Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

Wiesz co, poczytaj troche wiecej o WM, reku i GWC. Bo chyba nie za duzo wiesz na ten temat.

Skad np w GWC glikolowym bakterie ? :)

A temp w rurach jest taka sama (a w sumie troche nizsza) niz masz w domu. To w calym domu masz grzyby, roztocza itd. A nawet masz wiecej bo brak ruchu powietrza .....

 

Fantom

 

Nie jest to tak dokładnie, bo przecież glikol nie wylewa się (chyba) z wwietrznika? Istnieje wiele chorób związanych z wentylacją, jak choroba legionistów. A jest to śmiertelna w skutkach infekcja. A z otwartymi oknami? Przeziębienie. Przez kilka lat to będzie działać bez problemów. Ale co bedzie po np. 10 latach? Jakim powietrzem wtedy będziesz oddychał? Inna sprawa: filtry. Wiadomo, że trzeba je wymieniać zgodnie z instrukcją. Ale konia z rzędem temu, co przez np. 10 lat choć raz o tym nie zapomni z różnych względów. Podobnie w aucie, kiedy wymieniamy filtry klimatyzacji w samochodzie? Tyle, że samochód to godzina dziennie, a dom? Filtry to prawdziwy raj dla bakterii i innych pasożytów.

Był facet, co z nudów obciął sobie rękę. Siekiera. Nuda prysła, miał sie czym zająć. Ale chyba nie o taką frajdę chodzi. Moim zdaniem alternatywa jest taka: albo wygoda, albo zdrowie.

Bo wentylacja mechaniczna jest wygodna. Jak jest prąd. O oby ten prąd był, bo jak nie...

 

Pozdrawiam

 

Choroba legionistow jest chyba zwiazana z klimatyzacja a nie z WM. A jej wystepowalnosc to chyba porownywlana jest dzisiaj ze szkorbutem (czyli prawie zerowa)

Wymontuj se z rekuperatora wszystkie filtry i bedziesz mial to samo co otwarte okna:)

EOT - nie ta grupa. Poczytaj w innych watkach na ten temat.

A glikolowe GWC jest w 100 % szczelne. Mozna najwyzej "bac sie" zwirowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

jak juz skonczysz budowe to moze bedziesz odpowiednio zasluzony/a zeby otrzymac liste, hehe

 

tak samo jak ja juz koncze i dalej sie nie kwalifikuje, hehe

inna opcja to upload twojego zycia na forum celem nabicia punktow

 

No wiesz. Patrzac na Twoj staz na forum, to lista Ci raczej nie jest potrzebna. Bo ani wkladu zadna w nia nie wlozyles, ani nic Cie w trakcie budowy nie interesowalo z "naszej strony".

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz skonczysz budowe to moze bedziesz odpowiednio zasluzony/a zeby otrzymac liste, hehe

 

tak samo jak ja juz koncze i dalej sie nie kwalifikuje, hehe

inna opcja to upload twojego zycia na forum celem nabicia punktow

 

HE HE HE dobre to było, może ktoś uznał że, jak wszystko wiesz i o nic nie pytasz to ci lista niepotrzebna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz skonczysz budowe to moze bedziesz odpowiednio zasluzony/a zeby otrzymac liste, hehe

 

tak samo jak ja juz koncze i dalej sie nie kwalifikuje, hehe

inna opcja to upload twojego zycia na forum celem nabicia punktow

 

No wiesz. Patrzac na Twoj staz na forum, to lista Ci raczej nie jest potrzebna. Bo ani wkladu zadna w nia nie wlozyles, ani nic Cie w trakcie budowy nie interesowalo z "naszej strony".

 

Fantom

 

A ja się z tym nie zgodzę, bo po pierwsze ja tez stażu nie mam, ale zanim sie zarejestrowałam to przeczytałam sporo dzienników budowy, różnych opinii i spędzałam na forum godziny, więc chyba nie ma znaczenia, ile czasu jestem zarejestrowana. Po drugie lista powinna być pomocą dla tych którzy dopiero zaczynają budowę a nie ja kończą, to że się nie udzielali to może po prostu, nie mieli wiedzy żeby sie wypowiedzieć , chyba lepsze to niż głupoty pisać i wprowadzać innych w błąd. Nie rozumiem dlaczego, ktoś wymyślił takie zasady. Pozdrawiam wszystkich i życzę trochę więcej wyrozumiałości dla nowych :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wyzej wspomnialem to tylko czesc prawdy. Druga czesc polega na tym aby na forum nie pojawily sie osoby reprezentujace konkretne firmy itp i majace na celu wglad/modyfikacje listy niezgodnie z przeznaczeniem. Lista jest dla forumowiczow a nie reklamodawcow lub chcacych pogrzebac konkurencje.

Tylko wtedy bedzie ona cos reprezentowala co nam sie wszystkim przyda.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat listy przewijały się po wielokroć...

Gdybyście czytali forum to byście się na nie natknęli.

I przeczytalibyście opinie osób podchodzących do sprawy tak jak wy - poproszę/dajcie listę bo ona jest dla nas.

Otóż nie, to społeczność forum ją stworzyła i ona decyduje jak ją kolportować.

Zostańcie aktywnymi forowiczami i nie obrażajcie się na zasady jakie kiedyś tu ustalono (dla wyjaśnienia - zanim ja sam wpisałem swój pierwszy post one już istniały).

Po co te uszczypliwości, czyż forowicze nie pomagają w miarę swoich możliwości...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wyzej wspomnialem to tylko czesc prawdy. Druga czesc polega na tym aby na forum nie pojawily sie osoby reprezentujace konkretne firmy itp i majace na celu wglad/modyfikacje listy niezgodnie z przeznaczeniem. Lista jest dla forumowiczow a nie reklamodawcow lub chcacych pogrzebac konkurencje.

Tylko wtedy bedzie ona cos reprezentowala co nam sie wszystkim przyda.

 

Fantom

 

Uważam, że co byśmy nie robili i tak nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć sie przed tego typu problemami jak osoby reklamujące się, czy też chcące pogrzebać konkurencję, ponieważ tak do końca nigdy nie będziemy wiedzieć kto sie kryje pod „nick”, dopóki nie zobaczymy np. dziennika budowy który juz trwa a lista potrzebna jest przed budową. A może i dobrze, że taki wykonawca dostał by taką listę i zobaczył na co sie skarżą ludzie, może wtedy by miał powód do tego by trochę pozmieniać w swojej firmie. Na liście są architekci oraz wykonawcy instalacji od których powinniśmy zacząć nieprawdaż???, może właśnie już tutaj jesteśmy w stanie przestrzec innych, a nie dopiero w połowie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat listy przewijały się po wielokroć...

Gdybyście czytali forum to byście się na nie natknęli.

I przeczytalibyście opinie osób podchodzących do sprawy tak jak wy - poproszę/dajcie listę bo ona jest dla nas.

Otóż nie, to społeczność forum ją stworzyła i ona decyduje jak ją kolportować.

Zostańcie aktywnymi forowiczami i nie obrażajcie się na zasady jakie kiedyś tu ustalono (dla wyjaśnienia - zanim ja sam wpisałem swój pierwszy post one już istniały).

Po co te uszczypliwości, czyż forowicze nie pomagają w miarę swoich możliwości...?

 

No i super że dyskusje sie przewijają, może warto wyciagnąc jakies wnioski z tej dyskusji właśnie, a zasady sa po to by je zmieniać, może sa przestarzale hehehe a tu trzeba sie rozwijać. A forum czytałam i co z tego ze widziałam te bezsensowne zasady które dla mnie sa nieuzasadnione. Reasumując to nie są uszczypliwosci tylko nasze opinie które są przeciez bardzo istotne bo jestesmy społecznościa forum .

Pozdrawiam całą Elite Forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia

no ale uczestnictwo w tym forum zaczyna się od zamiaru postawienia domu (tak jak w moim przypadku), mam już tyle postów a pozwolenia na budowę jeszcze nie! :cry: Na pewno masz sporo pytań albo uwag do tego co już jest napisane. Twoja wypowiedź może komuś otworzyć oczy, pomóc. Czasem nawet nie spodziewasz się, że wszczęcie rozmowy na jakiś temat może przynieść tyle przydatnych odkryć :-)

Jasne że bagaż postów u jednej osoby to nie to samo co u innej i niesprawiedliwe może być ocenianie kogoś po ilości postów. Gdy np 100 postów ktoś ma w stylu "sprzedam okna tanio!!" :wink:

Byłoby fajnie dostawać punkty za czytanie postów innych. Ale punkty też nabiją się jeśli po przeczytaniu czegoś napiszesz "Dziękuję za te wiadomości, bardzo mi się przydały" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat listy przewijały się po wielokroć...

Gdybyście czytali forum to byście się na nie natknęli.

I przeczytalibyście opinie osób podchodzących do sprawy tak jak wy - poproszę/dajcie listę bo ona jest dla nas.

Otóż nie, to społeczność forum ją stworzyła i ona decyduje jak ją kolportować.

Zostańcie aktywnymi forowiczami i nie obrażajcie się na zasady jakie kiedyś tu ustalono (dla wyjaśnienia - zanim ja sam wpisałem swój pierwszy post one już istniały).

Po co te uszczypliwości, czyż forowicze nie pomagają w miarę swoich możliwości...?

 

No i super że dyskusje sie przewijają, może warto wyciagnąc jakies wnioski z tej dyskusji właśnie, a zasady sa po to by je zmieniać, może sa przestarzale hehehe a tu trzeba sie rozwijać. A forum czytałam i co z tego ze widziałam te bezsensowne zasady które dla mnie sa nieuzasadnione. Reasumując to nie są uszczypliwosci tylko nasze opinie które są przeciez bardzo istotne bo jestesmy społecznościa forum .

Pozdrawiam całą Elite Forum

 

Rozumiem, że to też nie była uszczypliwość..? :wink:

Sprowadzasz dyskusję do poziomu stary/nowy forowicz...

Podtrzymuję swoją opinię, że zasady wypracowane na forum dot.listy być może nie są doskonałe ale potrzebne.

Nie tylko po to, aby nie trafiały w ręce wykonawców, bo na pewno już to się zdarzyło, choć w ograniczonym zakresie ale także dlatego, że lista powstała dzięki pracy i powinniśmy się nią dzielić z osobami, które na forum mają coś do powiedzenia.

Tak jak na przykład Ty - podejmując dyskusję o zasadach panujących tutaj.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale uczestnictwo w tym forum zaczyna się od zamiaru postawienia domu (tak jak w moim przypadku), mam już tyle postów a pozwolenia na budowę jeszcze nie! :cry: Na pewno masz sporo pytań albo uwag do tego co już jest napisane. Twoja wypowiedź może komuś otworzyć oczy, pomóc. Czasem nawet nie spodziewasz się, że wszczęcie rozmowy na jakiś temat może przynieść tyle przydatnych odkryć :-)

 

Wlasnie.

A moze CATHERINA za szybko startujesz ? Tak bylo jak dobrze pamietam w temacie ogrzewania na pelet. Najpierw warto troche uzyskac wiadomosci na ten temat a dopiero potem podjac sie rozpoczynania budowy. Inaczej mozesz poplynac w tylu tematach ....

 

Fantom

ps. Poszukja nie w studium uwarunkowan dla calej gminy a w warunkach zabudowy dla swojego malego obszaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym wyzej wspomnialem to tylko czesc prawdy. Druga czesc polega na tym aby na forum nie pojawily sie osoby reprezentujace konkretne firmy itp i majace na celu wglad/modyfikacje listy niezgodnie z przeznaczeniem. Lista jest dla forumowiczow a nie reklamodawcow lub chcacych pogrzebac konkurencje.

Tylko wtedy bedzie ona cos reprezentowala co nam sie wszystkim przyda.

 

Fantom

 

Uważam, że co byśmy nie robili i tak nie jesteśmy w stanie zabezpieczyć sie przed tego typu problemami jak osoby reklamujące się, czy też chcące pogrzebać konkurencję, ponieważ tak do końca nigdy nie będziemy wiedzieć kto sie kryje pod „nick”, dopóki nie zobaczymy np. dziennika budowy który juz trwa a lista potrzebna jest przed budową. A może i dobrze, że taki wykonawca dostał by taką listę i zobaczył na co sie skarżą ludzie, może wtedy by miał powód do tego by trochę pozmieniać w swojej firmie. Na liście są architekci oraz wykonawcy instalacji od których powinniśmy zacząć nieprawdaż???, może właśnie już tutaj jesteśmy w stanie przestrzec innych, a nie dopiero w połowie budowy.

To poraz kolejny zabiore glos w tej sprawie jako byly prowadzacy liste.

Kilka z problemow:

1. Osoby biora liste i znikaja - wtedy po co reszcie forumowiczow taka osoba ktora tylko bierze. Ja nie twierdze ze trzeba zaraz dawac opinie na liste i wtedy sie ja dostanie. Nie, tylko najpierw poudzielaj sie na forum. Zapytaj, znajdz sasiadow. Powiem przewrotnie wprost przeciwnie nie brać opini od osób ktore chcą listę w zamian za opinie. Były przypadki że ktoś tylko wysłał byle co aby tylko dostać listę.

2. Wykonawcy staraja sie wplywac na opinie np poprzez zastraszenie - jak ktos przeszuka nasza grupe to zauwazy ze ktos wycofywal sie ze swoich zdan

3. W kilku opiniach mialem wrazenie ze to wykonawca ja napisal za forumowicza - ale to moje subiektywne zdanie wiec sie napewno myle. Ponadto to jest kilka opinii - wiec dla ogolu nieistotne. Ja ze swojej strony nie byłem sędzią więc o ile opinia pochodzila od osob się udzielających to ją dodawałem

4. Ponadto lista jest tylko pomocna i za duzo w nia wierzycie ze znajdziecie wykonawce idealnego - nie ma takiego, kazdy moze miec zly dzien - wy takze.

5. W pewnym okresie osoby z listy miały zdecydowanie wyższe ceny i długie terminy - własne doświadczenie

 

Forum jest dla każdego i jak widać z ilości postów naszej grupy jest sporo osób które sie udziela.

Ja jestem PRZECIWNY dawaniu innym listy tylko dlatego że znaleźli forum i naszą grupę. Osoby, które tego nie rozumieją, trudno ale zadam pytanie:

Czy obcym osobom dasz za darmo informację o liczbach jakie trzeba obstawić w totka ?

Wiem przesadziłem ze skalą, ale tutaj pomaga się znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie dobrze, że mi listy nie wysłałeś bo wg Ciebie są na niej firmy manipulujące ludźmi, z odległymi terminami i drogie.

 

No widzisz jak "nasza spolecznosc" o Ciebie dba i nie chce Cie na mine wpedzic.

Choc z drugiej strony, mialbys wiadomosci ktore firmy sa manipulujace ludzmi, z odleglyi temirnami i drogie......a to bardzo duzo.

:)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie dobrze, że mi listy nie wysłałeś bo wg Ciebie są na niej firmy manipulujące ludźmi, z odległymi terminami i drogie.

 

Porównanie do lotto zasługuje na złotą czcionkę Teleexpresu.

 

Jak widać każdy potrafi przeczytać na swój sposób, trudno. Szkoda że niektórzy nie potrafią przyjąć argumentacji innych tylko będą udowadniały że wszyscy wokoło to popaprańcy.

Tym samym ja nie będę dalej ciągnął tematu.

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje na temat listy przewijały się po wielokroć...

Gdybyście czytali forum to byście się na nie natknęli.

I przeczytalibyście opinie osób podchodzących do sprawy tak jak wy - poproszę/dajcie listę bo ona jest dla nas.

Otóż nie, to społeczność forum ją stworzyła i ona decyduje jak ją kolportować.

Zostańcie aktywnymi forowiczami i nie obrażajcie się na zasady jakie kiedyś tu ustalono (dla wyjaśnienia - zanim ja sam wpisałem swój pierwszy post one już istniały).

Po co te uszczypliwości, czyż forowicze nie pomagają w miarę swoich możliwości...?

Podpisuję się pod powyższym "oboma łapkami" :wink:

"...Pozdrawiam całą Elite Forum..." - CATHARINA, to jest uszczypliwość :(

a przecież listę już masz! - sama Ci ją podesłałam.

Można zmieniać zasady, ale zawsze znajdzie się ktoś dla kogo nie będą dobre. I jak pisze matam samo posiadanie listy nie rozwiązuje wszystkich budowlanych dylematów.

Moje dwie uwagi dla "pożadających" :wink: listy:

1. Mam 4 ostatnie edycje i moim zdaniem jakoś za mało nowych wpisów - wniosek - skorzystać chce wielu ale podzielić się doświadczeniami to już zdecydowanie mniej

2. Z usług paru polecanych wykonawców skorzystałam i jestem zadowolona ale trafił się też taki, który jak mu powiedziałam skąd mam jego namiary nie chciał ze mną rozmawiać bo jak twierdził on się na listę nie wpraszał a ją zna i uważa że znalazł się też pośród, jego zdaniem niechlubnego towarzystwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w sumie dobrze, że mi listy nie wysłałeś bo wg Ciebie są na niej firmy manipulujące ludźmi, z odległymi terminami i drogie.

 

No widzisz jak "nasza spolecznosc" o Ciebie dba i nie chce Cie na mine wpedzic.

Choc z drugiej strony, mialbys wiadomosci ktore firmy sa manipulujace ludzmi, z odleglyi temirnami i drogie......a to bardzo duzo.

:)

 

Fantom

 

wow!!! :lol: :lol: :lol: - wygląda to na przedwiosenne zwyżkowanie dobrego humoru inwestora budowlanego :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale uczestnictwo w tym forum zaczyna się od zamiaru postawienia domu (tak jak w moim przypadku), mam już tyle postów a pozwolenia na budowę jeszcze nie! :cry: Na pewno masz sporo pytań albo uwag do tego co już jest napisane. Twoja wypowiedź może komuś otworzyć oczy, pomóc. Czasem nawet nie spodziewasz się, że wszczęcie rozmowy na jakiś temat może przynieść tyle przydatnych odkryć :-)

 

Wlasnie.

A moze CATHERINA za szybko startujesz ? Tak bylo jak dobrze pamietam w temacie ogrzewania na pelet. Najpierw warto troche uzyskac wiadomosci na ten temat a dopiero potem podjac sie rozpoczynania budowy. Inaczej mozesz poplynac w tylu tematach ....

 

Fantom

ps. Poszukja nie w studium uwarunkowan dla calej gminy a w warunkach zabudowy dla swojego malego obszaru

No nie wiem czy za szybko czy może za późno. Ja uważam że nawet za późno. A budowę domu planuję za rok teraz przeszłam juz cała procedurę uzbrojenia terenu w którym brałam czynny udział i trwał 2 lata (wymogi urzędników) - to jest dopiero pozyskanie wiedzy. A co do forum nie martw sie jeszcze będziecie mieli dość moich pytań zanim "wbiję łopatę" heheh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...