Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

ja w zeszlym ropku szukalem kogos w Dobrej i znalazlem - okazalo sie, ze jest jeden Pan "rolnik" z ciagnikiem i bronami. Za 1300 m2 wzial 500 zl, ale trwalo mu to chyba 6 tygodni od dnia kiedy sie zgodzil do dnia kiedy wykonal. Generalnie Ci prawdziwi rolnicy maja takie ciagniki i plugi, ze jak to mi powiedziano "ja nawet na Pana dzialce nie zawroce" !

 

 

 

Ja też sie podłanczam do prośby o namiar na pana rolnika, mam razem do zaorania około 1000 metrów, a dziłeczkę mam na bezrzeczu, moze macie jakis namiar.

A i prawie w koncu zakonczyłam budowę po dwóch latach zmagań, przede mną odbiór :).

 

 

Ps. Mam troche Ytonga 36 i 30 na zbyciu- oddam w dobre ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie - przewija sie co jakis czas temat kierownika budowy, natomiast nie widuje jakos za wiele o inspektorach nadzoru. Podczas castingu na wykonawce dostaje oferty z kierownikiem budowy w cenie. Zastanawiam sie, czy: (a) zostawic tego kierownika i zatrudnic sobie z zewnatrz inspektora nadzoru, bo w koncu i tak kierbud jemu podlega; (b) zrezygnowac z "ichniego" kierbuda, zatrudnic obcego i nie szukac juz inspektora nadzoru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej mieć kierownika budowy niezależnego od ekipy budującej, który jest przedstawicielem inwestora a nie firmy która wykonuje nam dom. Inspektora bym sobie podarowała, lepiej zainwestować w dobrego kierownika.

 

Nie zawsze.

Bezwzględnie trzeba mieć nadzór nad budową niezależny od ekipy - co do tego zgoda.

Ale, jeśli ekipa daje kierownika to mniej powinniśmy wydać na naszego inspektora. Bo to już nie on będzie prowadził DB i nie on odpowiada za budowę.

Tylko, że w efekcie końcowym i tak wszystko rozbija się o to z kim mamy do czynienia...bo np. w wypadku nieporozumień finansowych, czy innych, DB jest u wykonawcy...

Ja miałem swojego kierownika. Drogiego ale b. dobrego. Warto było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, a teraz trochę z innej beczki. Czy jak zbieraliście oferty na budowę to też wyglądało to tak, że 2 tygodnie minęły i cisza.... i trzeba od nowa wydzwaniać do każdego i wysłuchiwać "już prawie kończę kalkulację", "mail nie dotarł", "już się za to zabieram"... tylko jedna firma przysłała ofertę, jestem załamany, jak tak ma wyglądać współpraca na dalszym etapie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Forumowicze,

 

czy Azalka rozsyłała już aktualną listę? Bo do mnie nie dotarła, a mam nadzieję, że może jakieś nowe kontakty będą na liście jeśli chodzi o wykonawców SSO. Chyba, że ktoś chce się tutaj na forum podzielić swoimi namiarami. Szukam ekipy na wrzesień, górale są pozajmowani w większości...

 

Pozdrawiam

Sławek

 

Ja raczej będę mógł polecić ekipę, która buduje mi dom. Dopiero zaczęli, ale póki co (odpukać) wszyscy w okolicy są pod wrażeniem :)

Firma nie jest tania, ale pewna. Jakby co - pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

 

jako, że już mieszkam i robi mi się kuchnia

 

oddam w dobre ręce zlew kuchenny z kranem i na szafce (tzw. tani Armani) w stanie godnym jeszcze do użycia jako tymczasówka :)

 

dodam, że ów zestaw użytkowany był już jako tymczasówka przy wykańczaniu jednego mieszkania.

Zainteresowanych zapraszam na priv. Odbiór z Dobrej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie doradzić w jaki sposób zamontowac tymczasowo na działce wodomierz z konsolą do celów budowlanych? Studzienki nie mem w projekcie ale do czasu kiedy nie ma murów domu muszę jakoś schować to ustrojstwo bo jak będzie na wierzchu to mi ukradną. Może wkopać w ziemię jakąś starą plastikową beczkę lub coś podobnego i tam umieścić wodomierz? Ma ktoś może na zbyciu starą beczkę lub coś w tym stylu?

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...