Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Cześć

konkurs na wybór wykonawcy powoli dobiega końca :) Czy cena za robociznę, SSO, 85 tys, dom 230 m2 wraz z garażem, niepodpiwniczony to dużo czy OK? Dach dwuspadowy, fundamenty na głębokości ok 1,6. Ekipa sprawdzona, ale nadal szukam... Co sądzicie???

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to 7 tys zwroci sie po ... 50 latach."

 

Bardzo dawno zarzuciłem taki sposób myślenia - budowa domu to nie jest biznes - przynajmniej dla mnie. Tu nic nie ma "się zwrócić".

Polecam lekturę tego wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151883-Kiedy-Ci-si%C4%99-amp-8222-to-amp-8221-zwr%C3%B3ci&highlight=zwr%C3%B3ci

 

Poza tym, budowałem w miejscu gdzie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - i wymusza on odbiór wody deszczowej z połaci dachowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

konkurs na wybór wykonawcy powoli dobiega końca :) Czy cena za robociznę, SSO, 85 tys, dom 230 m2 wraz z garażem, niepodpiwniczony to dużo czy OK? Dach dwuspadowy, fundamenty na głębokości ok 1,6. Ekipa sprawdzona, ale nadal szukam... Co sądzicie???

pozdro

 

to nie jest żadna okazyjna cena, przeciętna. Ale jak ekipa sprawdzona to nie wiem czy nie warto. A ile za materiały Ci wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No to 7 tys zwroci sie po ... 50 latach."

 

Bardzo dawno zarzuciłem taki sposób myślenia - budowa domu to nie jest biznes - przynajmniej dla mnie. Tu nic nie ma "się zwrócić".

Polecam lekturę tego wątku:

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?151883-Kiedy-Ci-si%C4%99-amp-8222-to-amp-8221-zwr%C3%B3ci&highlight=zwr%C3%B3ci

 

Poza tym, budowałem w miejscu gdzie jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego - i wymusza on odbiór wody deszczowej z połaci dachowych.

 

No chwila, ale jaki minus w stosunku do zbierania wody z deszczowki ma studnia ? Chyba zadnego a same plusy. Wiec czemu nie isc w tym kierunku ??

Budowa to nie jest biznes, ale powinno sie to zrobic przynajmniej zlotym srodkiem a najlepiej z przesunieciem w kierunku jakosci niz ceny. Zbieranie wody z deszczowki nie spelnia tych wymagan.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Flawia
szczukot, budujemy zbiorniki na deszczówkę bo nam żal żeby woda deszczowa znikała w ziemi. I tak trzeba robić system rur odbierający deszczówkę z placu i z dachu i odprowadzający ją daleko,żeby nie uszkodziła budowli - tyle zachodu żeby ją na końcu wylać zamiast zużyć? Zbiornik na deszczówkę nie zużywa prądu (a jeśli zużywa to nie codziennie) i nie wyklucza budowy również studni, ale chyba nie wolno mieć legalnej studni na terenach uzbrojonych w wodociąg..Dziwne by było wylewanie "tej" wody a pompowanie innej. Wcale nikt nie musi Ci obiecywać że uzbieranej deszczówki wystarczy na wszystkie potrzeby gospodarcze....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Kalistter,

Chyba jestem w błędnym przekonaniu, że bez uprawnień architekta, niewiele jesteśmy w stanie załatwić. Przecież to architekt musi wyrysować dom na działce i zrobić projekty przyłączy. Gdy on to wszystko wyrysuje to dopiero wtedy możesz zanieść papiery do powiatu. Mógłbyś mnie oświecić? Z góry dzięki. Pozdrawiam, Ronin+

 

 

W Gryfinie nie musisz mieć projektów przyłączy tylko warunki przyłączy by dostać PnB, osadzić dom na działce owszem ale nie projekty- proekty będą potrzebne Ci dopiero przy odbiorze budynku.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gryfinie nie musisz mieć projektów przyłączy tylko warunki przyłączy by dostać PnB, osadzić dom na działce owszem ale nie projekty- proekty będą potrzebne Ci dopiero przy odbiorze budynku.

 

Kompletnie mnie zaskoczyłeś/zaskoczyłaś, tzn jestem zaskoczony. Jutro dzwonie do Powiatu i podpytam. Mam warunki przyłączy (energia w drodze) i nie mogę dogadać się z architektami, żeby po prostu posadzili mi gotowy projekt na mojej działce. Co prawda załatwiam to z Gdańska, ale w globalnej/internetowej wiosce miałem nadzieję, że to nie takie trudne. Wielkie dzięki za podpowiedź. Dobranoc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie jest wymagane dla domów jednorodzinnych (brawo budowlane) składanie do pozwolenia na budowę również projektów branżowych.

Niektóre gminy tego wymagają tak na wyrost co dla mnie nie jest uzasadnione w zaden sposób bo i tak projekt sobie a życie sobie. Zwłaszcza śmieszą mnie projekty instalacji wewnętrznych. One dopiero mają sens jak są zrobione projekty funkcjonalne poszczególnych pomieszczeń a to rzadko kto ma już przemyślane na poziomie projektu budowlanego. Zazwyczaj jak wchodzi elektryk to ludziska się zastanawiają co gdzie ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starostwo potwierdziło, że warunki są wystarczające. Musi być tylko adnotacja, że przyłącza będą zaprojektowane i przekazane później. Dziękuję za podpowiedź. Zrobiłem następny mały kroczek do przodu. Miłego dnia, Ronin+

 

no jak przeczytałem tą informację to też jestem zaskoczony! to znaczy, że kupuję projekt, dokładam do tego warunki przyłączenia do sieci (gaz, prąd, kanaliza) i mogę występować o PNB?! Byłoby to o tyle wygodne, że już biegłby sobie termin oczekiwania na PNB a w tym czasie projekty przyłączy mogłyby zostać wykonane... dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...