Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Możecie doradzić w jaki sposób zamontowac tymczasowo na działce wodomierz z konsolą do celów budowlanych? Studzienki nie mem w projekcie ale do czasu kiedy nie ma murów domu muszę jakoś schować to ustrojstwo bo jak będzie na wierzchu to mi ukradną. Może wkopać w ziemię jakąś starą plastikową beczkę lub coś podobnego i tam umieścić wodomierz? Ma ktoś może na zbyciu starą beczkę lub coś w tym stylu?

 

pozdro

 

Docelowo wodomierz bedzie w domu ?

Jakie to wodociagi ?

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej budowy w Dołujach widzę pole wiatrakowe zlokalizowane w Niemczech przed Kołbaskowem, a ostatnio zauważyłem nowy wiatrak zlokalizowany w kierunku na Police i się właśnie zastanawiałem gdzie on może być no ale już teraz wiem w Leśnie Górnym

 

kochani! Mam pytanie lokalne, krajobrazowe takie. Czy z waszych budowanych domów widać wiatrak zbudowany w Leśnie Górnym? Ponoć jest on dobrze widoczny w Dobrej i Dołujach. Ja widzę go tylko w niektórych miejscach mojej działki, za to pewnie jestem najbliżej tej "atrakcji"...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam pytanko - chyba głupie... budowlańcomn do wyceny powinienem podawać powierzchnię zabudowy a nie użytkową prawda? Czy nieprawda?

 

Powinieneś dać projekt a nie podawać powierzchnii, przecież budynek który ma 120 m2 pow. zabudowy może mieć zarówno 100 m2 pow. użytkowej jak i 500 m2 pow. użytkowej, a ponadto co budowlańcom po powierzchnii jak np. nie wiedzą jaki dach (kopertowy jest 2 razy droższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dać projekt a nie podawać powierzchnii, przecież budynek który ma 120 m2 pow. zabudowy może mieć zarówno 100 m2 pow. użytkowej jak i 500 m2 pow. użytkowej, a ponadto co budowlańcom po powierzchnii jak np. nie wiedzą jaki dach (kopertowy jest 2 razy droższy).

 

projekt dostają, ale są tacy "kręcący" nosem, co to byle domków nie budują i zanim w ogóle zechce obejrzeć pliki z projektem to pyta, czy ma do zbudowania 120 czy 350 metrów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

posiadamy na zbyciu torf ogrodniczy z wykopu, załadunek i transport wywrotką w cenie. Warszewo i okolica. Przy odbiorze dużych ilości możliwość negocjacji ceny, minimalna ilość - 1 wywrotka 12 m3, Kontakt do osoby odpowiedzialnej na budowie: tel. 602303432

Możliwy też odbiór własnym transportem - ceny indywidualnie proszę negocjować.

 

Oferujemy też wykonanie sieci i przyłączy wodno kanalizacyjnych, roboty ziemne i drogowe, zagospodarowanie terenu.

Raczej większe inwestycje typu osiedle domków jednorodzinnych, kilka domków, ewentualnie duża posesja - z pewnością fachowością, jakością i terminowością będziemy konkurencyjni względem przysłowiowego "pana Stasia". Cena będzie podobna, dajemy do tego 3 letnią gwarancję i nie szukacie naszej firmy nie wiadomo gdzie - na rynku jesteśmy od 19 lat.

http://www.zribdykowski.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja trochę z innej beczki:

 

wszystkim mieszkańcom gminy Dobra, przypominam, że obowiązuje ZAKAZ POBIERANIA WODY Z GMINNYCH URZĄDZEŃ WODOCIĄGOWYCH DO PODLEWANIA OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH, ZIELEŃCÓW PRZYDOMOWYCH ORAZ UPRAW ROLNYCH W GODZINACH OD 6:00 DO 10:00 ORAZ OD 16:00 DO 23:00. Kompletny brak wody w kranie od późnego popołudnia do ok. 23 zaczyna mi doskwierać (mam nadzieję, że nie tylko mi). Dzisiejszego poranka woda też się skończyła.

 

pozdrawiam,

usychający żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne źródełko nie wysycha tylko pobór wody jest zbyt duży do przepustowości, po prostu wodociąg ma za małą średnicę w stosunku do rozbioru dobowego i drastycznie spada ciśnienie wody. W lipcu ma się rozpocząć modernizacja istniejącego wodociągu. Generalnie z wodą nie mają problemy Ci, którzy mają zasobniki, gorzej z tymi co mają piece przepływowe, które potrzebują odpowiedniego ciśnienia wody aby się załączyć. Najgorzej jest oczywiście latem jak ludzie do tego podlewają swoje ogrody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kwestą stropu. Majster namawia na monolityczny, twierdząc że jest tańszy (jeśli nie da się za dużo stali). Ale coś mi się wydaje, jak doliczyć wynajem szalunków (4 tys.), który to koszt jest po mojej stronie, ta opłacalność jest chyba średnia. Monolit robi się dłużej, za to można dowolnie przestawiać ścianki w razie czego.

Jakie teraz stropy są popularniejsze i co macie u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony gminy:

 

STRAŻ GMINNA KONTROLUJE BUDOWY !

piątek, 09 lipca 2010 08:32

Realizując art. 5 ust. 2 Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach Straż Gminna w Dobrej prowadzi systematyczne kontrole obowiązku zawarcia umowy na odbiór odpadów komunalnych z terenu budowy. Zgodnie z ww. Ustawą obowiązek taki na terenie budowy należy do wykonawcy robót (kierownika budowy, gdy przejął on teren budowy od wykonawcy). W budownictwie jednorodzinnym, gdzie w większości domy wznoszone są w systemie tzw. gospodarczym obowiązek taki spoczywa na właścicielu budowy. Odpady komunalne należą do innej kategorii odpadów i nie mogą być mieszane z odpadami budowlanymi, które z reguły wywożone są z budowy z częstotliwością kilkumiesięczną.

 

Ponadto regulamin utrzymania czystości na terenie Gminy Dobra w rozdziale 1 § 1 pkt 9 stanowi, że odpady budowlane i remontowe winny być gromadzone w specjalnych urządzeniach do zbierania odpadów budowlanych, tj. kontenerach lub workach dostarczonych

Nieprzestrzeganie ww. przepisów stanowi wykroczenie, za które strażnicy gminni mogą nałożyć na sprawcę grzywnę w drodze mandatu karnego lub też skierować wniosek o ukaranie do sądu.

 

 

Komendant Straży Gminnej w Dobrej

 

Czy ktoś z Was ma zawartą takową umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żadne źródełko nie wysycha tylko pobór wody jest zbyt duży do przepustowości, po prostu wodociąg ma za małą średnicę w stosunku do rozbioru dobowego i drastycznie spada ciśnienie wody. W lipcu ma się rozpocząć modernizacja istniejącego wodociągu. Generalnie z wodą nie mają problemy Ci, którzy mają zasobniki, gorzej z tymi co mają piece przepływowe, które potrzebują odpowiedniego ciśnienia wody aby się załączyć. Najgorzej jest oczywiście latem jak ludzie do tego podlewają swoje ogrody.

 

Tak się składa, że mam zasobnik 300L i też mam problemy, bo żeby woda chciała wypłynąć z zasobnika, to musi do niego jakoś wpłynąć a przy tym ciśnieniu, a właściwie jego braku nie jest to możliwe. Po drugie, kranik ogrodowy mam wyprowadzony z budynku z pominięciem zasobnika, pieca i innych ciekawostek hydraulicznych. Niestety kran ten po odkręceniu go, odpowiada echem, a nie najmniejszym choćby strumyczkiem wody. Z niecierpliwością czekam na efekty tej modernizacji :|

 

pozdrawiam,

usychający żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...