Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam pytanie do was ile płaciliście za wykonanie wew. instalacji gazowej, to jest instalacja gazowa od skrzynki gazowej na granicy działki do domu i potem w domu do kotłowni i kuchenki gazowej w kuchni. Proszę o szybka odpowiedź.

 

Mnie to kosztowalo cos chyba kolo 2,5-3 tys jak dobrze pamietam

 

I jeszcze jedno. Jak chcesz robic zawor na domku to mozna kupic skrzyneczke w innym kolorze niz zolty :)

 

Fantom

Edytowane przez szczukot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Do budujacych w Dobrej : kogo braliscie do podlaczenia kanalzy na swoich dzialkach i ile Was to kosztowalo. Kanaliza oczywiscie lezy juz na terenei dzialki, a do domu jakies 10 mb.

Robiliscie w Poldku czy u kogos innego ?

 

Fantom

 

do kanalizy brałam mojego wykonawcę który robił mi stan surowy, ale może to być również hydraulik, lub ktokolwiek inny kto wie jaki ma być spadek i jaka kineta w studzience. Koszt na gotowo z robocizną i materiałem to jakieś 100 zł za metr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Ja miałem do wykonania lekko ponad 30m od skrzynki do budynku. Rura PE na głębokości 0,8m. Wewnątrz w zasadzie brak instalacji, bo jest tylko w pomieszczeniu gospodarczym (do kotła). Za to zapłaciłem 700 zł + VAT. W tej cenie także próby szczelności.

 

A możesz podać namiary na wykonawcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was orientuje się jak w gminie Dobra wygląda dofinansowanie do instalacji proekologicznych? jaki procent inwestycji zwracają? wiadomo że można zasięgnąć języka w samej gminie, ale jakie macie doświadczenie z tym związane?

 

Dofinansowanie nie odbywa się na poziomie gminy ale powiatu.

W tym roku starostwo zwróciło mi 1,5K przy planowanych kosztach 8K. Instalacja solarna. Cała impreza ze zwrotem trwała około roku.

Informacje w ochronie środowiska w starostwie polickim.

Edytowane przez q-bis
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sz*gosc

dzień dobry wszystkim forumowiczom

to mój pierwszy raz na forum, budowa na etapie planów;)

mam pytanie odnośnie firm budowlanych w szczecinie: czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś wykonawcę?

na co uważać przy wyborze?

póki co rzuciła mi się w oczy reklama firmy witold walczak, czy ktoś zna tego wykonawcę? czy mogę prosić o opinie byłych lub obecnych klientów? od jak dawna firma wogóle buduje?

bardzo dziękuję za odpowiedzi na priv

pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim forumowiczom

to mój pierwszy raz na forum, budowa na etapie planów;)

mam pytanie odnośnie firm budowlanych w szczecinie: czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś wykonawcę?

na co uważać przy wyborze?

póki co rzuciła mi się w oczy reklama firmy witold walczak, czy ktoś zna tego wykonawcę? czy mogę prosić o opinie byłych lub obecnych klientów? od jak dawna firma wogóle buduje?

bardzo dziękuję za odpowiedzi na priv

pozdrawiam i do zobaczenia

 

Witaj,

nie znam p.Walczaka. Skoro jeszcze masz dużo czasu do budowy, to staraj się robić wycieczki w okolice gdzie budują np. Dobrej i tam wypytać o szczegóły wykonawców, inwestorów itp.

A jak trochę się poudzielasz na forum, to pewnie wpadnie w twoje ręce sławetna lecz przeceniana lista wykonawców.

Używaj wyszukiwarki - wpisując dane hasło, możesz sprawdzić czy ktoś już nie pisał o np. p. walczaku...

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dofinansowanie nie odbywa się na poziomie gminy ale powiatu.

W tym roku starostwo zwróciło mi 1,5K przy planowanych kosztach 8K. Instalacja solarna. Cała impreza ze zwrotem trwała około roku.

Informacje w ochronie środowiska w starostwie polickim.

 

Z tego co się dowiadywałam w starostwie to w tym roku na wnioski już za późno. Nie wiadomo jak będzie w przyszłym roku ale w tym podobno oddawali 5% całej inwestycji solarnianej i z roku na rok podobno ma nie być lepiej :(.

 

A ja mam pytanie (a w zasadzie dwa)

1. muszę wyrównać trochę teren wokó domu, ile kosztuje wywrotka zwykłej ziemi w Dobrej, a ile wywrotka czarnoziemu i jaki ceny macie za godzinę koparki?

2. poszukuję fachowców z pomysłem do kafelkowania. na razie łazienka dolna, kuchnia, przedpokój, wiatrołap, może kogoś polecicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robil ktos studnie w Dobrej ? Na jakiej glebokisci mozna znalezc wode ?

 

Zastanawiam sie nad zestawem do podlewania ogrodka i ewentualnie do WC itp.

Deszczowka to lipa, wiec mysle nad jakas studnia. Jakby woda byla tak do 20 - 30 m to by bylo ok. Taniej niz sam zbiornik na deszczowke i zero problemow

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujacych w Dobrej : kogo braliscie do podlaczenia kanalzy na swoich dzialkach i ile Was to kosztowalo. Kanaliza oczywiscie lezy juz na terenei dzialki, a do domu jakies 10 mb.

Robiliscie w Poldku czy u kogos innego ?

 

Fantom

 

W Dobrej, to wielokrotnie wymieniany na tym forum i na liście p. Piotr - 509 368 134

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sz*gosc
Witaj,

nie znam p.Walczaka. Skoro jeszcze masz dużo czasu do budowy, to staraj się robić wycieczki w okolice gdzie budują np. Dobrej i tam wypytać o szczegóły wykonawców, inwestorów itp.

A jak trochę się poudzielasz na forum, to pewnie wpadnie w twoje ręce sławetna lecz przeceniana lista wykonawców.

Używaj wyszukiwarki - wpisując dane hasło, możesz sprawdzić czy ktoś już nie pisał o np. p. walczaku...

Pozdrawiam i życzę wytrwałości

 

dzięki wielkie za odpowiedź

może ktoś mógłby podpowiedzieć do kogo zwracać się o tę super-listę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...