Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dalej nie rozumiem idei. To zwykła PC tylko tzw dolnym źródłem jest tu powietrze. Jak i inne PC do przekazania pozyskanego ciepła potrzebuje systemu CO albo opartego na grzejnikach albo na podłogówce. jeżeli jest z podłogówką to powinna ona być wykonana zgodnie z pewnymi zasadami. Wszystkie inne firmy tych zasad przestrzegają, Octopus nie. Nie zastanawia cię to? Żeby nie zaśmiecać tematu napisze ci na PW co wg mnie tam się nie zgadza.

OK. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Gość Flawia

tak jak radziłaś, czytam zakładkę octopusa o podłogówce i już widzę typowe demagogiczne zagrywki:

wmawia się nam, że dotychczas, mając grzejniki pod oknami cierpieliśmy z powodu niemożności postawienia pod oknem mebla. Otóż mam mebel pod oknem bez grzejnika i cierpię z powodu niemożności dosięgnięcia do klami czy do rolety! Każde umeblowanie pod oknem zmusi nas do robienia okien na pilota a potem szukania tego pilota...

Proszę też zwrócić uwagę że domki jednorodzinne wcale nie są wymienione na pierwszym miejscu jako idealne obiekty pod podłogówkę i to z bardzo określonych, niepodanych tu powodów...

Albo że grzejnik MOŻE wywoływać uczucie nadmiernego ciepła w głowę!!, nie no w tym momencie odechciewa mi się czytać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak radziłaś, czytam zakładkę octopusa o podłogówce i już widzę typowe demagogiczne zagrywki:

wmawia się nam, że dotychczas, mając grzejniki pod oknami cierpieliśmy z powodu niemożności postawienia pod oknem mebla. Otóż mam mebel pod oknem bez grzejnika i cierpię z powodu niemożności dosięgnięcia do klami czy do rolety! Każde umeblowanie pod oknem zmusi nas do robienia okien na pilota a potem szukania tego pilota...

Proszę też zwrócić uwagę że domki jednorodzinne wcale nie są wymienione na pierwszym miejscu jako idealne obiekty pod podłogówkę i to z bardzo określonych, niepodanych tu powodów...

Albo że grzejnik MOŻE wywoływać uczucie nadmiernego ciepła w głowę!!, nie no w tym momencie odechciewa mi się czytać dalej...

 

Nie skupiajmy się na rzeczach nieistotnych. Ważna jest zasada działania, wydajność, ekonomia a nie bzdury o meblach, czy komforcie naszej głowy. Zaczęłam ten wątek z nadzieją, że odezwie się ktoś kto użytkuje PC tego typu i podzieli się swoimi DOŚWIADCZENIAMI a nie po to by teoretyzować, bo nie ma to najmniejszego sensu :D

Pozdrawiam serdecznie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My balustradę robiliśmy u tego wykonawcy:

http://www.kowalstwo.eu/produkty.htm Jesteśmy zadowoleni z efektu wizualnego i jakości wykonania.

 

A macie jakieś porównianie cenowe z innymi firmami?

 

Mnie czeka ogrodzenie ... za jakiś czas :wink: , ale pora zacząć się przygotowywać do tematu :D. Piszcie wszyscy o swoich doświadczeniach w tym temacie - chętnie poczytam i pewnie skorzystam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od polozenia dzialki, ja mam przy lesie, i teraz kiedy mam ogrodzenie lesna siatka, non stop podkopuja sie jakies zajace itp, a co sadzicie o podmurowce z prefabrykowanych elementow? tansze to jest niz wylewany beton ale czy trwaly? Czy ktos uzytkuje takie ogrodzenie od kilku lat?

 

Widzialem juz takie po 90 zl/mb ale to byla siatka pleciona a podmurowka nic nie warta. wole wydac tyle samo z lepsza siatka i bez podmurowki

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

altager

ewamin napisał:

My balustradę robiliśmy u tego wykonawcy:

http://www.kowalstwo.eu/produkty.htm Jesteśmy zadowoleni z efektu wizualnego i jakości wykonania

.

 

A macie jakieś porównianie cenowe z innymi firmami?

Mnie czeka ogrodzenie ... za jakiś czas , ale pora zacząć się przygotowywać do tematu . Piszcie wszyscy o swoich doświadczeniach w tym temacie - chętnie poczytam i pewnie skorzystam

My robiliśmy balustradę ponad rok temu więc wiele mogło się w tym czasie w cenach pozmieniać. Co do ogrodzenia to zaprojektowaliśmy sami a wykonawstwo zleciliśmy gościowi znającemu się na spawaniu on to potem wysłał do ocynkowania i malowania proszkowego. W sumie wyszło nam ok 250 zl za metr przęsła plus słupki i montaż dodam, że przęsła miały wymiary niestandardowe. Więc cena chyba ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ogrodzenia "na boki" biore zwykla siatke zgrzewana betafence (120 lub 150 cm) bez zadnej podmurowki itp. Nie bede sie bez sensu szarpal na boczne ploty.

No ale od przodu to musi jakos to juz wygladac, byz wyzsze i bardziej zabezpieczac.

 

Fantom

 

Dlaczego od przodu musi być wyższe i bardziej zabezpieczać?

 

Moim zdaniem, tworzenie sporych ogrodzeń to złudne poczucie bezpieczeństwa. Włamywacze nie będą wchodzić frontem. Tylko tam gdzie masz betagence, która nie sprawi najmniejszego problemu.

Niektórzy chcą się ogrodzić przed pijaczkami...nie słyszałem aby pijaczek wtargnął na posesję, która jest odgrodzona choćby niskim murkiem...

Psy? A jak wysoko skoczy pies ?

Mam budować mury przed wyimaginowanymi wrogami, które i tak mnie nie ochronią ?

Nie będę miał murów, ani wysokich ogrodzeń - niski murek sygnalizujący teren prywatny, zarys posesji - jak ktoś będzie chciał go przekroczyć to zrobi to nawet jak będzie 2,5 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ogrodzenia "na boki" biore zwykla siatke zgrzewana betafence (120 lub 150 cm) bez zadnej podmurowki itp. Nie bede sie bez sensu szarpal na boczne ploty.

No ale od przodu to musi jakos to juz wygladac, byz wyzsze i bardziej zabezpieczac.

 

Fantom

 

Dlaczego od przodu musi być wyższe i bardziej zabezpieczać?

 

Moim zdaniem, tworzenie sporych ogrodzeń to złudne poczucie bezpieczeństwa. Włamywacze nie będą wchodzić frontem. Tylko tam gdzie masz betagence, która nie sprawi najmniejszego problemu.

Niektórzy chcą się ogrodzić przed pijaczkami...nie słyszałem aby pijaczek wtargnął na posesję, która jest odgrodzona choćby niskim murkiem...

Psy? A jak wysoko skoczy pies ?

Mam budować mury przed wyimaginowanymi wrogami, które i tak mnie nie ochronią ?

Nie będę miał murów, ani wysokich ogrodzeń - niski murek sygnalizujący teren prywatny, zarys posesji - jak ktoś będzie chciał go przekroczyć to zrobi to nawet jak będzie 2,5 m.

 

No wiesz, wole miec z przodu krate o wysokosci 150-200 i ostrej gorze, niz siateczke 120 cm, ktora przeskoczy nawet jamnik. O wygladzie nie wspominajac. A aby wejsc przez ten betafence to musza isc przez sasiadow. A to juz inna bajka. Bo kazdy bardziej zabezpieczy sie z przodu. Wiec "system jest szczelny" ;)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

No wiesz, wole miec z przodu krate o wysokosci 150-200 i ostrej gorze, niz siateczke 120 cm, ktora przeskoczy nawet jamnik. O wygladzie nie wspominajac.

 

Fantom

 

Pomiędzy kratą o jakiej wspominasz i na którą pewnie łatwo się będzie wspiąć a siateczką jest masa rozwiązań, na pewno również estetycznych i będących wystarczającą przeszkodą dla jamnika...

 

Chodzi mi o polski zwyczaj grodzenia się na potęgę, który w jakiś sposób świadczy o naszej mentalności.

Zastanów się - wierzysz, że to wysokie ogrodzenie przed czymś cię ochroni?

Masz znajomych mających domy? Popytaj czy próbował im kiedyś wskoczyć pies albo wleźć lump ?

Wystarczyłby pół metrowy żywopłot i on wyznaczając granicę twojej posesji tworzy barierę dla przypadkowych wtargnięć - a powtarzam tym zamierzonym nie przeszkodzisz.

Nie zrozum mnie nie źle - nie namawiam cię do zmiany pomysłu, po prostu uważam, że te mury, kraty, bramy, zamknięte osiedla to iluzja bezpieczeństwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciliście za wykonanie podmurówki? Chodzi o samą robociznę.

Jaką lepiej robić...wylewaną,czy murowaną z bloczków?

Na jakiej głębokości powinna być podmurówka w ziemi,aby nie działał na nią mróz?

 

dołączam się do pytania.

 

Mamy do wykonania podmurówkę schodkową. Pierwsza wycena ok120zł za mat+rob. za ok. 90m płotu z wylewaną podmurówką.

 

Może macie jakieś namiarki na fachmanów od tego typu prac? (polecenia)

 

pozdrawiam

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

 

No wiesz, wole miec z przodu krate o wysokosci 150-200 i ostrej gorze, niz siateczke 120 cm, ktora przeskoczy nawet jamnik. O wygladzie nie wspominajac.

 

Fantom

 

Pomiędzy kratą o jakiej wspominasz i na którą pewnie łatwo się będzie wspiąć a siateczką jest masa rozwiązań, na pewno również estetycznych i będących wystarczającą przeszkodą dla jamnika...

 

Chodzi mi o polski zwyczaj grodzenia się na potęgę, który w jakiś sposób świadczy o naszej mentalności.

Zastanów się - wierzysz, że to wysokie ogrodzenie przed czymś cię ochroni?

Masz znajomych mających domy? Popytaj czy próbował im kiedyś wskoczyć pies albo wleźć lump ?

Wystarczyłby pół metrowy żywopłot i on wyznaczając granicę twojej posesji tworzy barierę dla przypadkowych wtargnięć - a powtarzam tym zamierzonym nie przeszkodzisz.

Nie zrozum mnie nie źle - nie namawiam cię do zmiany pomysłu, po prostu uważam, że te mury, kraty, bramy, zamknięte osiedla to iluzja bezpieczeństwa...

 

Niestety naszej mentalności się nie zmieni.

Zdecydowanie ładniejszym jest rozwiązanie z niewielki, delikatnym płotkiem, dzięki któremu wyeksponowany jest dom. Chyba, że jest się "terrorysto-przestępcą" :wink: i ma się coś do ukrycia. Oczywiście nie mam zamiaru nikogo na tym forum obrażać i tym bardziej nic nie insynuuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia
ciekawa dyskusja o płotach była. Nie wytrzymam i wypowiem i swoje zdanie na ten temat. Wysoki płot jest ok po to, żeby nasz własny pies nie wyskakiwał na łajzy. I koniecznie bez ostrego zakończenia typu szereg dżid, bo znajomy już zdejmował własnego psa nadzianego na te dźidy a potem dospawał ładne serduszka na wierzchu. Zły człowiek z dżidami sobie poradzi na pewno. Ale naprawdę nie chciałabym znaleźć nawleczonego na dżidy dziecka najgorszego wroga nawet... A dzieci uwielbiają pokonywać przeszkody...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...