Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Witam Szanowną Grupę :)

 

Po tych wszytskich zmianach, nie mogę zalogować się pod starym nickiem więc założylam sobie nowy :). Kto zaczyna w tym roku??? My w sobotę wylewamy ławy :).

 

Ja zaczynam też w tym roku:) Ale jeszcze kończę załatwiać tzw papierologię. Może w czerwcu- lipcu ekipa wbije szpadel. Trzymam kciuki za Twoją budowę:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Grupę :)

 

Po tych wszytskich zmianach, nie mogę zalogować się pod starym nickiem więc założylam sobie nowy :). Kto zaczyna w tym roku??? My w sobotę wylewamy ławy :).

 

Witaj, ja też planuję rozpocząć budowę w tym roku, obecnie trwają "przesłuchania" kandydatów na wykonawców

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Grupę :)

 

Po tych wszytskich zmianach, nie mogę zalogować się pod starym nickiem więc założylam sobie nowy :). Kto zaczyna w tym roku??? My w sobotę wylewamy ławy :).

 

Witam,

ja już zacząłem 10.04. wylali ławy a dziś już stoją pomalowane i ocirplone fundamenty wkrótce zasypanie i wylanie posadzki i mamy "0"

Pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Fantom też się zastanawiam, bo jeszcze w Dobrej nie mieszkam, ale ucieszyłbym się, gdby "adrenalinka" zmienia się w drogę. Fakt faktem, że drzewa powycinali na poboczach, ale tak jak pisałem wcześniej w planie inwestycji gminy DObra na rok 2010 tej drogi nie ma... A może ona nie należy do gminy Dobra tylko do Lubieszyna?

 

To jest droga powiatowa, Gmina Dobra jako partycypant w kosztach podpisała tylko umowę ze Starostwem, i to oni są inwestorem. Dlatego info o przetargu itd jest na stronach Starostwa.

Już nie mogłem się doczekać, w ubiegłym roku inwestycja nie załapała się na dotację rządową, dopiero w drugim rozdaniu przyfarciło...

No a informacja o pojawieniu się tam linii autobusowej to już pełnia szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy ktoś zna jakiegoś rzetelnego przedstawiciela który zajmuje się bramami garazowymi firmy Normstahl?????????

I czy może ktos posiada taką bramę????????????????

Proszę o opinie.

Dziękuję

 

U mnie w firmie bramy zakładała firma Szulgo Tech. Mają też Normstahla. Bramy chodzą, przyjeżdżają na serwisy i naprawy jak trzeba (z winy naszej).

Ja brałem jednak Wiśniowskiego od Urzędowskiego. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. czy ktoś zna jakiegoś rzetelnego przedstawiciela który zajmuje się bramami garazowymi firmy Normstahl?????????

I czy może ktos posiada taką bramę????????????????

Proszę o opinie.

Dziękuję

 

My mamy Normstahla.. i jest OK. Braliśmy w M&S na Gdańskiej-bardzo miła obsługa (kupiliśmy u nich tez okna i drzwi zewnętrzne). Własciciel firmy-kulturalny, spokojny, rzeczowy facet, zaangażowany w prace z klientem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanowną Grupę :)

 

Po tych wszytskich zmianach, nie mogę zalogować się pod starym nickiem więc założylam sobie nowy :). Kto zaczyna w tym roku??? My w sobotę wylewamy ławy :).

 

Hejka,

 

My również zaczynamy niedługo, tzn. ekipa wchodzi 10 maja :) już się nie mogę doczekać. Właśnie dziś podłączają nam prąd, a w przyszłym tygodniu będzie woda.

Życzymy powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Czy ktoś z forumowiczów używa rekuperatora SYSTEMAIR VR? Wiem, że temat już był delikatnie poruszany kilkanaście miesięcy temu, ale może teraz ktoś ma jakieś dodatkowe opinie?

Dwie firmy ze Szczecina i jedna z Poznania proponują ten reku. Czy jest taki dobry, czy po prostu mają na nich dobre prowizje? Wiem że jest to rotacyjny rekuperator, a te podobno są głośniejsze (ważna kwestia, gdyż mąż ma "za dobry" słuch)? A może ktoś mi może coś lepszego polecić?

dzięki za info,

Kinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy Normstahla.. i jest OK. Braliśmy w M&S na Gdańskiej-bardzo miła obsługa (kupiliśmy u nich tez okna i drzwi zewnętrzne). Własciciel firmy-kulturalny, spokojny, rzeczowy facet, zaangażowany w prace z klientem.

 

My również będziemy mieli bramę Normstahl i też z firmy M&S z Gdańskiej. Na razie mamy okna z tej firmy (założone w tamtym tygodniu) i jest ok. Właściciel fatycznie bardzo kompetentny i sympatyczny, pracownicy również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Stoję przed następującym dylematem: czy kupować samemu materiały budowlane, czy powierzyć to firmie która buduje (SSO) Możecie podzielić się waszymi doświadczeniami. Obawiam się że firmy mogą trochę oszczędzać na materiałach (np klasa betonu, zbrojenia, izolacje fundamentów itp) i zapewne będzie drożej...? Czy kupując samemu mogę uzyskać lepszą cenę na materiały (firma pewnie kupi taniej ale część rabatu zostawi sobie), No i za część materiałów kupionych we własnym zakresie będę mógł odzyskać różnice w podatku VAT (15%). jak wychodzi korzystniej? z góry dzięki zo info

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kju sam sobie odpowiedziałeś: jeżeli sam będziesz jeździł za materiałem możesz uzyskać rabat i potem odliczyć Vat. W końcu wykonawca nie jest filantropem i skoro ma ganiać za materiałem oprócz budowania, to chyba nie po to aby za tą dodatkową robotę usłyszeć tylko dziękuję, to też musi mu się jakoś opłacać. Cóż, czas też kosztuje zarówno twój, który chcesz zaoszczędzić na zleceniu budowy razem z materiałem, jak i wykonawcy, który za ciebie będzie biegał po hurtowniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kju sam sobie odpowiedziałeś: jeżeli sam będziesz jeździł za materiałem możesz uzyskać rabat i potem odliczyć Vat. W końcu wykonawca nie jest filantropem i skoro ma ganiać za materiałem oprócz budowania, to chyba nie po to aby za tą dodatkową robotę usłyszeć tylko dziękuję, to też musi mu się jakoś opłacać. Cóż, czas też kosztuje zarówno twój, który chcesz zaoszczędzić na zleceniu budowy razem z materiałem, jak i wykonawcy, który za ciebie będzie biegał po hurtowniach.

 

Cześć, wiem tylko chciałem się upewnić i popytac jak to wygląda w praktyce. Wykonawcy mówią że nigdy nie uzyskam takiej ceny jaką oni mają w hurtowniach, jenak pewnie i tak wyjdze taniej jak sam zakupie materiały.

PS jeśli ma ktoś, kto mi jeszcze nie podawał sprawdzoną dobrą ekipę do SSO to poproszę o namiary, nadal prowadzę "casting" na wykonawcę, im więcej kontaktów tym lepiej.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również będziemy mieli bramę Normstahl i też z firmy M&S z Gdańskiej. Na razie mamy okna z tej firmy (założone w tamtym tygodniu) i jest ok. Właściciel fatycznie bardzo kompetentny i sympatyczny, pracownicy również.

 

 

my tAk samo mamy ta brame i tez z M&S.jestesmy zadowoleni z wspolpracy i z bramy tez. od nich mamy tez okna ..

 

 

ponawiam pytanie gdzie mozna dostac ekogroszek w rozsadnej cenie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

Edytowane przez Micmisio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Cześć

Mega tanio, działa chyba charytatywnie... :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

Podejrzanie tanio! 6 - 8 tys to jest w miarę normalna cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy kwota 3.5 tys brutto dla architekta za adaptację projektu gotowego, dość istotne przeróbki, uzgodnienia, wszystko łącznie z PNB - jak na nasze lokalne warunki - jest OK?

Osobno projekty przyłączy z ich wykonaniem. Sam załatwiłem warunki do mediów.

Dodam, że jedna firma ze Stargardu zażyczyła sobie za to samo ok. 10 tys. :(

Za to autorzy za same przeróbki - 1,2 tys.

 

Dwa lata temu za ten sam zakres płaciłem 2,5 tys. Więc chyba wliczając zmiany cen to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...