Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aniutka, jak poradziliście sobie ze spadkiem na działce z tego co pamiętam mamy podobnie usytuowane działki czy zrobiliście jakieś skarpy?

pozdrawiam Bartek

 

dosypaliśmy dużo ziemi aby wyrównac spadek od drogi... po roztopach zauważyliśmy, że b. mądrzy projektanci od rogi-zrobili ją wyżej niż nasz wjazd na posesję, co powoduje u nas wzrost nawodnienia terenu :). W związku z tym musimy-robiąc ogrodzenie-dodać niewielki próg przy wjeździe aby woda mogła pójść gdzie indziej ;)

Zastanawiam się jednocześnie, czy możnaby temat jakoś inaczej jeszcze rozwiązać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Gość Flawia

szczukot: ja nie zaklejałam kratek wentylacyjnych i dobrze mi się żyje. Lubię otworzyć okno zimą. Nie ma nakazu trzymać je otwarte na oścież cały zimowy dzień!! Po zamknięciu lubię oddychać chłodnym powietrzem w wywietrzonym pokoju. Chłodzenie powietrza (wymiana), zwłaszcza zimą jest potrzebna chociażby dla zmniejszenia ilości bakterii rozwijających się w ciepłym powietrzu. Zimą chorujemy nie dlatego, że jest za zimno na ulicy, ale dlatego że oddychamy w domu ciepłym powietrzem. dlatego tak mocno zaleca się wietrzenie pokoju chorego. A latem nie otwieram okien żeby utrzymać chłód. Ale nawet jak wleci upalne powietrze to raczej to jest też miłe. Dla zdrowotności, mamy oddychać takim powietrzem, jakie akurat jest w przyrodzie. A owadów latem, w domu i mieszkaniu nie miałam przez wiele lat, nie wiem czemu....

Nie unikniesz otwartych drzwi na taras latem, cała zabawa z własnym domem polega własnie na tym, żeby przyroda wchodziła do domu. A co do demagogicznego określenia "najwięcej ciepła ucieka wentylacją grawitacyjną" to po pierwsze, zdanie te błędnie sugeruje, że są to jakieś mega ilości po drugie, uczciwsze byłoby wstawić w to miejsce badanie, jak prędko dom straci całe wytworzone ciepło z winy tylko dwóch kratek wentylacyjnych w WC i kuchni w szczelnym domu i bez otwierania drzwi żeby wejść i wyjść. A jakie są w porównaniu do tego straty wynikające wlasnie z wchodzenia do domu, wychodzenia, czy standartowych nieszczelności domów... Naprawdę nie mam zamiaru dostawać spazmów z powodu paru złotówek więcej na rachunku, poświęconych na dogrzanie świeżego powietrza które wdarło sie do domu takim czy owakim sposobem...

Tak poza tym to chłodzenie domu latem to bardzo fajna sprawa i chętnie przyjme taką funkcję w prezencie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot: ja nie zaklejałam kratek wentylacyjnych i dobrze mi się żyje. Lubię otworzyć okno zimą. Nie ma nakazu trzymać je otwarte na oścież cały zimowy dzień!! Po zamknięciu lubię oddychać chłodnym powietrzem w wywietrzonym pokoju. Chłodzenie powietrza (wymiana), zwłaszcza zimą jest potrzebna chociażby dla zmniejszenia ilości bakterii rozwijających się w ciepłym powietrzu. Zimą chorujemy nie dlatego, że jest za zimno na ulicy, ale dlatego że oddychamy w domu ciepłym powietrzem. dlatego tak mocno zaleca się wietrzenie pokoju chorego. A latem nie otwieram okien żeby utrzymać chłód. Ale nawet jak wleci upalne powietrze to raczej to jest też miłe. Dla zdrowotności, mamy oddychać takim powietrzem, jakie akurat jest w przyrodzie. A owadów latem, w domu i mieszkaniu nie miałam przez wiele lat, nie wiem czemu....

Nie unikniesz otwartych drzwi na taras latem, cała zabawa z własnym domem polega własnie na tym, żeby przyroda wchodziła do domu. A co do demagogicznego określenia "najwięcej ciepła ucieka wentylacją grawitacyjną" to po pierwsze, zdanie te błędnie sugeruje, że są to jakieś mega ilości po drugie, uczciwsze byłoby wstawić w to miejsce badanie, jak prędko dom straci całe wytworzone ciepło z winy tylko dwóch kratek wentylacyjnych w WC i kuchni w szczelnym domu i bez otwierania drzwi żeby wejść i wyjść. A jakie są w porównaniu do tego straty wynikające wlasnie z wchodzenia do domu, wychodzenia, czy standartowych nieszczelności domów... Naprawdę nie mam zamiaru dostawać spazmów z powodu paru złotówek więcej na rachunku, poświęconych na dogrzanie świeżego powietrza które wdarło sie do domu takim czy owakim sposobem...

Tak poza tym to chłodzenie domu latem to bardzo fajna sprawa i chętnie przyjme taką funkcję w prezencie :-)

 

Tez sie gryze, czy robic reku, czy nie...

i chyba za podobna wolalbym klime latem ;)

 

Z innej beczki...

Czy ktos ma/uzytkuje solary i jest zadowolony z tego ustrojstwa?

Roznica w wycenie jaka dostalem na instalacje z solarami a bez nich to 11tys ZL ... a za to

mozna latami grzac wode ;)

 

Pozdrawiam,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma/uzytkuje solary i jest zadowolony z tego ustrojstwa?

Roznica w wycenie jaka dostalem na instalacje z solarami a bez nich to 11tys ZL ... a za to

mozna latami grzac wode

 

Pozdrawiam,

Szymek

a czy wycenę dostałeś z montażem czy bez? i jaki to kolektor płaski czy próżniowy? jeżeli próżniowy to ile rur?

bo próżniówka 44 rurowa z zasobnikiem i dobrą grupą pompową bardzo wydajna w cenie zakupu wyniesie cię 8400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos ma/uzytkuje solary i jest zadowolony z tego ustrojstwa?

Roznica w wycenie jaka dostalem na instalacje z solarami a bez nich to 11tys ZL ... a za to

mozna latami grzac wode

 

Pozdrawiam,

Szymek

a czy wycenę dostałeś z montażem czy bez? i jaki to kolektor płaski czy próżniowy? jeżeli próżniowy to ile rur?

bo próżniówka 44 rurowa z zasobnikiem i dobrą grupą pompową bardzo wydajna w cenie zakupu wyniesie cię 8400 zł

 

Prozniowy z montazem 2x12 rur (4m2). Wolf CRK12.

Dlatego wlasnie mysle, ze jesli juz to raczej w przyszlosci to zamontuje..

 

Pozdrawiam,

Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam prośbę do kogoś kto opiekuje się listą polecanych wykonawców o podesłanie na PW:)

 

- ja jestem na etapie stan surowy zamknięty, muszę podgonić bo muszę się wprowadzić do końca roku.... dużo tego muszę ..ale proszę o listę:))

 

pisz bezpośrednio do Azalki a właściwie konkretnie na maila dotyczącego listy wykonawców okolic Szczecina [email protected] (koniecznie podaj nick) i bądź troszkę cierpliwy bo dziewczyna nie siedzi ciągle w necie

Edytowane przez boja2401
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie jestem w trakcie podłączania mediów, za wodę płacę 5 tys, a robi mi Pan Piotr z listy gorąco go polecam. Cena obejmuje też odbiór przyłączy.

życzę spokojnych świąt

pozdrawiam Bartek

 

Witam Grupę po świętach.

Barnich czy pan Piotr kopie też studnie ? Jeśli tak to bardzo Cię proszę o kontakt do tego pana na priv.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barnich - nic nie mam na privie. Dobrze, że chociaż tutaj coś działa, bo cała reszta operacji FORUMOWYCH jest horrorem.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Faktycznie ciężko jest poruszać się na forum po zmianach. Numer do Pana Piotra 509368134. Pan Piotr jest również polecany na liscie wykonawców, ja jestem bardzo zadowolony z "wspołpracy".

pzdr Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...