Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Wszystkich,

Na dzień dobry chciałabym się przedstawić: jestem Kinga i mam nadzieję w niedługim czasie zamieszkać w Kościnie.

Ponadto mam pytanie "głupiego" o strop, nasz architekt narysował nam w projekcie strop żelbetowy 20cm grubości. Kolejni potencjalni wykonawcy stanu surowego z którymi wstępnie rozmawiam są zaskoczeni grubością, zatem chciałabym Was podpytać jakie grube stropy macie. Czy mogę zrobić cieńszy? Dzięki za info.

Pozdrawiam,

k.

 

Myślę, że może troszkę przesadził, ale to też zależy oczywiście od konstrukcji na poddaszu i obciążeń z niej wynikających. U mnie w projekcie jest 18 cm a gdzieniegdzie to nawet 14. A o zmianę grubości to chyba najlepiej z kierownikiem budowy skonsultować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam Wszystkich,

Na dzień dobry chciałabym się przedstawić: jestem Kinga i mam nadzieję w niedługim czasie zamieszkać w Kościnie.

Ponadto mam pytanie "głupiego" o strop, nasz architekt narysował nam w projekcie strop żelbetowy 20cm grubości. Kolejni potencjalni wykonawcy stanu surowego z którymi wstępnie rozmawiam są zaskoczeni grubością, zatem chciałabym Was podpytać jakie grube stropy macie. Czy mogę zrobić cieńszy? Dzięki za info.

Pozdrawiam,

k.

 

Myślę, że może troszkę przesadził, ale to też zależy oczywiście od konstrukcji na poddaszu i obciążeń z niej wynikających. U mnie w projekcie jest 18 cm a gdzieniegdzie to nawet 14. A o zmianę grubości to chyba najlepiej z kierownikiem budowy skonsultować

Sadze ze najwlasciwszym jest konstruktor, to on bieże za to odpowiedzialność, oczywiscie kierownik również. Nie sadze ze rozsadny kierownik bez obliczen zgodzi sie na zmiane grubości stropu. Najlepiej zadac pytanie temu co zaprojektowal i sie wyjasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Na dzień dobry chciałabym się przedstawić: jestem Kinga i mam nadzieję w niedługim czasie zamieszkać w Kościnie.

Ponadto mam pytanie "głupiego" o strop, nasz architekt narysował nam w projekcie strop żelbetowy 20cm grubości. Kolejni potencjalni wykonawcy stanu surowego z którymi wstępnie rozmawiam są zaskoczeni grubością, zatem chciałabym Was podpytać jakie grube stropy macie. Czy mogę zrobić cieńszy? Dzięki za info.

Pozdrawiam,

k.

 

Myślę, że może troszkę przesadził, ale to też zależy oczywiście od konstrukcji na poddaszu i obciążeń z niej wynikających. U mnie w projekcie jest 18 cm a gdzieniegdzie to nawet 14. A o zmianę grubości to chyba najlepiej z kierownikiem budowy skonsultować

Sadze ze najwlasciwszym jest konstruktor, to on bierze za to odpowiedzialność, oczywiscie kierownik również. Nie sadze ze rozsadny kierownik bez obliczen zgodzi sie na zmiane grubości stropu. Najlepiej zadac pytanie temu co zaprojektowal i sie wyjasnie.

 

Wszystkie rady są oczywiście trafne. Mnie jednak zastanawia fakt, co to za różnica dla Ciebie? Czy strop ma 14, 15, czy 20cm? Zaoszczędzisz na betonie?

Napisane jest 20cm, to tyle ma być! Po co się zastanawiać? Tyle jeszcze przygód przed tobą :) Na końcu zapomnisz o takiej pierdółce... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

Na dzień dobry chciałabym się przedstawić: jestem Kinga i mam nadzieję w niedługim czasie zamieszkać w Kościnie.

Ponadto mam pytanie "głupiego" o strop, nasz architekt narysował nam w projekcie strop żelbetowy 20cm grubości. Kolejni potencjalni wykonawcy stanu surowego z którymi wstępnie rozmawiam są zaskoczeni grubością, zatem chciałabym Was podpytać jakie grube stropy macie. Czy mogę zrobić cieńszy? Dzięki za info.

Pozdrawiam,

k.

 

Myślę, że może troszkę przesadził, ale to też zależy oczywiście od konstrukcji na poddaszu i obciążeń z niej wynikających. U mnie w projekcie jest 18 cm a gdzieniegdzie to nawet 14. A o zmianę grubości to chyba najlepiej z kierownikiem budowy skonsultować

Sadze ze najwlasciwszym jest konstruktor, to on bieże za to odpowiedzialność, oczywiscie kierownik również. Nie sadze ze rozsadny kierownik bez obliczen zgodzi sie na zmiane grubości stropu. Najlepiej zadac pytanie temu co zaprojektowal i sie wyjasnie.

 

Wszystkie rady są oczywiście trafne. Mnie jednak zastanawia fakt, co to za różnica dla Ciebie? Czy strop ma 14, 15, czy 20cm? Zaoszczędzisz na betonie?

Napisane jest 20cm, to tyle ma być! Po co się zastanawiać? Tyle jeszcze przygód przed tobą :) Na końcu zapomnisz o takie pierdółce... ;)

 

 

Pewnie macie rację. Wiecie to takie pierwsze "głupie" pytania początkującego :) Dzięki za pomoc.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altager

Witam wszystkich

spróbuję się przebić przez Wasze "techniczne tematy" z bardziej prozaicznym pytaniem - wysokie, proste listwy przypodłogowe; białe albo dające się zrobić na biało - gdzie szukać???

Witam

Ja ten temat przerabiałam jakieś pół roku temu może ciut więcej. Jeśli interesują cię drewniane sosnowe (bez sęków) to w drewutni na prawobrzeżu przy Pszenej Cena 15 zł za dowolny wzór.Tylko istnieje ryzyko źe mogą się wypaczać no i odstawać od ściany chyba, że mają takie ścięcie od góry co sprawia, że tego nie widać. Ja w końcu po poszukiwaniach trafiłam do Nowopol przy Łukasińskiego. Gość wykonuje listwy z mdf mogą być fornirowane sosną i malowane. W kształtach nie miał zbyt dużego wyboru ale akurat proste ma, my wybraliśmy o wysokości 11 cm z góry lekko ścięte z rowkiem. W użytkowaniu bez zasrzeżeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

 

Witamy i życzymy wytrwałości, żelaznej kondycji, dobrych prawników a przede wszystkim dobrych ekip, wtedy to wszystko wcześniejsze nie będzie potrzebne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

Witamy. My wprawdzie nie wybudowaliśmy Natalii, ale dom bardzo zbliżony do niej w wyglądzie zewnętrznym, a mianowicie Melodię z pracowni Krajobrazy. W razie zainteresowania tym projektem - zapraszamy na oglądanie. Projekty te różnią się aranżacją poddasza, natomiast parter jest niemal identyczny. Nas do Melodii przekonało lepsze wykorzystanie powierzchni nad garażem. Pozdrawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

Witamy. My wprawdzie nie wybudowaliśmy Natalii, ale dom bardzo zbliżony do niej w wyglądzie zewnętrznym, a mianowicie Melodię z pracowni Krajobrazy. W razie zainteresowania tym projektem - zapraszamy na oglądanie. Projekty te różnią się aranżacją poddasza, natomiast parter jest niemal identyczny. Nas do Melodii przekonało lepsze wykorzystanie powierzchni nad garażem. Pozdrawiamy.

 

Faktycznie Melodia jest podobna do Natalii. Bardzo dziękuję za zaproszenie i jeśli to możliwe, skorzystam z możliwości obejrzenia domku na żywo. Odezwę się na PRV jak się wreszcie wychoruję i namówię męża. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam szczecinskich budowniczych!

poszukuje fachmana od kominka w naszym pieknym miescie - bede wdzieczny za kazda pomoc

z gory dziekuje

pozdrawiam trolik

Chcesz go spalić? Czy ma Ci zamontować, a może sprzedać kominek? Może potrzebujesz kogoś, kto Ci go ładnie oprawi? ...

:D

Chcialbym spalic...troche drewna w kominku ktory mam zamiar miec...

A tak powaznie to wydaje mi sie ze mam juz pomysl na kominek (DGP grawitacyjne, wybralem wklad i wiem jak mialaby wygladac obudowa) a teraz potrzebuje kogos kto bylby w stanie to zrealizowac. Problem w tym ze niedlugo bedzie robiony strop i chcialbym poprowadzic rure od DGP przez ten wlasnie strop, a nastepnie mniej wiecej po wakacjach zainstalowac to czarodziejskie urzadzenie...

 

 

 

tak wiec prosze o pomoc (namiary na dobre firmy/ fachowcow) za ktorą bede niezmiernie wdzieczny

pozdrawiam trolik

Krzysztofiak w Dąbiu. HIT System, znajdziesz na googlach

Do wykończenia też mam kogoś....

 

Ja robię przymiarki do obudowania swojego MAKROTERMA...byłbym wdzięczny za namiar na tego wykończeniowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam witam szanowną grupę dawno mnie nie było ale wykończenówka na finiszu stąd czasu brak a i pracować trzeba więcej gdyz kasy brakuje mam pytanko czy ktoś ma namiary na taniego goscia od świadectwa energetycznego i namiary na kogoś kto robi pomiary elektryczne pozdr i z góry wielkie dzięki

Jeżeli jeszcze potrzebujesz gościa od ŚWIADECTW ENERGETYCZNYCH to się odezwij, namiary prześle na priv. Któtkie terminy i niedrogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię przymiarki do obudowania swojego MAKROTERMA...byłbym wdzięczny za namiar na tego wykończeniowca :D

 

Jak Ci sie wogole on sprawuje ? chce wlasnie tez cos takiego wstawic

 

Fantom

ps. Ups - to moj tysieczny post :)

 

Sorki, że tak późno,właśnie wróciłem z pracy :lol:

MAKROTERM chodzi jak burza :wink: .Podłączyłem to cudo z Vaillantem i małym zasobniczkiem na ciepłą wodę (300l), żeby było ciekawiej mam jeszcze podłogówkę i żeby było jeszcze ciekawiej :wink: przy ogólnym bałaganie pociągnąłem instalację pod solar (ale to cudo będzie wpięte i zamontowane dopiero wówczas jak zamieszkamy (póki co patrzę jak ten akurat sprzęt fajnie tanieje i pokazują się oferty dofinansowań tej formy energii :lol: ).

Co do samego kominka bardzo dobrze się sprawuje-miałem okazję sprawdzić podczas wszystkich prac wykończeniowych w domku... Gazowca nie uruchamiam wówczas wcale (tzn. on sam się nie odpala-bo kominek dostarcza odpowiednią temperaturę).

Po rozpaleniu mija trochę minut i grzejniki są już ciepłe :D .

Ja osobiście polecam, na dzień dzisiejszy jestem zadowolony-wprawdzie jeszcze nie zamieszkaliśmy na stałe w domku, ale myślę że będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym zobaczyc czy da sie palic weglem w kozie/piecyku czy zostac przy drewnie.

 

Fantom

Czolem

Massakrrra z tym pradem, spodziewalem sie ze to troche wyjdzie wiec jak uslyszalem ze hydraulicy sie nie boja zimna bo maja nagrzewnice elektryczna to polecialem do Casto i z ciezkim sercem wydalem pare setek na kawal blachy z ceglami w srodku.

Jak rozpalilem drewnem do cug byl taki ze drewno spalalo sie momentalnie i wszystko w komin szlo a piec sie nawet nie nagrzewal, przymkniecie niewiele dawalo bo slabo sie palilo i tez niewiele ciepla oddawalo. Uznalem ze pomysl taki sobie.

Ale Panowie hydraulicy nabyli worek wegla i jak napalili w srodku czarnym zlotem to mimo braku posadzki (dziury pod wszystkimi drzwiami balkonowymi) i braku jakiegokoliwek ocieplenia (tez na dachu) na dole panowala temperatura... wyzsza i to sporo niz na dworzu. Musialo byc + 3 bo ponizej panowie nie chcieli rurek klasc. Na zewnatrz ile bylo w zeszlym tygodniu to kazdy wie.

Jak teraz przeczytalem o tym pradzie to chyba zaraz polece i kozie zlobek zrobie, sianka nawrzucam a ponad to w ramach wdziecznosci nominuje ja jako oficjalny kominek ktory pozniej zabuduje tylko, bedzie sobie tak stala w salonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ze Szczecina i okolic.

Właśnie chciałabym dołączyć do społeczności ludzi, którym zamarzyła się przeprowadzka do własnego domku z kawałkiem zielonego wybiegu.

Podglądam was (a właściwie "podczytuję" :o ) już od dłuższego czasu, bo działeczkę kupiliśmy już rok temu i powoli oswajmy się z myślą o tym na co się porywamy. Jestem na etapie wyboru odpowiedniego projektu i tu muszę pozdrowić Madzię 1976 :D , ponieważ dzięki jej postom zainteresowałam się projektem NATALIA z MG PROJEKT. Później wczytałam się z zainteresowaniem w forum dotyczącym tego właśnie projektu i już całkiem jestem zauroczona Natalią, chociaż wcześniej z uporem maniaka unikałam projektów z wielospadowym dachem.

Troszkę zaczynam przynudzać....., chciałam tylko się przedstawić, ale też jednocześnie nieśmiało zapytać, czy byłaby możliwość obejrzeć Natalię na żywo w okolicy?

Będę bardzo wdzięczna za przysługę ...

I .... cieszę się że dołączyłam do tego grona :D :D :D

 

Witaj w gronie budowlanych samobójców :D

 

Miło że ktos czyta mój dziennik, co prawda nowości budowlanych nie zbyt wiele, a nam się udało przed tą arktyczną zima zalać tylko strop ale to już zawsze coś :p . Jeśli będziesz miała ochotę zobaczyć naszą namiastkę Natalki to zapraszam do Dobrej na budowę, mam nadzieję że się nie zakopiesz. Jeśli chodzi o forum Natalkowe to bardzo, bardzo mi pomogło w podjęciu decyzji co do wyboru domu i absolutnie tego nie żałuję. W Szczecinie na dzień dzisiejszy stoją dwie całkowicie wybudowane Natalki (przynajmniej o tylu wiem). Jedna oglądałam w środku i było tak jak oczekiwałam po prostu super :p. My wiele zmian w naszaym domu nie robiliśmy więć myślę że będzie bardzo zbliżony do oryginału, jak tylko mrozy dpuszczą i śniegi zejdą to ruszamy z budowa dalej, nie czekamy na wiosnę bo na Wigilię 2010 przeprowadzka (już gości sprosiłam)

POzdrawiam Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...