Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

kupujesz projekt, architekt go ci przystosowuje do warunków zadanych, dokładasz do tego warunki przyłączeniowe na media, ni ma obowiązku dołączania projektów branżowych.

Dokumentacja branżowa potrzebna jest do odbioru budynku. Ale np. jak ktoś wam będzie robił przyłącze zewnętrzne na wszej działce to już będzie chciał zobaczyć dokumentację projektową i zgodnie z nią ma obowiązek wykonać takie przyłącze. Przyłącze wykonane, przed zasypaniem trzeba wezwać geodetę aby naniósł przyłącze na wtórnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

kupujesz projekt, architekt go ci przystosowuje do warunków zadanych, dokładasz do tego warunki przyłączeniowe na media, ni ma obowiązku dołączania projektów branżowych.

Dokumentacja branżowa potrzebna jest do odbioru budynku. Ale np. jak ktoś wam będzie robił przyłącze zewnętrzne na wszej działce to już będzie chciał zobaczyć dokumentację projektową i zgodnie z nią ma obowiązek wykonać takie przyłącze. Przyłącze wykonane, przed zasypaniem trzeba wezwać geodetę aby naniósł przyłącze na wtórnik.

 

Caretilla, wielkie dzięki. Bardzo się cieszę że zarejestrowałem się na Waszym forum. Mam nadzieję, że w przyszłości też się na coś przydam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczukot, budujemy zbiorniki na deszczówkę bo nam żal żeby woda deszczowa znikała w ziemi. I tak trzeba robić system rur odbierający deszczówkę z placu i z dachu i odprowadzający ją daleko,żeby nie uszkodziła budowli - tyle zachodu żeby ją na końcu wylać zamiast zużyć? Zbiornik na deszczówkę nie zużywa prądu (a jeśli zużywa to nie codziennie) i nie wyklucza budowy również studni, ale chyba nie wolno mieć legalnej studni na terenach uzbrojonych w wodociąg..Dziwne by było wylewanie "tej" wody a pompowanie innej. Wcale nikt nie musi Ci obiecywać że uzbieranej deszczówki wystarczy na wszystkie potrzeby gospodarcze....

 

Zbiornik zuzywa tak samo prad jak studnia (moze troche mniej bo slabsza pompa wystarczy ?).

Jedna sprawa : ja wcale nie jestem w 100 % ZA studnia. To na razie tylko taki pomysl. Zbieranie wody deszczowej wg mnie nie jest uzasadanione z zadnej strony. Zostaje wiec uzywanie normalnie wody z wodociagow, lub .... no wlasnie cos innego. Dlatego pomysallem o tej studni. I jakby woda byla tak do 30 m dostepna to duzo lepsze rozwiazanie niz zbieranie deszczowki.

 

Fantom

ps. Wczoraj odbylem rozmowe z osoba ktora ma zbiornik 10 m3 od kilku lat. Oczywiscie ile kasy wydal nie wspomne, ale duzo. No i sredniorocznie, mowi, ze udaje mu sie z tego wydusic .... 15m2. Sam widzi swoj blad. Te 15 m3 z wodociagow to jakies 40 zl rocznie. Nie wspominajac o tym, ze czesto nie mail tej wody jak potrzebowal w lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tutaj nowy i chciałbym się przywitać. Na imię mi Adam, mam działkę w Lipniku koło Stargardu i projekt Karmelia II w trakcie przeróbek u architekta.

Na to forum trafiłem kilka dni temu i widząc miłą atmosferę i chęć współpracy postanowiłem dołączyć. Nie mam doświadczenia budowlanego, to będzie mój pierwszy raz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Jestem tutaj nowy i chciałbym się przywitać. Na imię mi Adam, mam działkę w Lipniku koło Stargardu i projekt Karmelia II w trakcie przeróbek u architekta.

Na to forum trafiłem kilka dni temu i widząc miłą atmosferę i chęć współpracy postanowiłem dołączyć. Nie mam doświadczenia budowlanego, to będzie mój pierwszy raz....

Witaj,a gdzie jest Lipnik? z której strony Stargardu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu konkurs na wykonawcę: za domek 150 m p.u., 210 calkowita, dach dwuspadowy, prosta konstrukcja, bez piwnicy: SSO ze schodami zew. i tarasem - 65 tys. brutto. Wykonawca w tej cenie zapewnia całość sprzętu z kontenerem i nawet kibelkiem. Firma sprawdzona. Chyba trochę dużo?

 

no chyba umiarkowanie utarguj z 7 i bedzie dobrze, aczkolwiek jak sprawdzona ekipa to lepiej ciut wiecej zaplacić. A swoją drogą chyba znów jakis boom budowlany się zaczyna na odpowiedź banku o kredyt czekam juz m-c, a podobno jeszcze sie nim nikt nie zajął bo czeka w dłuuuugiej kolejce,a w tym tygodniu kupowałem bloczki na mur oporowy i musiałem się zapisać w kolejkę :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu konkurs na wykonawcę: za domek 150 m p.u., 210 calkowita, dach dwuspadowy, prosta konstrukcja, bez piwnicy: SSO ze schodami zew. i tarasem - 65 tys. brutto. Wykonawca w tej cenie zapewnia całość sprzętu z kontenerem i nawet kibelkiem. Firma sprawdzona. Chyba trochę dużo?

 

Znajomy buduje się 400 metrów ode mnie, dom w pełni podpiwniczony (120m) + parter (120m) + poddasze, dach dwuspadowy, 2 x schody, taras, cały sprzęt przywożą ze sobą - ekipa z najbliższej okolicy (do fundamentów przyjechali w dziesięciu!!), bierze 64tys. chyba całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszystkim forumowiczom

to mój pierwszy raz na forum, budowa na etapie planów;)

mam pytanie odnośnie firm budowlanych w szczecinie: czy ktoś mógłby mi polecić jakiegoś wykonawcę?

na co uważać przy wyborze?

póki co rzuciła mi się w oczy reklama firmy witold walczak, czy ktoś zna tego wykonawcę? czy mogę prosić o opinie byłych lub obecnych klientów? od jak dawna firma wogóle buduje?

bardzo dziękuję za odpowiedzi na priv

pozdrawiam i do zobaczenia

 

Ja też jestem dosyć świeży na Forum, ale uzyskałem tutaj wiele pomocy i zaczynam się odwdzięczać. Gdybyś wybierał architekta do adaptacji projektu to podpowiadam jakie są ceny maksymalne takiej usługi:

 

Projekt architektoniczny:

1. Adaptacja typowego projektu do warunków gruntowych 800,

2. Projekt zagospodarowania terenu 800,

3. Uzgodnienia 500,

4. Załatwienia spraw formalnych 500,

 

Projekty branżowy

1. Projekt przyłącza elektryczny 800,

2. Projekt przyłącza wod. 600,

3. Projekt przyłącza kan. 600,

4. Projekt oczyszczalnia 600.

 

Pozdrawiam, Ronin+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stałych Bywalców forum i Wszystkich Początkujących ! Trochę mnie tu nie było ale w tym czasie udało mi się wymierzyć działkę, zrobić badanie geologiczne gruntu, kupić projekt, który jest u architekta i ulega zmianom (w tym miejscu polecam wszystkim architekta - pana Lorka. Jako jedyny potraktował nas uczciwie i powiedział, że pomimo wielu zmian, które chcemy wprowadzić do projektu nie musimy zlecać zrobienia projektu od podstaw. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 9 tyś zł). Wybrałam również ekipę budowlaną oraz kierownika budowy. Jak wszystko będzie szło wg planu to ruszamy w sierpniu z budową.

 

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Stałych Bywalców forum i Wszystkich Początkujących ! Trochę mnie tu nie było ale w tym czasie udało mi się wymierzyć działkę, zrobić badanie geologiczne gruntu, kupić projekt, który jest u architekta i ulega zmianom (w tym miejscu polecam wszystkim architekta - pana Lorka. Jako jedyny potraktował nas uczciwie i powiedział, że pomimo wielu zmian, które chcemy wprowadzić do projektu nie musimy zlecać zrobienia projektu od podstaw. Dzięki temu zaoszczędziliśmy 9 tyś zł). Wybrałam również ekipę budowlaną oraz kierownika budowy. Jak wszystko będzie szło wg planu to ruszamy w sierpniu z budową.

 

Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie.

 

Witaj Roxi,

 

zaoszczędziłaś 9.000, to ile zażyczył sobie Pan Lorek jeśli mogę zapytać?

 

Pozdrawiam

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem dosyć świeży na Forum, ale uzyskałem tutaj wiele pomocy i zaczynam się odwdzięczać. Gdybyś wybierał architekta do adaptacji projektu to podpowiadam jakie są ceny maksymalne takiej usługi:

 

Projekt architektoniczny:

1. Adaptacja typowego projektu do warunków gruntowych 800,

2. Projekt zagospodarowania terenu 800,

3. Uzgodnienia 500,

4. Załatwienia spraw formalnych 500,

 

Projekty branżowy

1. Projekt przyłącza elektryczny 800,

2. Projekt przyłącza wod. 600,

3. Projekt przyłącza kan. 600,

4. Projekt oczyszczalnia 600.

 

Pozdrawiam, Ronin+

 

Ronin, a z usług którego architekta korzystałeś? Możesz coś podpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ostatnio robił podbitke drewniana i może polecić fachowca?

 

ponownie proszę*o namiary jak ktoś*ma:)

 

Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

 

Fantom

 

 

 

Ode mnie chciała ekipa 60 zł za metr i wydawało mi się dużo, więc na razie się nie decydowałam, ale jeśli macie jakąs tańsza i sprawdzona ekipe to prosze podeślijcie namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronin, a z usług którego architekta korzystałeś? Możesz coś podpowiedzieć?

 

moja poprzednia odpowiedź chyba się unicestwiła podczas edycji więc zacznę od początku. Jeszcze nie zdecydowałem z którego architekta usług skorzystać, gdyż generalnie nikt nie chce mi podać ceny usług. Nie mogę przez pewien czas opuścić Gdańska, a wszyscy chcą mnie koniecznie zobaczyć zanim wycenią swoje usługi. Przedstawione ceny są wypadkową mojego dochodzenia i oferty jednego architekta z Gryfina. Już go zapytałem jakie ceny mogę wystawić razem z jego danymi. To na Forum. Natomiast prywatnie zawsze możemy porozmawiać poprzez e-mail lub telefon 507324042. Gdyby moja komórka była poza zasięgiem proponuję telefon mojej żony 510274042. Miłej niedzieli, Ronin+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bede robil na tygodniac. Najprawdopodobniej wezme tego samego co robil mi elewacje (Leszek Domian). Ale jeszcze nie wiem co i jak. Bo ceny podobno za podbitki sa straszne (po 70 zl za mb).

 

Fantom

 

dziękuję, zadzwonię do niego, ale cena rzeczywiście straszna:(

Dobrze, że bez podbitki w najgorszym wypadku da się*mieszkać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...