...

 

Mam pytanie, mój "fachowiec" od gładzi i regipsów namawia mnie do uzupełnienia szczelin pomiędzy płytą regipsową (sufit) a ścianą klejem poliretanowym ??? :roll:

Twierdzi, że to cudo można dostać np. w Węglobudzie czy Casto (jak się poszuka to tubka za około 20 zł) i po posmarowaniu takiego "styku ścian" nie będzie widać żadnych pęknięć i rys, oczywiście później to coś należy pomalować.

Czy ktoś z Was "testował" taki sposób

Pozdrawiam Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

U mnie nadszedł czas wyboru dachówki i pojawiły się dylematy taka czy siaka. Czy ktoś z Was ma może dachówkę Creaton balance miedziana angoba (bądź czerwona), albo wie gdzie taka jest ułożona żeby zerknąć (chodź teraz wszystkie dachy są białe).

pozdrawiam Bartek

Fiołkowa 2b czerwona .... 2c jest czarna... faktycznie teraz wszystkie są białe ;)

Szczerze polecam ! ExtraDach miał fajne oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Szczęśliwego Nowego... 2010r !

Dawno mnie tu nie było. Jak widzę, dalej rzadko zaglądacie wstecz.

Wciąż te same pytania, te same problemy :)

Troszkę nowych avatarów...

 

Dla odmiany.

Gdyby ktoś z Was był zainteresowany turbinami wiatrowymi (prąd do 60kW z wsparciem unijnym...), oraz materiałami z korka SUBERITE (tynki, izolacje, elastyczne materiały na tarasy itd, materiałami do osuszania i izolacji przed wilgocią), domami z bali drewnianych i w końcu konstrukcjami drewnianymi domów SUBERITE DOM, możliwa adaptacja dowolnego projektu, proszę o kontakt.

Mogę też załatwić dowolny produkt bezpośrednio z Hiszpanii. Jest tam sporo ciekawych rzeczy, zwłaszcza w temacie wystroju wnętrz.

 

Tyle prywaty.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jesteśmy na etapie wykonczenia domu i moje pytanie brzmi gdzie kupować glazure i terakote, co polecacie? Chodzi mi tez o zaprojektowanie lazienek. Na razie byłam w Bokaro, Hyper Glazurze i Carmen i do tej pory Bokaro najlepiej wypadło, ale nie maja plytek włoskich i nie wiem gdzie jeszcze uderzyć:)

 

Na Heyki masz Opoczno z projektantem. Mają tam też płytki innych producentów.

 

Na Heyki jest też "Piramida". Dobre ceny udało nam się wytargować na kafle i farby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Z dolnej toalety źle schodzi woda. Muszla się napełnia podczas spuszczania i schodzi woda bardzo powoli. Po jakimś czasie schodzi tak daleko, że prawie nic nie zostaje w muszli. Czasem bulgocze. Opróżnienie szamba nie wiele zmienia. Owszem, najpierw szybko wysysa, ale po jakimś czasie znowu to się dzieje. Zrobiłem też błąd, robiąc kratkę ściekową w podłodze w pomieszczeniu gospodarczym. Woda wysycha przy podłogówce bardzo szybko. Suchy, mały syfon powoduje nie ciekawy zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

Z dolnej toalety źle schodzi woda. Muszla się napełnia podczas spuszczania i schodzi woda bardzo powoli. Po jakimś czasie schodzi tak daleko, że prawie nic nie zostaje w muszli. Czasem bulgocze. Opróżnienie szamba nie wiele zmienia. Owszem, najpierw szybko wysysa, ale po jakimś czasie znowu to się dzieje. Zrobiłem też błąd, robiąc kratkę ściekową w podłodze w pomieszczeniu gospodarczym. Woda wysycha przy podłogówce bardzo szybko. Suchy, mały syfon powoduje nie ciekawy zapach...

 

Witam . wygląda to na problem odpowietrznia lub napowietrzania instalacji kanalizacyjnej . jesli dobrze rozumiem są dwie łazienki "górna i dolna " czy są w jednym pionie . jesli chodzi o kratke odpływową to podejrzewam żę jest z prostym pionowym" syfonem " który jest w warstwie wylewki betonowej powodującej odparowanie wody , wystarczy zamontowac kratke z odpływem poziomy poniżej posadzki i temat załatwiony . ( czy istniejąca karatka ma kolor szary i wym. okoł 10cmx10cm) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratka szara z chromowaną przykrywką, 10x10... Obawiam się, że już nie zmienię niczego z syfonem. Pomieszczenie jest skończone. Zakleję ją i tyle.

Jeśli chodzi o piony, to nie, łazienka dolna i górna nie są w jednym pionie. System ma odpowietrzenie na końcu kanalizy i idzie aż na dach. Drugi odpowietrznik jest przy szambie. Też wydaje mi się, że jest jakiś problem z "beknięciem" układu. Zastanawiający jest fakt, że przez rok nie było żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...