Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze strony gminy:

 

STRAŻ GMINNA KONTROLUJE BUDOWY !

 

Dla mnie to jakis martwy przepis. Niech przynajmniej ktos powie, ze ma jakas umowe ?? Przeciez to nie realne. Budowa trwa z rok albo dluzej. wynajecie na ten okres kontenra to z kilka tys zl jakby sie super dobrze dogadac. Normalnie zbira sie materialy i wywozi raz lub dwa w ciagu budowy (kontener sie na dzien czy dwa podstawia abyt wsypac)

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Zastanawiam się nad kwestą stropu. Majster namawia na monolityczny, twierdząc że jest tańszy (jeśli nie da się za dużo stali). Ale coś mi się wydaje, jak doliczyć wynajem szalunków (4 tys.), który to koszt jest po mojej stronie, ta opłacalność jest chyba średnia. Monolit robi się dłużej, za to można dowolnie przestawiać ścianki w razie czego.

Jakie teraz stropy są popularniejsze i co macie u siebie?

 

poszukaj kilka stron wcześniej - poruszałem ten temat....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przepraszam , że zaśmiecam trochę grupę ale mam do sprzedania oprawy halogenowe:

1. http://www.kwazar-lighting.pl/oswietlenie-lampy-przysufitowe-k-29n,-oprawa-halogenowa,-natynkowa-o_l_113_9105.html - 5szt. po 40zł/szt.

2. http://www.kwazar-lighting.pl/kwazar-lighting-k-93-1,-oprawa-halogenowa,-odlew-o_l_9517.html - 5szt. po 25zł/szt.

 

Są to nowe oryginalnie zapakowane oprawy kupione właśnie w tym sklepie. Kupiło mi się za dużo, można je obejrzeć na żywo w Dołujach.

 

Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kwestą stropu. Majster namawia na monolityczny, twierdząc że jest tańszy (jeśli nie da się za dużo stali). Ale coś mi się wydaje, jak doliczyć wynajem szalunków (4 tys.), który to koszt jest po mojej stronie, ta opłacalność jest chyba średnia. Monolit robi się dłużej, za to można dowolnie przestawiać ścianki w razie czego.

Jakie teraz stropy są popularniejsze i co macie u siebie?

Najlepszy chyba jest typu filigran. Nie trzeba szalunków a właściwości ma jak monolityczny betonowy. Co do kosztów to same płyty filigran kosztują ok 70 zł za m2 plus 10 - 15 cm nadbeton razem ok 100 - 110 zł za materiał. Robota jest w miarę szybka bo płyty układa dźwig no i jeszcze pompa z betonem i wyrównanie górnej płaszczyzny. Plusem jest bardzo równy sufit ponoć nie wymagający tynkowania (jak jest nie wiem bo nie widziałem na żywo) zaciera się tylko złącza. W Szczecinie robi to na pewno firma Scanbet z Chociwla. Jakieś inne też pewnie są ale sie nie natknąlem :). Niezłe są też płyty kanałowe ale w Szczecinie i okolicy nie znalazłem producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na zbyciu trochę desek. Część czysta, zaimpregnowana, część po szalunkach, ale wyczyszczone i odgwoździowane. Będzie tego z 3-4 metry szcześcienne. Część krótkich 0,5 do 1m, a część długich 2-5m. Powinno się komuś jeszcze nadać na szalunki i inne tematy pomocnicze. Odbiór własnym transportem. Po 25 lipca pomogę nawet załadować.

 

Kilka zdjęć:

http://galeria.dum.pl/h71o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie kupowaliście więźbę i jakiej była jakości ? czy wiecie może co z listą wykonawców?

Ja kupowałem w Poly Colour (http://www.wiezba-szczecin.pl). Specem od oceniania jakości więźby nie jestem, więc się nie wypowiadam. Wiem, że mój wykonawca SSO (Andrzej Żabicki) zawsze stamtąd brał (bierze) i nigdy nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zarośniętą chwastami działkę,którą chciałabym wyrównać wkoło domu i zasiać trawę. Działka jest nierówna, muszę podnieść jedną część terenu, bo przy intensywnych opadach stoi tam woda, wykorzystam do tego czarnoziem. Co zrobić z tą zachwaszczoną częścią? Nie mam zielonego pojęcia jak do tego się zabrać, więc proszę o poradę :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...