Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

cześć

-budowa na palach odpada-koszty

-płyta fundamentowa również wychodzi więcej a na mojej działce sa grunty wysadzinowe wiec tymbardziej odpada

-budowa fundamentów nawet na znacznej głębokości z bloczków betonowych wychodzi najkorzystniej cenowo.

.....

pozdro

 

Rozumiem, że decyzja już zapadła, ale nie zgodzę się, że płyta fundamentowa odpada na gruntach wysadzinowych. Oto cytat z Muratora:

"Gdy po usunięciu humusu zostaną odkryte grunty niewysadzinowe (piaski), można od razu ułożyć chudy beton. Natomiast jeżeli pod ziemią roślinną są grunty wysadzinowe (gliny, iły), należy najpierw ułożyć warstwę zagęszczanego piasku, żwiru lub tłucznia (co najmniej 15 cm) albo na obrzeżach płyty do głębokości przemarzania gruntu wykonać tak zwane ostrogi z chudego betonu, a dopiero potem położyć pod nią podkład (10-15 cm). Następnie rozkłada się zbrojenie i betonuje płytę – betonem klasy co najmniej C 20/25. Płyta zasadnicza pod domy jednorodzinne ma z reguły grubość 18-30 cm. "

link: http://www.muratordom.pl/budowa/fundamenty/pyta-fundamentowa,14_1196.html

Ja się zdecydowałem na płytę, przy podobnych warunkach gruntowo - wodnych, i mam nadzieję, że autor wie, co mówi:).

Zobaczymy jakie bada koszty, twego rozwiązania i mego. Ważne są i koszty i skutek. Ale najważniejszy jest stabilnie posadowiony dom.

Jeżeli nie chcesz płyty, to może budowa na studniach? Zresztą już się zdecydowałeś. I masz już projekt przygotowany pod te rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowców na budowę SSO i załamka. Niby kryzys a fachowcy - flachowcy zachowują się jak panny na wydaniu. Ostatni fachura (z listy!!!) po uzgodnieniach nagle przypomniał sobie że cenę jaką podał jest netto (choć od początku mówiłem jak osłu że chcę brutto) i powiedział że nie podpisze umowy, bo jest korzystna dla mnie (?!). Podejrzewam że dlatego, iż było napisane, że jak będą pracować na bańce to mam prawo ich wyrzucić. Kar umownych nie było, poza karą za bezpodstawne odstąpienie od umowy. Inny marudzi że się namyśli, bo ma kilka ofert i w ogóle. A trzeci dał cenę za samą robociznę 130 tys.

Jak ktoś zna dobrą wolną ekipę na wrzesień/październik, to może dać znać na priv. Domek prosty, 150 mkw użytkowej - w Dobrej.

Idę się napić i szukać w necie mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że decyzja już zapadła, ale nie zgodzę się, że płyta fundamentowa odpada na gruntach wysadzinowych. Oto cytat z Muratora:

"Gdy po usunięciu humusu zostaną odkryte grunty niewysadzinowe (piaski), można od razu ułożyć chudy beton. Natomiast jeżeli pod ziemią roślinną są grunty wysadzinowe (gliny, iły), należy najpierw ułożyć warstwę zagęszczanego piasku, żwiru lub tłucznia (co najmniej 15 cm) albo na obrzeżach płyty do głębokości przemarzania gruntu wykonać tak zwane ostrogi z chudego betonu, a dopiero potem położyć pod nią podkład (10-15 cm). Następnie rozkłada się zbrojenie i betonuje płytę – betonem klasy co najmniej C 20/25. Płyta zasadnicza pod domy jednorodzinne ma z reguły grubość 18-30 cm. "

link: http://www.muratordom.pl/budowa/fundamenty/pyta-fundamentowa,14_1196.html

Ja się zdecydowałem na płytę, przy podobnych warunkach gruntowo - wodnych, i mam nadzieję, że autor wie, co mówi:).

Zobaczymy jakie bada koszty, twego rozwiązania i mego. Ważne są i koszty i skutek. Ale najważniejszy jest stabilnie posadowiony dom.

Jeżeli nie chcesz płyty, to może budowa na studniach? Zresztą już się zdecydowałeś. I masz już projekt przygotowany pod te rozwiązanie.

 

Pozdrawiam

 

cześć

faktyczne koszty, zarówno Ty jak i ja możemy porównać dopiero po stanie zerowym, architekt i konstruktor zapewniali że to rozwiązanie będzie najkorzystniejsze cenowo i dom będzie stabilnie posadowiony. Tak mam w projekcie i tego nie będę już zmieniał. A ile wstępnie liczycz kasy za płytę? ja mam pow. zabudowy 150m2.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam fachowców na budowę SSO i załamka. Niby kryzys a fachowcy - flachowcy zachowują się jak panny na wydaniu. Ostatni fachura (z listy!!!) po uzgodnieniach nagle przypomniał sobie że cenę jaką podał jest netto (choć od początku mówiłem jak osłu że chcę brutto) i powiedział że nie podpisze umowy, bo jest korzystna dla mnie (?!). Podejrzewam że dlatego, iż było napisane, że jak będą pracować na bańce to mam prawo ich wyrzucić. Kar umownych nie było, poza karą za bezpodstawne odstąpienie od umowy. Inny marudzi że się namyśli, bo ma kilka ofert i w ogóle. A trzeci dał cenę za samą robociznę 130 tys.

Jak ktoś zna dobrą wolną ekipę na wrzesień/październik, to może dać znać na priv. Domek prosty, 150 mkw użytkowej - w Dobrej.

Idę się napić i szukać w necie mieszkania.

 

cześć

A możesz wysłać mi na priv co to za fachman (ten z listy) Mam na oku kilku z nich do SSO i ciekawość mnie zżera który tak cwaniakuje.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałam z moją firmą która budowała mi SSO bo jeszcze jakieś drobne sprawy ma do dokończenia u mnie i powiedział mi że ma tyle roboty że nie wie jak porozdzielać ekipy, robota pali się w rękach tyle ma klientów. Oczywiście o żadnym kryzysie nie może być mowy. Jak ktoś potrzebuje to dam namiary na moją ekipę, mam też jeden inny kontakt sprawdzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze muszę Was o coś zapytać - generalnie SSZ to także okna i brama garażowa. Tylko czy przypadkiem w celach gwarancyjnych zarówno brama garażowa jak i stolarka okienna nie powinna być montowana przez ekipę dostawcy? Jak Wy to robiliście? Braliście sam towar i montowała to ekipa budowlana czy jednak ekipa dostawcy? Może najrozsądniej byłoby dać stolarkę okienną i drzwiową budowlańcom z budowy a tylko bramę garażową ze względu na napęd itd. ekipie dostawcy? Doradźcie proszę!...

 

My montowaliśmy okna, bramę i drzwi z ekipami firm od których kupowaliśmy, własnie ze wzgledu na gwarancje i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio rozmawiałam z moją firmą która budowała mi SSO bo jeszcze jakieś drobne sprawy ma do dokończenia u mnie i powiedział mi że ma tyle roboty że nie wie jak porozdzielać ekipy, robota pali się w rękach tyle ma klientów. Oczywiście o żadnym kryzysie nie może być mowy. Jak ktoś potrzebuje to dam namiary na moją ekipę, mam też jeden inny kontakt sprawdzony

 

ja poproszę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem nowy. Gdzie można wrzucić wpis/reklame, mam ekipe remontowo budowlaną i chcialbym ja wypromowac.

Dziekuje i pozdrawiam wszystkich formumowiczów

 

Najlepsza i jedyna możliwa promocja to dobra opinia potwierdzona wpisem na listę od forumowiczów. Jak Pana ekipa komuś z nas będzie wykonywała jakieś prace to trafi Pan na listę wykonawców, która jest listą "od forumowiczów dla forumowiczów". Tam podzielą się oni swoją opinią na temat Pana pracy oraz tego czy warto firmę polecać dalej czy nie. Tymczasem nie zostaje chyba nic innego jak zostawić po prostu swoje namiary w poście z informacją, czym się Pana ekipa zajmuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie kupowaliście siatkę leśną do tymczasowego ogrodzenia?? Najlepiej jakby to było w okolicach prawej strony Szczecina. Castorama i inne są strasznie drogie.

Odstając od tego podobno w policach jest firma, centrumsiatek.pl i jest to i tak tanie rozwiązanie nawet jadąc po siatkę, ale może znajdzie się coś bliżej?

Edytowane przez zejnowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy gdzie kupowaliście siatkę leśną do tymczasowego ogrodzenia?? Najlepiej jakby to było w okolicach prawej strony Szczecina. Castorama i inne są strasznie drogie.

Odstając od tego podobno w policach jest firma, centrumsiatek.pl i jest to i tak tanie rozwiązanie nawet jadąc po siatkę, ale może znajdzie się coś bliżej?

 

Na Allegro był chłopak spod Szczecina, któy sprzedawał siatkę i paliki drewniane do ogrodzenia, ja kupowałem u niego, przywiózł mi wszystko do Dobrej bezpośrednio na działkę. Cena dużo niższa niż Castorama....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam do Was pytanie. Czy ktoś tu na forum korzystał z usług firmy developerskiej NEPTUN http://www.nd.com.pl/

Obecnie budują oni osiedle Dolina Słońca w dzielnicy Bezrzecze. Mają bardzo ciekawą ofertę jeśli chodzi o mieszkania pod klucz. Czy ktoś z Was tam mieszka?

 

 

wybudowali na mokradłach w mierzynie.

generalnie nie słyszałam o nich zle. na wprost mojego domu mają kilkanascie działek - sprzedają je...nie wiem czy to prawda, czy plotki ale podobno mieli-mają kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma coś do powiedzenia w sprawie okien firmy Welet z Maszewa? Byłem widziałem i tak się zastanawiam dlaczego są tak mało popularne, bo nawet na tym forum jakoś sie o nich nie wspomina. Produkcja lokalna, wykończenie z półki okien urzedowskiego czy kowalskich. Proszę o komentarz. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

faktyczne koszty, zarówno Ty jak i ja możemy porównać dopiero po stanie zerowym, architekt i konstruktor zapewniali że to rozwiązanie będzie najkorzystniejsze cenowo i dom będzie stabilnie posadowiony. Tak mam w projekcie i tego nie będę już zmieniał. A ile wstępnie liczycz kasy za płytę? ja mam pow. zabudowy 150m2.

pozdro

 

Powierzchnia zabudowy u mnie to 170 m^2 (mama garaż dwustanowiskowy w projekcie). Szacuję, a raczej liczę na to, ze koszty zamkną się na około 50 000 zl, czyli gdzieś 300 zl/m^2. Płyta jest z ostrogami, pójdzie na nią sporo betonu i stali. Co do rekomendacji architekta i konstruktora.... Podobnie jak z lekarzami. Lepiej iść do kilku, niż zawierzać jednemu. Ciekawe będzie porównanie rzeczywistych kosztów twego i mojego rozwiązania. Bo to tylko szacunki. Gdyby nie płyta, to zdecydowałbym się na mikropale. Cena była atrakcyjna, ale w sumie kosztowałoby to (stan 0) z 10, 20 tys więcej. Trudno mi uwierzyć w to, że budowa muru wysokości 2.0 - 2.5m w błocie kosztuje mniej niż (mikro)palowanie. Jest to dla mnie trudne do pojęcia. No, ale nie jestem architektem:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma coś do powiedzenia w sprawie okien firmy Welet z Maszewa? Byłem widziałem i tak się zastanawiam dlaczego są tak mało popularne, bo nawet na tym forum jakoś sie o nich nie wspomina. Produkcja lokalna, wykończenie z półki okien urzedowskiego czy kowalskich. Proszę o komentarz. Pozdrawiam

Firma welet przeżywała różne dzieje. Był taki moment że klienci strasznie narzekali na jakość głównie powłok lakierniczych ale też dokładności wykonania i problemów z serwisem po sprzedaży. Może to im się jeszcze czkawką odbija? Dobre imię łatwo stracić, odzyskać zaufanie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do budujacych w Dobrej na dzialkach z Agrowestu : czy uzyskujac pozowlenia na budowe potzrebne byly uzgodnienia z ZUD ? Czy skladajac papiery o uzytkowanie byly potrzebne papiery z ZUD ?

 

Fantom

 

z tego co wiem od mojego architekta, który przygotowuje mi całośc dokumentacji do PNB na budowę w Dobrej na działce od Agrowestu to TAK! I podobno te uzgodnienia z ZUD trwają najdłużej....

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...