Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Najbardziej popularny to chyba Randap (roundup) - poczytaj opinie. Ale nie podalas jakiego typu to chwasty - liscie czy nie.

 

Fantom

 

Randap już zastosowałam. Chodzi o to, że z tyłu domu przy tarasie, chcę wyrównać ziemią nierówności, z kolei przy końcu działki jest teren podwyższony z pagórkami, tam chcę również to wyrównać i nie wiem czy to zbronować czy brać koparkowego? czy może jeszcze inaczej?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Teska

    8062

  • Didi

    3934

  • bodekku

    3712

  • bryta

    3364

Najaktywniejsi w wątku

Masz dom przygotowany pod WM ? Czyli czy masz miejsca na rury, szachty itp.

Jezeli nie, to polecam firme Pro-Ogrzewanie. Jedna z dwoch w Szczecinei ktora robi w systemie NedAira. Dobre rekuperatory i rury o srednicy 8 cm.

 

Fantom

 

Tuboflexy? Mamy takie właśnie. Ale system będzie u nas działał za kilka miesięcy jak zamontujemy rekuperator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzi drożej o jakieś 25% - 30% od standardowej ceny ale też jest to wszystko solidniejsze, dobrze wygłuszone i zaizolowane izolacją zintegrowaną z przewodem. Układa się wszystko łatwo i wygina pod łagodnymi kątami (mniejsze straty) i co najważniejsze nie na trójnikach tylko na skrzynkach rozprężnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularny to chyba Randap (roundup) - poczytaj opinie. Ale nie podalas jakiego typu to chwasty - liscie czy nie.

 

Fantom

 

zgadza się - RoundUp 360 się to nazywa, do kupienia w Castoramie czy L&M, ja tego nie rozcieńsczałem tak jak piszą na opakownaiu, robiłem silniejsze stężenie, maseczka na nos, ochronna na oczy, baniaczek po ciśnieniem na plecy i opryskałem, po 3 tygodniach kosa spalinowa i wszystko leży, resztka dosuszy się w słońcu, palisz albo wywozisz, a potem rolnik z bronami, pługiem i dalej jazda! Chyba, że mieszkasz w Dobrej, to rolnika nie znajdziesz.... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cenowo wychodzi drożej o jakieś 25% - 30% od standardowej ceny ale też jest to wszystko solidniejsze, dobrze wygłuszone i zaizolowane izolacją zintegrowaną z przewodem. Układa się wszystko łatwo i wygina pod łagodnymi kątami (mniejsze straty) i co najważniejsze nie na trójnikach tylko na skrzynkach rozprężnych.

 

My też mamy tuboflexy, ale reku już Renovent HR Large. Nam robiła całość Strefa Grzania. Na etapie montażu przyjechał Pan z Ned Air z Wrocławia. Koszt rzeczywiście droższy o jakieś 25 %, ale ja nie chciałam sufitów podwieszanych, a tuboflexy dają taką możliwość. Ułlożenie przewodów zajęło niespełna dzień. Szumy są słyszalne tylko nocą jak panuje zupełna cisza w domu. Natomiast reku mamy w pomieszczeniu gospodarczym na parterze za kuchnią i go wcale nie słychać, chyba że jw. i ustawimy go na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

proszę o pomoc gdzie szukać w Szczecinie lub w okolicach składu/tartaku który handluje deskami podłogowymi. interesuje mnie zwykła deska podłogowa z drzewa z sosny, świerka, modrzewia. Jestem z Krakowa i nie mam rozeznania co gdzie w Szczecinie, a że potrzebuje komuś z rodziny wykonać tam podłogę potrzebuje materiał kupić tam. Proszę o namiary, linki, telefon cokolwiek godnego polecenia. Pozdrawia Kraków >)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz dom przygotowany pod WM ? Czyli czy masz miejsca na rury, szachty itp.

Jezeli nie, to polecam firme Pro-Ogrzewanie. Jedna z dwoch w Szczecinei ktora robi w systemie NedAira. Dobre rekuperatory i rury o srednicy 8 cm.

 

Fantom

 

Mam WM w projekcie, a dom się buduje. Na pewno trzeba się dogadać z firmą zanim mi wyleją strop, bo w stropie będą szły przewody :)

Jeśli chodzi o firmę Pro, to raczej nie skorzystam z ich usług po tym, jak widziałem sposób ich pracy u kuzyna... :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że mam zasobnik 300L i też mam problemy, bo żeby woda chciała wypłynąć z zasobnika, to musi do niego jakoś wpłynąć a przy tym ciśnieniu, a właściwie jego braku nie jest to możliwe. Po drugie, kranik ogrodowy mam wyprowadzony z budynku z pominięciem zasobnika, pieca i innych ciekawostek hydraulicznych. Niestety kran ten po odkręceniu go, odpowiada echem, a nie najmniejszym choćby strumyczkiem wody. Z niecierpliwością czekam na efekty tej modernizacji :|

 

pozdrawiam,

usychający żółwik

 

Żółwik a gdzie masz dom?

Ja mam na Dobrawki ( od Granicznej na Lubieszyn ) i woda jakaś jest. Też mam zbiornik 300l i chyba dzięki temu mam tę wodę, co prawda pomiędzy 19 a 23 to leci ledwie ciurkiem, szczególnie na górze, ale jest. Ciśnienie spada poniżej 1bara ...

Mam nadzieję, że ta inwestycja w Mierzynie trochę rozładuje problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o namiary na podbitkarza.

Niestety nasz umówiony nie przyszedł... nie odbiera telefonów, nie odpowiada na SMS-y.

Pilnie poszukuję nowej ekipy.

Ile teraz wołają za 1m2?

 

Czesc.

 

Sprobuj Pan Piotr. 500193540.

Zrobil mi ze swoim tesciem ładna podbitke pod koniec zeszlego roku cos za 40zl / mb (ale deski mialem juz pomalowane). A mialem goscia co spiewal 90.

 

Pozdrawiam

Alek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

 

Sprobuj Pan Piotr. 500193540.

Zrobil mi ze swoim tesciem ładna podbitke pod koniec zeszlego roku cos za 40zl / mb (ale deski mialem juz pomalowane). A mialem goscia co spiewal 90.

 

Pozdrawiam

Alek

 

Dzięki Alek! Czy pracowałeś może kiedyś na Kapitańskiej? A może to tylko zbieżność imion ;)

 

Może ktoś jeszcze ma inny kontakt? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółwik a gdzie masz dom?

Ja mam na Dobrawki ( od Granicznej na Lubieszyn ) i woda jakaś jest. Też mam zbiornik 300l i chyba dzięki temu mam tę wodę, co prawda pomiędzy 19 a 23 to leci ledwie ciurkiem, szczególnie na górze, ale jest. Ciśnienie spada poniżej 1bara ...

Mam nadzieję, że ta inwestycja w Mierzynie trochę rozładuje problem...

 

Okolice szeregowca na Granicznej. Wydaje mi się, że to kwestia wysokości n.p.m. Jak już pisałem, od zbiornika musiałbyś mieć pompę, która wtłoczyłaby Ci wodę na pierwsze piętro albo zbiornik umieszczony nad poziomem najwyższego kranu. W przeciwnym wypadku jesteś uzależniony od ciśnienia z wodociągów. No z fizyką się nie dyskutuje, a woda pod górkę nie płynie ;) Też wiążę pewne nadzieje z inwestycjami w wodociągi ;)

 

pozdrawiam,

żółwik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...