Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

boja2401: nie umiem wysłać pw w tym nowym forum.

zmiany w parterze wydaja sie calkiem typowe, ale poddasze zabazgrało by się totalnie po nich. Mimo wszystko potrzebuję widzieć działkę, czasem wykusz to jedyny sposób na słońce w salonie. Kuchnia duża, jeśli stół będzie na srodku kuchni to można zlikwidować jadalnię przed kuchnią spokojnie, bo wliczanie powierzchni jadalni do powierzchni salonu to trochę oszukaństwo jest, ukrywa prawdę, jak malutki jest ten salonik...... Czy na pewno nie istnieje projekt typowy zawierający te modyfikacje? Ta Natalia już kupiona? Mój mail to [email protected] . żal likwidować podcień ale można w adaptacji dorysować dodatkowy dach nad wyjściem z salonu do ogrodu. Głupie trochę te WC przy przedsionku, szkoda mieć wiecznie ciemne WC z wentylacją mechaniczną przy tylu wlasnych ścianach zewnętrznych, bym je skreśliła, hol się powiększy reprezentacyjne albo akurat miejsce na comandora by było... Łazienka za mała jak na willę, nie robi się wanien i prysznicy na ścianie zewnętrznej i brak rezerwy terenu na bidet. 4,6 m2 łazienki to blokowe wymiary... pewnie łazienkę da się powiększyć o przestrzeń pod schodami, częściowo weszłaby tam wanna i może pralka z brudownikiem... Można też lazienkę powiększyć o część pomieszczenia gospodarczego, idealem byłoby osiągnąć 9 m2 podłogi łazienki...

Tak poza tym, to wejście główne do domu jest takie troche skromne, dobrze, że zadaszone, ale jakieś takie, jakby to było mieszkanie kierowcy tych wozów co stoją w garażu... mam nadzieje że nie urazilam, ale może wrażenie da się poprawić po zrobieniu czegoś jeszcze z dachem, jeśli działka pozwoli. A może dzialka jest narożna? wrażenie wtedy byłoby inne... Chętnie zobaczę skan mapy na maila i dowiem się "po co dlaczego" i już prywatnie się pozastanawiam...

 

Flawia napisz proszę dlaczego nie należy umiejscawiać pryszniców i wanien na ścianach zewnętrznych ? bo ja kurczę będę miał prysznic własnie na zewnętrznej.

pozdrawiam Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostajecie powiuadomienia do wątku?

Ja od jakiegoś tygodnia nie... nie wiem czy mam coś źle zaznaczone?

Mam zaznaczoną subskrypcję ale nic nie przychodzi...

 

Musisz na nowo włączyć subskrypsje, dodatkowo nalezy w profilu poustawiac jak chcesz otrzymywac powiadomienia.

Wlacza sie subskrypcje na górze strony w "Narzędzia wątku" i zaznacam tam subskrybuj. Natomiast jak otrzymywać subskrypcje to trzeba troche w profilu poczytac i poustawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia dzięki za odzew, zrobię skan działki i już na podany adres uszczegółowię o co mi chodzi.

 

A jeśli chodzi o użytkowanie forum, czy ktoś potrafi przejść do konkretnej strony forum (np. na forum grupy szczecińskiej jest 1132 a ja chcę powiedzmy 500 bez zbędnego przerzucania ), albo do daty wpisu np sprzed roku? Jeśli tak, to bardzo proszę o oświecenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o użytkowanie forum, czy ktoś potrafi przejść do konkretnej strony forum (np. na forum grupy szczecińskiej jest 1132 a ja chcę powiedzmy 500 bez zbędnego przerzucania ), albo do daty wpisu np sprzed roku? Jeśli tak, to bardzo proszę o oświecenie

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?2555-Grupa-Szczeci%F1ska/page500

itp... :)

 

czyli w adresie forum po ostatnim "/" dopisujesz page + numer strony, która Cię interesuje.

Edytowane przez arto72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flawia dzięki za odzew, zrobię skan działki i już na podany adres uszczegółowię o co mi chodzi.

 

A jeśli chodzi o użytkowanie forum, czy ktoś potrafi przejść do konkretnej strony forum (np. na forum grupy szczecińskiej jest 1132 a ja chcę powiedzmy 500 bez zbędnego przerzucania ), albo do daty wpisu np sprzed roku? Jeśli tak, to bardzo proszę o oświecenie

 

Klikasz na "strona nr ...." na dole i tam wyświetla ci się okienko w ktorym mozesz wpisać numer strony do jakiej chcesz przejśc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia
barnich, odpowiedziałam na pw, odkryłam gdzie te pw jest schowane... bardzo brakuje mi funkcji "zobacz swoje posty". Co z tego że można niby zobaczyć posty na swoim nicku jak nie jest to lista wątków w których sie człowiek udziela tylko 5 razy jest napisane np "grupa szczecinska" a reszta też po x razy na kolejnych stronach co sie powoli odpalają...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy możecie polecić mi sprzedawce drewna kominkowego. Jakie drzewo najlepiej kupić aby zachować jakość do ceny. Czy mogę liczyć na to, że kupię drewno suche czy to jest tylko mrzonka. Ile zużywacie drewna na sezon orientacyjnie? Chce kupić drewno na 2 sezony i nie wiem ile mam kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem na etapie wyboru bramy garażowej.

Zebrałem kilka ofert i teraz moje pytanko:

Jaką firmę i jaka ekipę do montażu w Szczecinie polecacie.

Dodam że montaż będzie w okolicach Gryfina.

Brama będzie o wymiarze 4,5x2,25m z napędem

Z tego co się zorientowałem to:

Firma Hekon ul. Struga 82a brama Horman z montażem - 6850zł

Eko-dom ul. Struga 5 Brama Wiśniowski - jeszcze nie mam wyceny

APS ul. Mieszka I 81 Brama Normstahl z montażem - 5400zł

Czy ktoś zna te firmy, czy może zamawiać gdzie indziej????

 

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

jestem na etapie wyboru bramy garażowej.

Zebrałem kilka ofert i teraz moje pytanko:

Jaką firmę i jaka ekipę do montażu w Szczecinie polecacie.

Dodam że montaż będzie w okolicach Gryfina.

Brama będzie o wymiarze 4,5x2,25m z napędem

Z tego co się zorientowałem to:

Firma Hekon ul. Struga 82a brama Horman z montażem - 6850zł

Eko-dom ul. Struga 5 Brama Wiśniowski - jeszcze nie mam wyceny

APS ul. Mieszka I 81 Brama Normstahl z montażem - 5400zł

Czy ktoś zna te firmy, czy może zamawiać gdzie indziej????

 

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie.

Dziękuję

 

Ja polecam Ci firmę http://www.benitech.pl/ montowali u mnie i nie dość, że cena była atrakcyjna to zrobiono mi wylewkę ze nisko i trzeba było poprawić montaż bramy to skasowali mnie tylko za dojazd 50zł a zabrało im to chyba 4h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że już kiedyś były rozmowy o wywozie szamba, ale trudno to obecnie odnaleźc, chodzi mi o namiary na wywożących i ceny wywozu. Pozdrawiam

Jeśli masz zbiornik na lewobrzeżu, mogę śmiało polecić umowę stałą z MPO (ul. Gadńska 12B): od 2006 roku niezmienna cena 22,40 zł/m sz. +7% VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Witam

 

Nie musisz mieć fizycznie mediów na działce. Wystarczą warunki techniczne lub umowa do pozwolenia na budowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie,

czy przed przystąpieniem do wykonania projektu domu trzeba mieć gotowe uzbrojenie działki czy też uzbrojenie można realizować równocześnie z (niezależnie od) projektowaniem?

 

I drugie pytanie: czy wjazd do garażu dwustanowiskowego z bramą garażową z boku budynku (czyli skręcamy o 90 stopni wjeżdżając do garażu) jest obwarowany przepisami o minimalnej przestrzeni jaką muszę zachować przed wjazdem (szerokości/długości) podjazdu? Czy ktoś z Was ma podobnie usytuowany garaż?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Alter ego - o jakich przepisach piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...